google27eaa3905ca3fee3.html

Nadváha spojená s nadmerným ukladaním tuku je problém nielen estetický . Tukové tkanivo je zároveň zdrojom zápalu a zvyšuje tvorbu estrogénov. Tie môžu podporiť napr. rakovinu prsníka alebo prostaty. Tukové tkanivo zároveň ovplyvňuje tvorbu dôležitého hormónu, ktorý sa volá adiponektín.

Adiponektín hrá dôležitú úlohu v pre zdravie človeka:

  • zvyšuje spaľovanie tukov vo svaloch
  • má protizápalové a ochranné účinky v cievach čím chráni cievy pred zápalom a aterosklerózou
  • reguluje pocit hladu a príjem potravy
  • zvyšuje citlivosť buniek na inzulín, čim je dôležitý ako prevencia a liečba diabetu. Adiponektín chráni pred cukrovkou!
  • znižuje vysoký krvný tlak
  • rozťahuje cievy
  • zvyšuje množstvo mitochondrií vo svaloch a tým je zaujímavý pre športovcov

Tvorba adiponektínu je závislá od množstva telesného tuku. Čím je tuku viac, tým je adiponektínu menej. Toto vytvára pre ľudí s nadváhou zdravotné komplikácie ako diabetes, vysoký krvný tlak, metabolický syndróm či nadmerná chuť na jedlo.

Látkou, ktorá účinne dokáže zvyšovať hladinu adiponektínu sú antokyány. Antokyány sú látky nachádzajúce sa v červenom, modrom a fialovom bobuľovom ovocí. Najbohatším zdrojom antokyánov je arónia. Obsahuje až 10g antokyánov na 100 g ovocia. Pravidelná konzumácia antokyánov je dôležitá pre zvyšovanie adiponektínu. Hladinu adiponektín zvyšuje aj pohyb alebo vláknina.

TIP: V nápoji RegEnergetikum od Dr.Jacobsa nájdete fermentovaný koncentrát z arónie spolu s vlákninou z topinamburu. RegEnergetikum je bohatým zdrojom antokyánov. Stačí si len každý deň urobiť chutný napoj ako pitný režim a šup sa do prírody. Nápoj osvieži a pomôže nielen pri spaľovaní tuku. A navyše si z jedného balenia urobíte 50 porcií nápoja plného zdravia a bez chemických konzervantov.

Prajem vám pekný deň

Andrej


Súvisiace články:


Foto: https://pixabay.com/sk/


(Prečítané 554 krát, 1 dnes)
 

Comments are closed.