google27eaa3905ca3fee3.html

Keď ste v nejakej veci bezradní, rozpoltení, neistí, alebo nedočkaví či nespokojní, viete, čo môžete urobiť? Vyložiť si karty!

Ak to aj neurýchli žiadny zázrak, minimálne je to príjemná, zaujímavá a neškodná zábavka. V skutočnosti je tu však dosť veľká šanca, že vás to povzbudí a poteší, alebo pomôže niečo si ujasniť. A ak vám vyjdú karty, ktoré sa vám nepáčia, môže vám to poslúžiť ako podnet zamyslieť sa, či náhodou nie ste v danej záležitosti naladení negatívne, mrzuto a pochybovačne. Karty, ktoré si pri sústredení sa na niečo vytiahnete, si totiž vytiahnete na základe rezonancie, zákona príťažlivosti, takže odrážajú niečo z vás.

Všetci si vytvárame a privolávame svoje zážitky – vrátane toho, ako sa k nám správajú iné osoby – tým, ako vibrujeme, čo vyžarujeme, ako sa cítime. Nie vždy si však  uvedomujeme, ako sa vlastne cítime a teda ako vibrujeme/čo vyžarujeme. Niekedy si to nechceme priznať, pretože nám to je nepríjemné, alebo pretože chceme sami seba presvedčiť, ako sme nad vecou a v pohode… Alebo môže ísť aj o ten prípad, že sme jednoducho stratili (a možno si nikdy nevypestovali) dostatočnú citlivosť a vnímavosť sami voči sebe… Vo všetkých týchto prípadoch môžu byť užitočným nástrojom či pomôckou práve vykladacie karty.

Netreba sa ich preto báť, ale ani im prisudzovať priveľkú moc. Žiadne karty vám v skutočnosti nevyveštia nijaký nezvratný osud; ani to, čo „odhalia“ o niekom, na koho sa pýtate, netreba brať stopercentne vážne. Napriek tomu vám však môžu naozaj pomôcť – tým, že vám „nastavia zrkadlo“. Pekná a dobrá, uspokojivá výpoveď kariet vám pomôže ešte viac sa pozitívne naladiť a tešiť. Zlá alebo hrozivá veštba vám poskytne príležitosť dôkladne sa zamyslieť a prehodnotiť, ako sa vlastne cítite, čo si naozaj myslíte, čo chcete atď. Nejasný, rozporuplný či nemastný-neslaný výklad je tiež šancou zamyslieť sa nad sebou, skúsiť sa trochu inak naladiť, alebo danú záležitosť odložiť na bok, kým sa sama trochu viac nevyjasní alebo nezosilnie.

Vykladacích kariet je dnes na trhu neskutočne veľa – množstvo druhov aj výtvarných prevedení. Asi najznámejší je Tarot. A tesne za ním sú nepochybne Cigánske karty. Sú veľmi staré, celosvetovo známe a populárne. Je ich o polovicu menej ako v Tarote a svojím spôsobom sa s nimi veští jednoduchšie. Zobrazujú a popisujú totiž dosť presne rôzne situácie, udalosti alebo iné osoby. Sú jednoducho veľmi názorné a konkrétne, nie tak abstraktné alebo metaforické ako niektoré z tarotových kariet. Napriek tomu však samozrejme je možné ich význam brať aj všeobecnejšie – predsa len, ich základom sú symboly a každý symbol sa môže stať symbolom šitým na mieru práve pre vás, pre vaše chápanie a vnímanie sveta.

Základom ich úspešného vykladania sú ich kombinácie a vzájomné vzťahy. Táto naša príručka je jedinečná, pretože prináša jasné interpretácie úplne všetkých možných trojkombinácií, čiže 3 kariet, ktoré si treba vytiahnuť spolu ako odpoveď na ľubovoľnú otázku. Tieto kombinácie sú uvedené prehľadne, podľa abecedného poradia názvov kariet. Nikde inde takéto absolútne kompletné výklady nenájdete!

Aby však celý systém pochopil a celkove sa s týmito kartami zoznámil aj úplný začiatočník, úvodná časť knihy vysvetľuje dôležité všeobecné princípy, ktoré s používaním Cigánskych kariet súvisia. A ešte predtým, ako sa pristúpi k jednotlivým trojkombináciám, autorka popisuje význam každej karty samostatne a podrobne, vzhľadom na jej možné významy v týchto kategóriách: kľúčové slovo; hlavný význam; minulosť; vlastnosti; o akom časovom období karta vypovedá; aký je jej význam, keď si ju vytiahnete otočenú hore nohami; a čo znamená pri hľadaní odpovede v zmysle „áno/nie“. Navyše sa v tejto prvej časti oboznámite aj s viacerými inými možnosťami, akým štýlom si môžete karty vykladať a na čo sa ich pýtať. Je to preto kniha vhodná aj pre toho, kto nielenže nepozná Cigánske karty, ale kto si možno ešte nikdy v živote vôbec žiadne karty nevykladal alebo nedal vykladať.

Samotné karty si môžete za nevysokú cenu kúpiť osobitne. Naša eugenikovská sada sa zhoduje s touto príručkou – ktorá bola, mimochodom, zostavená špeciálne pre naše vydavateľstvo.

Jej autorkou je skúsená slovenská „veštica“ Lenka Vdovjaková. Vykladaním kariet sa zaoberá od svojich dvanástich rokov. Je autorkou viacerých kníh (Realita v ohrození, Cikánské karty a tarot, Cikánské karty v praxi, Tarotový snár, horoskopy a praktický výklad kariet, Tajemství mariášových karet) a od roku 2018 tiež autorkou vlastného webového portálu o zdraví Sila zdravia. Okrem toho sa venuje aj odevnému dizajnu pod vlastnou značkou Dreswel. Kartám (aj možnosti skontaktovať sa s ňou) sú venované jej stránky www.tarotstar.eu.

Viac v knihe:

Lenka Vdovjaková – Cigánske veštenie podrobne a presne

Cigánske karty sú známe a obľúbené. Je ich menej ako v Tarote a svojím spôsobom sa s nimi veští jednoduchšie. Popisujú totiž dosť presné situácie, udalosti alebo jednanie iných ľudí. Dokážu objasniť rôzne problémy, vzťahy a otázky, ako aj ukázať smer, ktorým sa daná vec pravdepodobne bude uberať.

Okrem toho úvodná časť knihy vysvetľuje dôležité všeobecné princípy, ktoré s používaním Cigánskych kariet súvisia. A samozrejme ešte predtým, ako sa pristúpi k jednotlivým trojkombináciám (ktoré sú uvedené prehľadne, podľa abecedného poradia názvov kariet), autorka popisuje význam každej karty samostatne a podrobne.

Nikde inde takéto absolútne kompletné výklady nenájdete! 

Pôvodná cena: 8.90 EUR, Naša cena: 8.01 EUR, Zľava: 10.00 %


Súvisiace články:


 

(Prečítané 141 krát, 1 dnes)
 

Comments are closed.