google27eaa3905ca3fee3.html

Aké boli vaše začiatky s kartami? Aký zážitok vám najviac utkvel v pamäti (alebo aký je pre vás významný, pozoruhodný a pod.)?

Často sa to prejavovalo tým, že som mávala veľmi živé sny o našich rodinných známych. Keď som tieto výjavy vyrozprávala mame, zistilo sa, že sa úplne konkrétne zhodovali s tým, čo sa udialo. Mama preto usúdila, že by som mohla mať určité danosti na výklad kariet, a doniesla mi práve Cigánske karty. Mala som vtedy desať rokov. Obrázky, ktoré boli na týchto kartách, mi od začiatku pripadali prekvapivo úplne jasné. A tak som to s nimi skúsila. Ako prvej som karty vyložila mame; na jej veľké prekvapenie som jej povedala veci z minulosti, ktoré som nemohla vedieť. Keď sa o mojich schopnostiach dozvedela učiteľka základnej školy, poprosila ma tiež o výklad. Veľmi ju zaskočilo, keď som jej povedala, že má problémy s manželom a uvažuje o rozvode. Tvrdila, že o týchto veciach nevedela ani jej najlepšia priateľka, takže nechápala, ako to môžem vedieť ja!

Ako je to teraz – chodí k vám veľa ľudí na výklad? Aké typy ľudí to sú? Na čo sa pýtajú najčastejšie?

Snažím sa vyjsť v ústrety každému, kto o to požiada. Chodia ku mne rôzne typy, od vysokopostavených manažérov po mamičky na materskej. Výklad síce vyhľadávajú viac ženy, ako muži, ale veková škále je veľmi široká. Ich otázky smerujú väčšinou do oblasti vzťahov, alebo práce.

NOVINKA!

Lenka Vdovjaková – Cigánske veštenie podrobne a presne

Cigánske karty sú známe a obľúbené. Je ich menej ako v Tarote a svojím spôsobom sa s nimi veští jednoduchšie. Popisujú totiž dosť presné situácie, udalosti alebo jednanie iných ľudí. Dokážu objasniť rôzne problémy, vzťahy a otázky, ako aj ukázať smer, ktorým sa daná vec pravdepodobne bude uberať.

Okrem toho úvodná časť knihy vysvetľuje dôležité všeobecné princípy, ktoré s používaním Cigánskych kariet súvisia. A samozrejme ešte predtým, ako sa pristúpi k jednotlivým trojkombináciám (ktoré sú uvedené prehľadne, podľa abecedného poradia názvov kariet), autorka popisuje význam každej karty samostatne a podrobne.

Nikde inde takéto absolútne kompletné výklady nenájdete! 

Pôvodná cena: 8.90 EUR, Naša cena: 8.01 EUR, Zľava: 10.00 %

Máte nejakú spätnú väzbu? Viete, či sa odpovede a predpovede kariet triafajú a plnia?

Ľudia sa ku mne vracajú zhruba po dvoch až piatich rokoch, takže spätná väzba je naozaj dobrá. A keďže sa vracajú, sú zjavne s mojimi výkladmi spokojní…

K výkladu kariet som pristupovala vždy skôr „vedecky“, čiže ma zaujímalo, či som výpoveď kariet interpretovala správne, alebo nie. Vďaka tomu som si tiež dovolila zhrnúť svoje skúsenosti a vedomosti o kartách a vypracovať niekoľko príručiek k nim. Všímala som ti totiž, že karty, ktoré si niekto vytiahne v určitých životných situáciach, sa veľmi často opakujú v podobných prípadoch aj u iných ľudí.

Percentuálne je správnosť mojich výkladov tak 80 %. No sú napríklad aj také situácie, kedy poviem nejakú vec úplne presne, len zle vnímam trebárs čas – čiže niečo sa malo stať pred mesiacom, a ono sa to stane povedzme až o rok… alebo žena nestretne mladšieho, ale staršieho muža… skrátka v nejakom jednom aspekte sa netrafím, avšak ostatné informácie sedia presne.

Sú súčasťou výkladu aj rady? Ak dáte niekomu nejakú radu, ako na to zvyknú ľudia reagovať – dajú si poradiť, alebo sa im to moc nepáči…?

Lenka Vdovjaková – Cikánské karty v praxi (kniha + karty)

Sada tradičných vešteckých kariet a mimoriadne podrobná praktická príručka pre prácu s nimi od nadanej a skúsenej slovenskej autorky.

Cigánske karty sú iné ako známejší Tarot: v istom zmysle poskytujú konkrétnejšie a jednoduchšie odpovede. Sú pamiatkou na staré časy, keď ľuďom veštili osud kočovní alebo cirkusoví Cigáni.

Pre bežný život boli podstatné také veci, ako napríklad či sa daný vzťah skončí svadbou, či je milý/á verný/á, ako je to s peniazmi, dedičstvom a rôznymi spormi, alebo či človeku nehrozí nejaká choroba, pohroma či dokonca smrť. Presne takéto a podobné udalosti zobrazujú Cigánske karty. Ich výklad by mal poskytnúť pýtajúcemu sa podrobný a konkrétny obraz, epicky znázorňujúci danú situáciu s jej priebehom a vývojom. Cigánske karty rozpovedajú príbeh, ktorý treba vedieť prečítať na základe vzájomnej súvislosti a postavenia jednotlivých kariet.

Pôvodná cena: 14.50 EUR, Naša cena: 13.05 EUR, Zľava: 10.00 %

Vždy sa snažím aj poradiť, ak je to v danom prípade možné, lebo práve v tom vidím celkový zmysel výkladu. Ľudia si však dajú väčšinou poradiť najmä vtedy, ak sa jedná o ich zdravotný stav, alebo sa to týka financií.

Žiaľ, častým javom je, že ľudia chcú jednoducho počuť, že sa niečo, čo si želajú, naozaj stane, respektíve kedy sa to stane, alebo že niečo dopadne tak a tak, prípadne sa chcú utvrdiť v tom, že niekto je „zlý“ a škodí im (zatiaľ čo oni sú samozrejme tí dobrí ;-)) – namiesto toho, aby mali záujem zmeniť seba, ak im v ich živote niečo nevyhovuje. Čo by ste k tomu vedeli povedať vy – aká je vaša skúsenosť v tomto zmysle? 

Áno, veľa ľudí v kartách hľadá svoje predstavy, a nie pravdu, takže vtedy môžu byť z výkladu rozčarovaní. Často vidím, ako veľmi môže byť nebezpečné sebectvo, pýcha či arogancia.

Vykladáte karty aj sama sebe? Ak áno, ako vnímate ich posolstvo pre svoj vlastný život a rast?

Možno to bude prekvapujúce, ale ja nemám potrebu vykladať si karty. Dôvodom je to, že aj vďaka práci s nimi sa mi zvyšuje intuícia a schopnosť „naladiť sa“, teda vnímam a cítim veci natoľko výrazne, že si nepotrebujem vykladať karty. Ale ak by som  mala nejaký naozaj vážny problém, s ktorým by som si nevedela poradiť inak, určite by som neváhala karty použiť!

O autorke

Lenka Vdovjaková  (1981) sa vykladaním kariet zaoberá od svojich dvanástich rokov. Je autorkou viacerých kníh (Realita v ohrození, Cikánské karty a tarot, Cikánské karty v praxi, Tarotový snár, horoskopy a praktický výklad kariet, Tajemství mariášových karet). Okrem toho sa venuje aj odevnému dizajnu pod vlastnou značkou Dreswel. Kartám (aj možnosti skontaktovať sa s ňou) sú venované jej stránky www.tarotstar.eu.Lenka Vdovjaková – Cikánské karty a tarot

Jedinečná kniha o vykladaní cigánskych kariet. Nájdete tu význam každej karty jednotlivo, ale aj význam ich vzájomných kombinácií vo vyčerpávajúcom zozname každá s každou.

Druhá časť vysvetľuje tarotové karty novým spôsobom. Tretia časť uvádza rôzne spôsoby práce s kartami a ku každému pridáva množstvo ilustračných príkladov z praxe.

Pôvodná cena: 7.90 EUR, Naša cena: 7.11 EUR

Zľava: 10.00 %Súvisiace články:Lenka Vdovjaková – Karty – Cigánské karty (karty + brožúrka)
Základný návod na výklad

Sada tzv. Cigánskych kariet, ktorých je 36. Sú to jedny z najstarších kariet určených na vykladanie a veštenie. Zobrazujú výjavy, predmety alebo postavy, ktoré predstavujú bežné či dôležité okamžiky ľudského života.

Je k nim priložená brožúrka, v ktorej nájdete vysvetlenie, čo jednotlivé karty znamenajú, čiže ako si vysvetliť ich posolstvo pri výklade, a to v kategóriách: hlavný význam, láska, zamestnanie, zdravie. Brožúrka obsahuje aj niekoľko návodov, ako vlastne karty vykladať.

Toto výhodné balenie je dostatočné pre každého, kto si chce tieto karty vyskúšať, zoznámiť sa s nimi, ale aj urobiť si z nich svojho stáleho sprievodcu, radcu a pomocníka.

Brožúrku zostavila Lenka Vdovjaková, ktorá je autorkou aj oveľa obsiahlejších príručiek k týmto kartám – čo vás možno bude zaujímať, keď sa oboznámite so základom práce s Cigánskymi kartami a budete sa chcieť dozvedieť viac…

Pôvodná cena: 6.20 EUR, Naša cena: 5.58 EUR, Zľava: 10.00 %(Prečítané 312 krát, 1 dnes)
 

Comments are closed.