google27eaa3905ca3fee3.html

Pečeň je najväčšia chemická továreň v tele. V pečeni prebieha veľa chemických reakcií a okrem iného pečeň zodpovedá za detoxikáciu telu škodlivých látok. V dnešnej dobe pečeň asi najviac poškodzujú emócie, jedovaté látky z nezdravého čreva a chemikálie ktoré sa dostávajú do tela z potravy a životného prostredia.

Umelé chemické látky, ktoré sa v prírode nevyskytujú a dostávajú do tela sa volajú xenobiotiká. Ku xenobiotikám patria všetky lieky, ktoré dnes ľudia užívajú, rôzne éčka nachádzajúce sa v potrave, konzervanty, ale aj látky nachádzajúce sa v kozmetike. Cez kožu sa mnohé chemikálie z kozmetiky dostávajú do tela a musia byť likvidované pečeňou.

Jedovaté chemikálie či lieky sa nevylúčia len tak. Musia sa premenia na také látky, ktoré telo dokáže vylúčiť cez moč alebo žlč a následne cez stolicu von. Tento proces sa deje za pomoci enzýmov. Nazývame ich enzýmy Fázy I. a Fázy II. Tieto enzýmy dovtedy premieňajú pre telo jedovaté látky, kým nie sú v stave, kedy ich telo dokáže vylúčiť. Mnohé xenobiotiká nie sú nebezpečné ani samy o sebe ale ďaleko sú nebezpečnejšie keď sa odstraňujú premieňaním detoxikačnými enzýmami Fázy I a Fázy II v pečeni.

Pre zbavovanie toxínov je mimoriadne dôležitá Fáza II. Tu dochádza k naviazaniu jedovatej látky na nosič, ktorý vynesie jed z tela von. Tento proces detoxikácie môžeme v tele podporiť. Účinným prostriedkom sú aj látky obsiahnuté v brokolicových semienkach. Brokolicové semienka obsahujú veľa látok, ktoré pomáhajú vyvážať jedovaté látky z tela von. Sú tak akýmsi vymetačom a čističom nielen pečene.

TIP: V prípravku Sulfoforte od Dr.Jacobsa nájdete semienka z brokolice pestované v bio kvalite. Pravidelným užívaním brokolicových semienok pomôže svojej pečeni.

Prajem vám pekný deň a nezabúdajte aj hnev oslabuje pečeň

Andrej


Súvisiace články:


 

(Prečítané 620 krát, 1 dnes)
 

Comments are closed.