Antiparazitiká – zoznam najsilnejších prírodných prostriedkov proti parazitom
Človek môže byť hostiteľom viac ako 100 rôznych druhov parazitov, od mikroskopických vírusov, baktérií, červov, kvasiniek či pliesní, až po pásomnicu, ktorá môže narásť viac ako jeden meter. Parazity nie sú iba v hrubom čreve, ako sa väčšina ľudí domnieva, môžu sa nachádzať aj v iných častiach tela, napríklad v pľúcach, pečeni, slezine, žalúdku, svaloch, nosohltane, mozgu, srdci, krvi, koži, urogenitálnom systéme, očiach a pod.
Tu je zoznam najsilnejších prírodných antiparazitík, vďaka ktorým sa môžme zbaviť nepríjemných cudzopasníkov v našom tele:
– Palina
Šťava čistí organizmus od prvokov a ďalších mikroorganizmov, jednobunkových bičíkovcov, hemolytického stafylokoka, lamblií, bičíkovcov. Všetky tieto parazity narušujú látkovú výmenu, spôsobujú zápal tenkého čreva, rôzne pečeňové choroby, upchávajú žlčovody, provokujú kožné ochorenia (alergia, koprivka, ekzém, psoriáza atď.) a v neposlednom rade vedú taktiež k chorobám z nachladnutia s hojným vylučovaním hlienov. Proti hlístam zaberajú klystíry z výťažku paliny, ktoré sa zavádzajú do tela po vypudení stolice. Pridáva sa do nich cesnak: v jednom pohári výťažku uvarte cesnakovú hlavičku. V lekárskej praxi sa využívajú kvety z paliny, ktoré sú silno protihlístové. Kvety rastliny sa usušia, roztlčú v mažiari a užívajú sa v zmesi s cukrom, zaváraninou, medom a sirupom. Dávkovanie pre dospelých: behom dvoch dní sa užíva päť gramov paliny tri krát denne hodinu, hodinu a pol pred jedlom. Po užití poslednej dávky sa pacientovi na noc dáva preháňadlo.
Kontraindikácie: palina je v zásade jedovatá rastlina a je zakázaná ju užívať v tehotenstve a pri žalúdočných vredoch. S palinou sa to nesmie preháňať, obzvlášť opatrné by mali byť chudokrvné osoby. Nadmerné užívanie paliny dokonca i v malých dávkach môže spôsobiť kŕče, kŕčovité záchvaty, halucinácie alebo psychické ťažkosti.
– Červená paprika
Je silným stimulátorom pre tráviacu sústavu i krvný obeh. Efektívne likviduje vonkajší i vnútorný chlad. Je vhodná pri srdečnej slabosti, spaľovaní toxínov v hrubom čreve i pri vylučovaní parazitov.
– Cesnak
Cesnak omladzuje, dezinfikuje. Čistí krv a lymfu od toxínov a vyháňa z nich kolónie mikroparazitov a nielen z nich ale aj zo žalúdka, čriev a celého tráviaceho traktu. Vynikajúci účinok majú cesnakové klystýry, pretože zabíjajú parazity priamo v hrubom čreve.
– Ionty striebra a medi
zabíjajú mikróby a ďalšie patogénne organizmy
– Urina
urina pôsobí ako okysličovadlo a homeopatikum. Najsilnejšiu okysličovaciu schopnosť má novorodenecká urina
– Dubová kôra
2 polievkové lyžice dubovej kôry zalejte 2 dcl vriacej vody, nechajte 4 – 6 hodín luhovať v termoske, sceďte a pite na lačný žalúdok. Termosku odporúčame preto, že sa v nej voda nasýti fytoncídmi lepšie ako v otvorenej nádobe.
– Anýzový výťažok
obsahuje prchavé fytoncídy, ktoré ľahko prenikajú cez póry v koži dovnútra organizmu. Negatívne pôsobí na hlísty a vypudzuje ich z organizmu von.
– Bylinková zmes
pijeme bylinkový zápar z dvoch polievkových lyžíc rešetliakovej kôry a 2 polievkových lyžíc harmančeka, ktoré sa zalejú 200 ml vriacej vody a nechajú uležať 2-4 hodiny v termoske. Potom sa nápoj scedí a pije sa na lačný žalúdok.
– Šťavelové listy
V lete a na jar si občas dajte na lačný žalúdok niekoľko listov šťavelu.
– Klinček
Klinček efektívne pôsobí na parazity a ich vajíčka. Stimuluje pľúca a žalúdok. Dezinfikuje lymfatickú sústavu a odstraňuje chlad.
– Granátové jablko
Ideálne proti hlístam, červom a pásomniciam
Proti parazitom sú účinné aj:
- Tekvicové semienka
- Mäta prieporná
- Materina dúška
- Chren
- Horec
- Zázvor
- Cibuľa
Úprava stravovacích pravidiel pri parazitoch:
Parazitom najviac vyhovuje výdatná, nadmerná, chaotická, zmiešaná strava obsahujúca veľa sladkostí. Bez úpravy jedálničku a zmeny stravovacích návykov sa parazitov nezbavíte.
- 1) Stop prejedaniu.
- 2) Jedzte len také množstvo, ktoré je pre váš organizmus optimálne.
- 3) Stravovanie nesmie byť chaotické a musí byť pravidelné.
- 4) Piť pred jedlom, nie počas jedla.
- 5) Od jedálnička zaraďte jedlo obsahujúce biologicky aktívne prvky.
Mikroparazity sa často držia v krvnej plazme. Aby sa odtiaľ vypudili, musíte organizmus zasýtiť kremíkom a tekutinami z čerstvých rastlinných štiav. Ionity kremíku vytvárajú energeticky nabité koloidné systémy. Koloidný systém z kremíku má špecifický elektrický náboj a preto má zvláštne schopnosti: priťahuje, udržuje, ničí a vypudzuje z organizmu víry a škodlivé mikroorganizmy a vylučuje von ich toxíny. Je to ako oligodynamický účinok: pozitívne nabité ióny sa prepojujú s aktívnymi centrami baktérií, ktoré sú na povrchu bunečného povrchu nabité negatívne. Tým zablokujú aktívne centrá baktérií, cez ktoré prebieha ich látková výmena a s ktorými si vymieňa energie s okolitým prostredím. To znamená pre patogénne mikroorganizmy istú smrť.
1) Doplniť kremík: kremík obsahujú: celozrnné potraviny, ovocie, zelenina. Veľa kremíku má napr. praslička roľná alebo čerstvá uhorková šťava, čerstvá papriková šťava. Tieto šťavy obsahujú vysoko kvalitný a ľahko vstrebateľný kremík. Obe šťavy sa dajú kombinovať s mrkvovou šťavou.
2) Odstrániť zo stravy živočíšne bielkoviny. Parazity je potrebné odstrihnúť od výživy a potom sa prestanú rozmnožovať. Po dobu liečby nejedzte živočíšnu bielkovinovú stravu – mäso, vajcia, ryby ani mlieko. Vylúčte všetko priemyselne vyrábané pečivo a ďalšie produkty obsahujúce kvasnice. Zo stravy vylúčte kávu, bujóny, krupicu a obmedzte spotrebu soli. Pamätajte: sladkosti okrem prirodzených akými sú med, čerstvé šťavy sú tabu.
3) Užívajte probiotiká
4) Zelené potraviny. Parazity nemajú radi potraviny zelenej a červenej farby. Obzvlášť im nesedí chlorofyl. Neznášajú pálivé a horké potraviny.
5) Červené lesné plody. Väčšina lesných plodov červenej farby sú silnými antiparazitikami, napríklad brusnice a obzvlášť brusnicová šťava okamžite hubíbičíkovcov.Podobné vlastnosti má aj moruša, figy, maliny, citróny, čučoriedky, tomel a granátové jablká.
6) Surová zelenina vyháňa hlísty, kyslá zelenina ničí všetky druhy parazitov usadených v organizme.
7) Jedzte oleje z tekvicových, dyňových, horčičných semienok. (Obsahujú fytocidy, ktoré majú antiparazit. vlastnosti. Užívajte tri krát denne 1 čajovú lyžičku pred jedlom alebo počas jedla)
8) Doplňte jedálniček o sušené morské riasy, či sladkovodné riasy – napr. spirulina.
Liečba hlístov, škrkaviek
Odčervenie koňakom a ricínovým olejom je efektívna metóda zameraná na očistu tráviaceho ústrojenstva od parazitov. Na lačný žalúdok pijeme zmes 50 ml vysoko kvalitného koňaku, ktorý má 3-4 hviezdičky, a rovnaké množstvo ricínového oleja. Mechanizmus pôsobenia procedúry je nasledovný: koňak paralyzuje hlísty (doslova sa ním opijú), takže sa nemôžu pevne prisať k črevným stenám a ani sa schovať do nejakého zákutia v tele. Ricínový olej vás preženie a vylúči ich z tela von. Rovnakú procedúru opakujte i na ďalší deň. Niekedy sa stane, že na prvý krát metóda nepomôže a hlísty nevylezú. Pokiaľ vychádzajú na prvý i druhý krát je nutné proces zopakovať i po tretí krát a v prípade nutnosti i štvrtý krát. O tom, že sú všetky hlísty z tela vylúčené, sa presvedčíte tak, že v stolici žiadne nebudú.
Deti – u detí prebieha očista trocha inak. Zobuďte dieťa okolo 1 – 2 hodiny v noci a dajte mu piť nejaký veľmi sladký nápoj, napr. čaj, šťavu z kompótu, sirup alebo zaváraniu. 20-30 minút na to dávku ricínového oleja. (15 – 30 g podľa veku). Hlavné je, aby dieťa prehnalo. Nasledujúci deň procedúru opakujte a robte ju po celú dobu pokiaľ sú hlísty prítomné v stolici.
Liečba toxoplazmózy:
- očista organizmu
- nasýtenie organizmu kremíkom
- liečba palinou a cesnakovou tinktúrou
- užívanie elixíru Trojčátko (viď nižšie) a liehovej tinktúry zo šupiek alebo vnútorných membrán vlašských orechov
- urinová hladovka
- potieranie kože starou urinou
- posilňovanie imunity
Liečba bičíkovcov (trichomonasvaginalis, trichomonastenax, atď)
– elixír Trojčátko (viď nižšie)
– liehová tinktúra zo šupiek alebo vnútorných membrán vlašských orechov (Nazbierajte pohár vnútorných membrán vlašských orechov, rozomeľte ich v mlynčeku na kávu a premiešajte s alkoholom a nechajte odstáť na temnom mieste). Prvý deň užívajte 5 kvapiek na lačný žalúdok, druhý deň 10 kvapiek a tretí deň 20 kvapiek a takto pokračovať celý mesiac.
– doplniť kremík
Najviac sa osvedčili horké byliny s antiparazitárnymi vlastnosťami v sušenom stave: palina, klinček. Ďalej užívame cibuľu, cesnak, horčicu, chren, mandarínky, citrón, ríbezle. Ďalej sa odporúča omývanie pohlavných orgánov v hlinenej vode. Je nevyhnutné vylúčiť mäso, sladkosti, tučné jedla a kvasnice.
Liečba chlamýdií:
Liečba chlamýdií je nesmierne obtiažna, pretože títo malí paraziti žijú vnútri v bičíkovcoch. Liečba prebieha v dvoch etapách. V prvej etape je potrebné sa zbaviť bičíkovcov a v druhej etape chlamýdií. K druhému kroku sa môže pristúpiť až po 7 – 10 dňoch po liečbe nákazy bičíkovcami. Nevyhnutná je očista organizmu a zvýšenie obranyschopnosti. Nakoľko chlamýdie sú mimoriadne zákerné, liečiť by sa mali všetci členovia rodiny, predovšetkým manželské páry, u ktorých by liečba len jedného nebola účinná. Proti chlamýdiám používame elixír Trojčátko, palinu, liehovú cesnakovú tinktúru. Chlamýdie neznášajú pitie uriny a vtieranie starej uriny do pokožky.
Liečba plesní a húb:
Väčšina plesní potrebuje vitamíny, biotin, riboflavín, thiamín a ďalšie. Odoberajú ich z organizmu človeka. Plesne nemajú radi odvodňovanie, to je pre ne zhubné. Proti plesňovým chorobám sú účinné vysušujúce prostriedky a metódy napr. suchá hladovka.
Liečba plesní. Optimálna by bola 3-5 dňová hladovka, prípadne urinová terapia. Dôkladne si prepláchnite krk Lugolovým roztokom, čo je jód s glycerínom a predáva sa v lekárni. Môžete si z neho pripraviť liečebný nápoj: 2-3 kvapky pridáte do 100 ml teplej vody. K preventívnemu opatreniu plesňových ochorení sa hodí cyklus antiparazitárneho liečenia s elixírom Trojčátko. Plesne neznášajú odvodňovanie a soľ a taktiež rastliny s pálivou chuťou, obzvlášť cesnak a šťavu z neho, ktorá sa užíva samostatne alebo ako výťažok. Ďalším vynikajúcim ochranným prostriedkom je odparená urina, do ktorej sa pridáva lyžička soli.
Liečba lamblií:
Recept č. 1 – opláchnite 50 g brezových listov, položte ich do smaltovaného kastrólu, dobre stlačte a prikryte tanierikom, aby boli stlačené. Potom kastrólik zavrite pokrievkou a na noc omotajte tkaninou. Ráno preceďte a dajte do chladničky. Pite tretinu pohára pol hodiny pred jedlom.
Recept č. 2 – do pol litra vody pridajte 2 cesnakové hlavičky a nechajte 5 dní odstáť. Užíva sa 1 polievková lyžica na lačný žalúdok, ktorá sa zajedá jednou polievkovou lyžicou medu. Liečba trvá mesiac.
Liečba škrkaviek:
Liečba tekvicovými semienkami: Ráno na lačný žalúdok zjedzte pohár lúpaných tekvicových semienok, dva surové žĺtky z domácich vajec a niekoľko menších kúskov sleďa (konzervovaného v soli). Potom si na dve hodiny ľahnite a na pravý bok priložte ohrievač. Každé tri minúty zjedzte kúsok tohto sleďa, celkom 4 kúsky. Liečba trvá 5 – 6 dní. Počas liečby je potrebné zotrvávať v tichu a dbať na to, aby nikde nebolo počuť zvuk vody.?
Liečba cibuľovým a cesnakovým klystýrom: Hlísty spoľahlivo vyženie z tela klystýr z cibule a cesnaku. Tri cesnakové strúčiky a rovnaké množstvo cibule rozrežte, zalejte teplou prevarenou vodou, nechajte 3-4 minúty pôsobiť, sceďte a pretlačte cez kúsok gázy. Zbytkový výťažok premiešajte do 1,5 až 2 litrov vody (36-39 stupňov Celzia). S pomocou Esmacherovej šálkyzaveďte roztok do konečníku. (po toalete). Niekoľko takýchto procedúr stačí aby ste sa zbavili, hlíst, škrkaviek či iných parazitov.
Zdravotné problémy, symptómy a vonkalšie znaky pri parazitóze:
Príznaky: uhry, vyrážky, vriedky, hrubá koža, pehy, rôzne škvrny na koži, príliš skoré vrásky na tvári, skorá plešatosť, praskliny na pätách, štiepivosť alebo lámavosť nechtov.
Nákaza parazitmi sa prejavuje častými infekciami (nachladnutie, angína, chronický zápal krčných mandlí, zápaly sliznice, zápaly vedľajších nosných dutín (sinusitída), polypy, chrápanie.)
Príznaky parazitárnej nákazy u žien: biely výtok, zápal vaječníkov, bolestivá a nepravidelná menštruácia, celkové vyčerpanie, fibróza, myóm, fibrózna cystická mastopatia, zápaly nadobličiek, močového mechúra a ľadvín.
Príznaky parazitárnej nákazy u mužov: prostatitída, impotencia, adenómy, , cystitída, kamene a piesok v močovom mechúry. Infekcia môže narušiť psychiku až do tretieho pokolenia.
Najčastejšie príznaky parazitózy:
- zápcha
- hnačky
- plynatosť a nafúknutosť
- bolesti kĺbov a svalov
- alergie
- kožné problémy
- anémia
- granulómy
- nervozita
- poruchy spánku
- škrípanie zubami
- chronická únava
- poruchy imunity
- onkologické ochorenia
Elixír Trojčátko
– Tinktúru zo šupiek vlašských orechov pripravíte tak, že rozdrobíte 15 šupiek, zalejete pol litrom liehu a necháte na svetle 30 dní vyluhovať. Potom ju prenesiete na temné miesto. Orechy sú najlepšie také, ktoré práve dozreli a ešte visia na strome alebo práve odpadli. Ich zelená šupka sa hodí k príprave tinktúry najviac pretože obsahuje veľa jódu. Ak nezoženiete tieto šupky, užite Lugolov roztok, čo je jód s jodidom draselným. Užíva sa 5 – 10 kvapiek na 50 až 100 ml vody.
– Palina skvele čistí organizmus od parazitov od mikroorganizmov až po veľké hlísty. Palina sa vždy užíva len zrelá. Zbierajú sa listy a plody, najlepšie v tvare guľôčky a potom sa sušia a drvia. Užívajú sa v suchom stave ako prášok a zapíjajú sa obyčajnou vodou. Dávka na jedno užitie je 200 – 300 miligramov (1/2 čajovej lyžičky)
– Tretím komponentom Trojčátka sú semená klinčeka. Obyčajné smená, ktoré sa používajú pre kulinárske účely, je potrebné pred použitím rozdrviť. Na jednu dávku stačí 500 miligramov, čo zodpovedá veľkosti hrášku. Dávky sa zvyšujú postupne: Prvý deň jedna dávka, druhý deň dve a od tretieho dňa po desiaty deň sa užívajú tri krát denne. Prášok z klinčeka sa užíva pred jedlom. Ďalej sa preventívne počas celého roka užívajú tri menšie dávky raz za týždeň. Doktorka Clark odporúča užívať všetky tri zložky Trojčátka naraz – tinktúru zo šupiek vlašských orechov, paliny a klinčeku. S elixírom Trojčátko si efektívne očistíte organizmus od všetkých druhov parazitov a hnisavých infekcií. Neodporúča sa tehotným ženám.
Vírusy
Víry a mikróby väčšinou neznášajú vysokú teplotu a väčšina z nich uhynie pri 50 – 60 stupňov celzia do pol hodiny až do hodiny. Ničí ich tiež kyslík vo vzduchu. Neznášajú zmeny pH vnútorného prostredia organizmu smerom ku kyslému, ultrafialové žiarenie, rastlinné farbivá a bojí sa niektorých chemikálií, napr. obyčajnej kyseliny askorbovej. (vit C)
—
Spracované podľa knihy – Genadij Malachov: Jak se zbavit parazitů, Eugenika 2001
Zdroj: http://www.eiaktivity.sk/2012/antiparazitika (redakčne upravené)
Tip redakcie Eugenika:
Gennadij Malachov – Jak se zbavit parazitů
Odborné pojednanie o parazitoch, ktoré môžu škodiť v ľudskom organizme. Množstvo rád, ako sa brániť voči parazitom rôzneho druhu – vrátane energetických parazitov (myšlienkové formy, prekliatie, démoni, energetickí upíri). Každý človek má nejakých parazitov, ale nie každý preto ochorie. To hrozí iba tým, ktorí si znečisťujú alebo oslabujú organizmus nevhodnými emóciami, životným štýlom, zvykmi a stravovaním.
Úryvok: Léčba chlamydií je nesmírně těžká, protože tito malí zákeřní parazité žijí uvnitř bičenek a ty se v lidském organismu dobře přizpůsobily, zejména se naučily maskovat před imunitním systémem. Léčba probíhá ve dvou etapách: v první je třeba se zbavit bičenek a ve druhé chlamydií. K druhému kroku se přistupuje sedm až deset dní po léčbě bičenkové nákazy. Nezbytná je též očista organismu a stimulace obranyschopnosti. Co vlastně proti chlamydiím zabírá? Elixír Trojčátko, pelyněk, petrolej a lihová česneková tinktura. Chlamydie nesnášejí vtírání staré uriny do pokožky. K dalším metodám patří potírání pohlavních orgánů kyselou vodou a procedury v páře s pelyňkovým, březovým, dubovým nebo smrkovým koštětem.
Pôvodná cena: 11.60 EUR, Naša cena: 10.45 EUR, Zľava: 10.00 %
Pro čtenáře z ČR:
http://www.kosmas.cz/knihy/151968/jak-se-zbavit-parazit/
Súvisiace články:
5 Responses to Antiparazitiká – zoznam najsilnejších prírodných prostriedkov proti parazitom
Nájdete nás aj na facebooku:
Zaujímavá informácia pre čitateľov:
„Affinity proces“ je dôležitý nástroj, ktorý sa používa v práci Paula Ferriniho, aby ľuďom pomohol vyjadrovať sa zodpovedným a súcitným spôsobom. Ak by ste mali záujem vyskúšať si tento proces nezáväzne a zadarmo (buď osobne, alebo aj telefonicky), kontakt:
Libor Modrovský, liboreg@gmail.comPrihlásiť/Odhlásiť sa
O autorovi:
Pod týmto názvom zdieľame vybrané články z českého a slovenského netu v rámci zdravého životného štýlu, duchovna a pod. Všetky tu uverejnené články sú publikované so súhlasom autora pôvodného článku, resp. spĺňajú podmienky, ktoré si autor textu stanovil. Na konci každého článku je zdroj a link na pôvodnú stránku textu. Evolúcia našich vedomí je možná iba vďaka zdieľaniu informácii, priateľstva a porozumenia.Kategórie
je pravda ze lambie sposobuju celiakiu?
Fakt super článok!!!
Tým kravinám aj veríte, hej? A čo na to hovoria vaši osobní psychiatri?
palina a parazitex sú vyskúšané a účinné a zároveň prírodná voľba
V prvom momente som mala pocit, že ParazitEx je výrobok drahý. Potom som si spočítala koľko dávam za bylinky z Juklu a je to vlastne dobré. Hlavne do seba nemusím hádzať samostatne tablety paliny, tie sú fakt nechutné a počítať kvapky ma nebaví. Všetko pekne v jednej tablete. Páči sa mi to.