google27eaa3905ca3fee3.html

Chronickými zápalmi trpí v našej populácii stále viac a viac ľudí. Môžeme doslova sledovať pandémiu chronických zápalov. Ak patríte medzi ľudí, ktorý trpia zápalmi nasledujúce informácie sú určené pre vás.

Zápal je charakteristický tým, že sa počas jeho priebehu uvoľňujú isté hormóny, ktoré sú pre zápal typické. Sú to lokálne hormóny a ich úlohou je spustiť bolesť, opuch, sčervenanie a prehriatie tkaniva. Toto slúži na ochranu tkaniva pred zbytočným dráždením a poškodením. Tieto hormóny potrebujú na svoju tvorbu omega 6 mastné kyseliny, ktoré sa nachádzajú takmer všade.

Lenže tak ako si telo tvorí zápalové hormóny, vie si tvoriť aj protizápalové hormóny. Ich úlohou je zápal ukončiť. A na to tiež potrebuje stavebné látky. Tými stavebnými látkami sú tzv. omega 3 mastné kyseliny. Ak ich nemáte k dispozícii, telo si nevie vybudovať dostatočné množstvo protizápalových hormónov a vznikne problém s ukončením zápalov.

Veľmi cenným zdrojom omega 3 mastných kyselín je ľan. Ak trpíte zápalmi alebo len chcete žiť zdravie, zaraďte do svojho jedálnička ľanové semiačka. Ľanový olej sa ale musí na protizápalové hormóny transformovať a na to je potrebný okrem iného horčík a vápnik.

TIP: Doprajte telu aj dostatok horčíka a vápnika. Ja pravidelne konzumujem ľanový olej – semiačka a horčík dopĺňam cez Basenpulver od Dr.Jacobsa. V jednom balení je 50 porcií a v jednej porcii je 188 mg horčíka a 230 mg vápnika.

Prajem vám pekný deň

Andrej


Súvisiace články:


 

(Prečítané 811 krát, 1 dnes)
 

Comments are closed.