google27eaa3905ca3fee3.html

Ak si chcete sami vykladať karty a vedieť úplne presne, čo ktorá karta vo výklade znamená (čiže nedomýšľať si a nemusieť sa spoliehať na vlastnú imagináciu či intuíciu), táto príručka je na to ideálna!

Uznávaný a veľmi sympatický – poznala som ho osobne – nemecký autor Hajo Banzhaf (žiaľ, pred pár rokmi predčasne zomrel) popisuje tarotové karty Rider-Waite. Každej je venovaná dvojstrana, obsahujúca nasledovné: podrobný popis symbolov, ktoré sú na karte vyobrazené, a ich významov. Všeobecný význam karty. Všeobecný význam karty v prípade, že sa pýtate na vzťahy alebo prácu. Význam karty v prípade, že vám vo výklade vyjde ako kvintesencia (v knihe sa dozviete, čo je kvintesencia). Konkrétne rozpísané významy karty podľa toho, aký výklad si zvolíte a na akom mieste v rámci daného výkladu sa karta nachádza. Ide pritom o tri špecifické druhy výkladov, z ktorých si môžete vybrať podľa typu otázky; pri každom z nich sa ťahajú štyri karty.

Tieto tri druhy výkladu sú:

Orákulum lásky, Kompas a Slepé miesto. Orákulum lásky je vhodné, keď chcete vedieť, ako to vyzerá s vaším vzťahom k nejakej konkrétnej osobe. Zistíte, čo si o vás myslí, ako to v skutočnosti vnímate vy, o čo momentálne v tomto vzťahu ide, a najmä dostanete radu, ako reagovať, čo robiť, aký postoj zaujať. Kompas je použiteľný pre akúkoľvek oblasť (vzťahy, práca, nový životný smer, rozhodovanie o čomkoľvek…), ak chcete vedieť, ako sa bude určitá záležitosť vyvíjať. Slepé miesto je psychologický výklad, ktorý vám môže pomôcť uvedomiť si, čo máte vo svojom podvedomí, ako pôsobíte na druhých a čo by ste mali robiť, aby ste lepšie rozvinuli svoj potenciál alebo prekonali problémy.

V záverečnej časti knihy potom nájdete ešte ďalších dvanásť spôsobov výkladu. (Pre tie platia všeobecné významy kariet.)

Hajo Banzhaf – Základní výklady Tarotu – Medzi množstvom existujúcich kníh o tarote je táto unikátna, pretože podáva presný výklad jednotlivých kariet v závislosti na type výkladu, aký práve potrebujete. Zároveň dostávate k dispozícii návod na niekoľko základných typov výkladu: vytiahnutie iba jednej karty, výklad pre milostné vzťahy a problémy, kompas – ako to vyzerá s určitou situáciou, resp. mojím smerovaním a slepé miesto – čo sa potrebujem dozvedieť o sebe.

Pôvodná cena: 8.20 EUR | Naša cena: 6.56 EUR Ušetríte: 1.64 EUR | Zľava: 20%

Pro zájemce z ČR klikejte zdeV našej ponuke je aj komplet – kniha + karty:

Tarot – základy a výklady (Johannes Fiebig, Evelin Bürgerová)

Dokonale komplexná príručka pre všetkých záujemcov o tarot, a najmä pre začiatočníkov. Má štyri časti:

  • – Vznik, význam a štruktúra tarotových kariet; čo je to Veľká a Malá arkána; rozdiel medzi Crowley Tarotom a Waite Tarotom.
  • – Popis a hlbší význam jednotlivých kariet.
  • – Návod, ako karty vykladať.
  • – 122 konkrétnych možností výkladu.

Nosnou a najzaujímavejšou časťou je 122 spôsobov výkladu. Sú rozdelené tematicky: Na každý deň, Tendencie a perspektívy, Uvoľňovacie a oddychové cvičenia, Cvičenia koncentrácie a sústredenia, Hľadanie a nachádzanie, Rozhodujúce otázky, Vzťahy a partnerstvo, Životná púť, Perspektíva a prehľad, Veľké výklady, Rôzne.

Sada tarotových kariet Rider-Waite vás stručne zasvätí do významu tarotu a poskytne vám ohromné množstvo najrôznejších spôsobov, ako tieto karty vykladať sebe či druhým. Dozviete sa tu, čo je to karta osobnosti a čo karta dňa, a s pomocou výkladu môžete začať odhaľovať súvislosti a odpovede na významné otázky. Táto sada je výborným pomocníkom pri rozhodovaní, rozbore problémov či vzťahov aj celkovej životnej perspektívy.

Pôvodná cena: 16.50 EUR, Naša cena: 14.85 EUR, Zľava: 10.00 %, Ušetríte: 1.65 EUR


Súvisiace články:


(Prečítané 2 081 krát, 1 dnes)
 

Comments are closed.