google27eaa3905ca3fee3.html

green-powders-spirulina-chlorella-300x199Chlorella a spirulina disponujú schopnosťou viazať ťažké kovy, ktoré sa dennodenne dostávajú do ľudského tela. Sú zdrojom vitamínov, minerálov, bielkovín a ďalších látok, ktoré organizmus nielen očisťujú, ale aj chránia pred chorobami.

Chemikáliám, toxickým látkam a celému radu ďalších škodlivín sme vystavovaní deň čo deň. Dôsledky nenechajú na seba dlho čakať. Trpíme bolesťami hlavy, tráviacimi ťažkosťami, kožnými problémami, prekyslením organizmu a mnohými ďalšími chorobami. Preto sa detoxikácia stáva dôležitou súčasťou nášho života. Na odstránení toxínov z nášho tela sa podieľajú aj zelené potraviny – morské riasy chlorella a spirulina.

Zloženie chlorelly a spiruliny

Chlorella a spirulina sú výnimočné tým, že obsahujú ideálne namiešaný koktail živín, ktorý organizmu človeka skutočne prospieva. Obe tvorí veľké množstvo kvalitných proteínov, vitamínov skupiny B (dokonca aj vitamínu B12), C, E, beta-karoténu, minerálov, ako napríklad horčík, vápnik, zinok, draslík, nenasýtených mastných kyselín, polysacharidov a mnohých ďalších.

Zelené potraviny nielen pre detoxikáciu…

Chlorella a spirulina organizmus očisťujú a posilňujú. Sú prevenciou i podporným prostriedkom pri liečbe viacerých ochorení. Sú nápomocné pri cukrovke, artritíde, depresii, pečeňových a obličkových problémoch, astme, hemoroidoch, zápche, vysokom krvnom tlaku, zápaloch kĺbov, prekyslení organizmu atď.

Preventívne užívanie vedie k zlepšeniu trávenia, zvýšeniu energie a celkovej vitality. Morské riasy sú prospešné pre športovcov, lebo obsahujú vysoké dávky bielkovín a zvyšujú energiu. Odporúčajú sa i ľuďom, ktorých trápi nadváha a obezita.

spirlina_resizeAký je medzi chlorellou a spirulinou rozdiel?

Neviete sa rozhodnúť, ktorá riasa je pre vás vhodnejšia? Obe sú stvorené pre detoxikáciu celého organizmu a na celkové doplnenie dôležitých živín (vitamíny, minerály, stopové prvky, fytochemikálie, aminokyseliny, karotenoidy, polysacharidy).

Chlorella je jednobunková sladkovodná riasa, ktorá je obzvlášť bohatá na chlorofyl, ktorý možno označiť za čistič krvi odstraňujúci toxíny a ťažké kovy, výraznejšie vplýva na bunkový metabolizmus a črevnú mikroflóru. Odporúča sa tým, ktorí potrebujú detoxikovať pečeň a obličky alebo trpia zápchou.

Spirulina je síce tiež morská riasa, ktorej sa na rozdiel od chlorelly darí v slanej vode. Kvôli vysokému obsahu kvalitných bielkovín (55 až 67 percent vrátane všetkým esenciálnych aminokyselín) sa odporúča tým, ktorí sa snažia znížiť svoju hmotnosť a pre športovcov.

Ako tieto morské riasy užívať?

Dávkovanie pri užívaní chlorelly a spiruliny je podobné. Denné množstvo predstavuje množstvo približne 4 gramy, ktoré sa rozdelí do viacerých dávok. Pri detoxikačnej kúre, spomínaných ochoreniach alebo v snahe predchádzať chorobám a posilniť imunitný systém, môžete užívať samostatne chlorellu, spirulinu alebo obe riasy vzájomne kombinovať. Začnite s užívaním menších dávok, aby ste sa vyhli prípadným detoxikačným príznakom.

Autor: Mirka

Viac na: cvicte.sk/


what-is-spirulina


Tip na knihu:

Dr.Norman W. Walker – Čerstvé ovocné a zeleninové šťávy – V této praktické knize jsou popsány účinky a důležité látky čerstvých ovocných i zeleninových šťáv. Hlavní část publikace tvoří popis šťáv z jednotlivých druhů ovoce a zeleniny, jejich kombinace pro léčbu různých neduhů a nemocí a také tabulky s poměry významných látek.

Úryvek: Když se tělo přirozeným způsobem znovu buduje nebo regeneruje, je důležité myslet na to, že přirozené potraviny mohou vyvolat očistný proces v celém organismu. Tento proces může být provázen dočasnými potížemi v těch částech těla, kde právě probíhá. Někdy se dokonce můžeme cítit nemocní. Neměli bychom ale ani na okamžik věřit, že jsme onemocněli ze syrové stravy a jejich šťáv, pokud jsou čerstvé a jsou snědeny nebo vypity ve stejný den, kdy se vyprodukovali. Naopak, měli bychom si být vědomi toho, že očišťující i uzdravující procesy mají svůj průběh. Čím dříve se dostaví nevolnost po vypití většího množství šťáv, tím lépe. Čím více šťáv vypijeme, tím rychleji se zotavíme. Jsme-li na pochybách, konzultujme s lékařem, který má zkušenosti s léčbou šťávami a s komplexní medicínou. Jestliže lékař často šťávy neordinuje, nemůžeme očekávat, že zná jejich účinek. Odsoudit syrové šťávy, a zvláště šťávu z karotky, nebo je prohlásit za škodlivé, znamená opravdu nedostatek vědomostí. Neočekávejme, že jedy, které se celý život v těle hromadily, zázračným způsobem přes noc zmizí. Potřebuje to čas.

Pôvodná cena: 9.60 EUR, Naša cena: 7.20 EUR, Zľava: 25.00 %, Ušetríte: 2.40 EUR


Súvisiace články:


chlorella


(Prečítané 2 084 krát, 1 dnes)
 

Comments are closed.