google27eaa3905ca3fee3.html

Máte chuť na niečo chutné, z čoho sa vôbec nepriberá, len to dodá krásu a uberie nejaké kilečko? Presne to vás čaká, ak si predpíšete broskyňovú diétu.

Pre Číňanov je toto lahodné ovocie symbolom nesmrteľnosti. Ak už nemôžete ani vidieť rôzne diétne koktaily alebo tukožrútske polievky, skúste schudnúť s broskyňami. 100 gramov broskýň obsahuje sotva 30 kalórií a ak ich zjeme aj so šupkou, dodáme organizmu tri štvrtiny dennej dávky vitamínu C, odporúčanej lekármi.

  • Broskyne nie sú iba balzamom pre choré žalúdky, ale majú takisto schopnosť očisťovať organizmus od nahromadených toxínov.
  • Broskyňová diéta umožňuje zvíťaziť nad zápchou. Slivky tento zdravotný problém síce liečia ešte účinnejšie, ale broskyne a marhule, bohaté na magnézium, majú taktiež jemne prečisťujúce účinky.
  • Broskyňová kúra nemá žiadne kontraindikácie – s výnimkou cukrovky. 1 – 2 kilogramy broskýň denne s vylúčením všetkých iných potravín sú veľmi príjemným a bezpečným spôsobom, ako schudnúť.

Jediná dôležitá výstraha! Jedzte ovocie namiesto raňajok, obeda a večere. Najlepší efekt dosiahnete, ak budete jesť broskyne nalačno. Prečo? Pretože jedenie ovocia až po hlavnom jedle (aj keď nízkokalorickom) môže vyvolať problémy s trávením. Je to takzvaný efekt ,,uväznenia“. Trávenie ovocia sa začína už v ústach a končí v tenkom čreve. Tento proces by mal prebiehať veľmi rýchlo a presne to sa deje, keď zjete ovocie nalačno, alebo ak od posledného jedla ubehli tri hodiny.

Ak si ale dáte ovocie ako dezert, je zablokované mäsom, cestovinami, zemiakmi, chlebom. Uväznené ovocie fermentuje a namiesto očisty organizmu sa objavia problémy s trávením. Toto upozornenie sa týka najmä ovocia s vysokým obsahom uhľohydrátov (čiže sladkého ovocia). Po jedle môžeme jesť bez obáv jahody, maliny, ríbezle a moruše. Varené ovocie takisto nepodlieha fermentácii, ale varenie v ňom znehodnotí väčšinu vitamínu C.


(Prečítané 954 krát, 1 dnes)

Comments are closed.