google27eaa3905ca3fee3.html

Ayurvéda je najstarší a najkomplexnejší liečebný systém na svete. Jej celostný a individuálny prístup k človeku si nachádza čoraz stabilnejšie miesto aj v našich krajoch.  Tím Eugenika.TV sa stretol s jednou s najlepších odborníčok na Ayurvédu u nás Ľudmilou „Lienkou“ Brucháčovou.

Lienka má niekoľkoročné skúsenosti so štúdiom a praxou na Slovensku, v Čechách a Indii (7 rokov s učiteľom  Dr. Govind S. Rajpoota PhD. a 3 roky s Yogacharya Ajay L. Bobade) a cítiť to aj pri rozhovore s ňou. Jej vysvetlenia pôvodnej Indickej medicíny sú jednoduché a priame a ľahko využiteľné aj u nás. O konštitúciách Vata-Pita-Kapha a základoch Ayurvédy je mnoho informácii na nete, či v mnohých knižných publikáciach, ak však chcete odpovede na základne otázky ohľadom stravovania, životosprávy či očisty v našich lokálnych podmienkach, pozrite si určite nasledujúce video:

Naše prastaré mamy žili podľa AyurvédySeriál Ayurvéda – súvisiace články:


Tip na knihu:

Valerij Sineľnikov – Harmonická strava – Populárny ruský autor zostavil vynikajúcu praktickú kuchársku knihu, založenú na princípoch blahodarne pôsobiacej a veľmi chutnej vegetariánskej stravy. Dozviete sa veľa zaujímavého a dôležitého o strave i jej príprave. Zistíte, aký ste konštitučný typ (z troch možností, podľa východnej filozofie). Získate prehľadné tabuľky vhodných a nevhodných potravín, ako aj správneho kombinovania prísad pre jednotlivé typy. Objavíte veľké množstvo receptov na pomerne neznáme vynikajúce jedlá, z ktorých mnohé sú tradičné ruské.

Úryvok: Ľudia typu váta sú spravidla ušetrení nadbytočného tuku, čo zasa celý život môže trápiť typy pitta alebo kapha. Niektorí ľudia typu váta sa kvôli tomu dosť trápia, ale nedokážu pribrať. Typy váta, ktoré sú so svojou telesnou stavbou spokojné, možno nazvať šťastlivcami, pretože zostanú driečni, dokonca i keď sa budú oddávať labužníctvu. Môžu jesť všetko – mäso, tuky a cukry, a pritom sa ich váha nezmení. U niektorých ľudí typu váta sa váha predsa len vekom mení. Zhodiť nadbytočné kilogramy je pre takýchto ľudí dosť ťažké, keďže to v skutočnosti nezávisí od množstva zjedenej potravy. Pôvodnú váhu môžu dosiahnuť vyvážením princípu váta.

Pôvodná cena: 11.60 EUR, Naša cena: 10.67 EUR, Zľava: 8.00 %, Ušetríte: 0.93 EUR


(Prečítané 2 192 krát, 1 dnes)

5 Responses to Naše prastaré mamy žili podľa Ayurvédy (video)

 1. Ajurvéda. píše:

  Ja by som sa chcela spýtať na kontakt (e-mail) na pani Ľudmilu Bruchalovú, ak by to bolo možne. Ďakujem

  PS: Skvelé video.

  • Nevšedko píše:

   Do Bratislavy príde pani Bruchalová v marci, takže kontakt na ňu vám zabezpečíme až potom.
   Vďaka za porozumenie. Teší nás váš záujem.

 2. Edit Mikle píše:

  Dobrý den! Prosim, mohli by ste poskytnut kontakt na pani Bruchalovu? Dakujem

 3. Edit Mikle píše:

  Dobrý den! Prosim, mohli by ste poskytnut kontakt na pani Bruchalovu? Dakujem

 4. Edit Mikle píše:

  Dobrý den! Prosim, mohli by ste poskytnut kontakt na pani Bruchalovu? Dakujem