google27eaa3905ca3fee3.html
dr_joanna_budwig

Dr. Johanna Budwig

Budwigovej diéta (podľa doktorky Johanny Budwig) sa skladá z lakto-vegetariánskej stravy, ktorej jadro tvorí zmes kombinujúca ľanové semienka s tvarohom. Podľa teórie Dr. Budwig, kombinácia polynenasýtených mastných kyselín derivovaných z ľanového semienka spolu s bielkovinami z tvarohu môže zvrátiť progresiu rakoviny tým, že sa znova okysličia poškodené tkanivá a obnoví sa rast normálnych buniek.

Dr. Johanna Budwig bola nemecká biochemička narodená v roku 1908, dožila sa úctyhodných 95 rokov. Bola 7-krát moninovaná na nobelovu cenu. Účinnosť jej diety nebola nikdy skúmaná konvenčnou vedeckou obcou, aby mohla byť potvrdená ako účinná v boji proti rakovine a iným chorobám.

Budwigovej diéta proti rakovine a iným chorobám

Diéta Dr. Budwig (tzv. Budwig diet protocol)  sa skladá hlavne z lakto-vegetariánskej stravy, zahŕňajúcej ovocie, zeleninu, celozrné výrobky, orechy a špeciálnu Budwigovej základnú zmes čerstvo mletých ľanových semienok s nízkotučným tvarohom. Rafinované cukry, mäso, ryby, hydrogenované a živočíšne tuky, destilovaný alkohol, kofeín, rafinované múky a obilie, konzervačné látky, spracované potraviny, fajčenie – toto všetko je zakázané. Strava má byť z čerstvých potraviny, najlepšie bio. Tieto potraviny sa majú jesť surové pokiaľ je to možné, alebo len ľahko varené.

Budwig-DishDr. Johanna Budwig liečila všetky typy rakoviny, ako je rakovina prsníka, rakovina pľúc, rakovina mozgu, rakovina prostaty, rakovina kostí, karcinóm močového mechúra, karcinóm krčka maternice, rakovina pažeráka, rakovina žalúdka, leukémia, Hodgkinova choroba, rakovina kože a ďalšie.

Keď má človek rakovinu alebo niektoré  iné ochorenie, sú bunky poškodené a každý deň telo produkuje odhadom asi 500 miliónov nových buniek. Tieto „nové bunky“, sú zrkadlovým obrazom alebo „fotokópie“ z pôvodných buniek. V prípade, že pôvodná bunka je poškodená, kópia bude poškodená alebo chybná tiež. To je dôvod, prečo musíme napraviť „pôvodne bunky“ – DNA. Inak bude telo produkovať milióny a bilióny chybných „kópií“. Takýmto princípom sa vysvetľuje cieľ diéty Dr. Budvig. Pri liečení touto metódou má 80% až 93% úspešnosť. 

Dôkazy alebo len dohady o úspešnosti liečby?

Dr. Budwig tvrdila, že má vysokú úspešnosť pri liečbe rakoviny pomocou svojho prístupu, aj keď neexistuje štandardný vedecký dôkaz, štatistika alebo nezávislá kontrolu potvrdzujúcu jej výskum a tvrdenia zo strany konvenčnej medicíny. V súčasnej dobe existuje celý rad webových stránok a blogov podporujú túto diétu. Tieto stránky obsahujú svedectvá ľudí, ktorí vyhlasujú, že diéta Dr. Budwig im pomohla úspešne bojovať s väčšinou typov rakoviny.

Náklady na praktizovanie tejto diéty doma sú v porovnaní s bežnou stravou priemerné alebo podpriemerné. Produkty ako je mäso, ryby, alkohol, cukry, rafinované múky, spracované potraviny, margarín, maslo a sú zakázané. Tie sú nahradené bio zeleninou, celozrnnými výrobkami, tvarohom a ľanovými semienkami.

Pokiaľ vieme, žiadne klinické štúdie alebo dokumentované kazuistiky o diéte Dr. Budwig nie sú k dispozícii v recenzovanej vedeckej literatúre (ako u všetkých alternatívnych metód liečby rakoviny). Z tohto dôvodu tvrdenia, že diéta doktorky Budvig funguje ako prevencia alebo liečbe rakoviny nie sú vedecky doložené. Ak ju chápeme len ako diétu, nemá žiadne nežiadúce vedľajšie účinky. Je len na Vás, či sa rozhodnete túto diétu vyskúšať alebo nie.

Diéta Dr.Budwig je popísaná v niekoľkých knihách od samotnej autorky:

  • Johanny Budwig: Budwig J. Das Fettsyndrom. Auflage 4A. Freiburg i. B.: Hyperion Verlag; 1996.
  • Budwig J. Krebs, ein Fettproblem. Richtige Wahl und Verwendung der Fette. Freiburg i. B.: Hyperion Verlag; 2000.;
  • Budwig J. Cancer: The Problem and the Solution. Nexus GmbH; 2008;
  • Budwig J. Flax oil as a true aid against arthritis, heart, infarction, cancer and other diseases. 3rd Edition. Vancouver: Apple Publishing; 1994;
  • Budwig J. The oil protein diet cookbook. Vancouver: Apple Publishing; 1994.

Zdroj: http://www.medicc.eu/sk/


Súvisiace články:


Vydavateľstvo Eugenika odporúča knihu:

Gennadij Malachov – Neobvyklé způsoby uzdravení a léčby

V tejto zbierke nezvyčajných a možno aj čudne pôsobiacich metód sa hlavná pozornosť venuje liečivým vlastnostiam zlúčenín uhlíku – konkrétne liečbe petrolejom, Todikampom a ďalšími podobnými preparátmi, ktoré sa výborne osvedčili v praxi, dokonca aj pri onkologických ochoreniach. Ďalej sa tu spomína liečba bylinami, minerálmi, kovmi a vodou, urinoterapia a rôzne spôsoby očisty organizmu.

Malachov o každom prostriedku podáva dôkladné informácie, takže se nemusíte báť vyskúšať tieto zvláštne recepty. Dozviete sa všetko potrebné o ich účinkoch a spôsobe prípravy. To všetko je navyše doložené mnohými príkladmi z praxe a skúsenosťami samotného autora, iných liečiteľov či dokonca vedcov-výskumníkov aj pacientov.

Pôvodná cena: 11.90 EUR, Naša cena: 10.71 EUR, Zľava: 10.00 %


(Prečítané 7 764 krát, 1 dnes)
 

Comments are closed.