google27eaa3905ca3fee3.html

Tranzity sú pohyblivou zložkou horoskopu. Ukazujú, ako sa planéty posúvajú po svojej obežnej dráhe, čiže zároveň prechádzajú aj cez váš osobný horoskop a vytvárajú tak neustále se meniacu sieť vzťahov, v astrologickej reči aspektov, s „pevnými“ (vaším narodením danými prvkami) vášho horoskopu.

Inými slovami: váš osobný, v astrologickej terminológii natálny horoskop ukazuje, ako boli rozložené planéty (aj iné dôležité súčasti horoskopu) v čase vášho narodenia. Napríklad: Slnko ste mali na 5 stupňoch Váh, Pluto na 27 stupňoch Býka, ascendent na 2 stupňoch Kozorožca atď. Planéty sa však neustále pohybujú, takže ak vám počítač zobrazí váš tranzitný horoskop k dnešnému dňu, uvidíte v ňom vaše natálne Slnko tam, kde ho „máte“ v zmysle vášho stabilného horoskopu, no zároveň sa niekde bude nachádzať ešte aj „dnešné“ Slnko, ktoré je napríklad v deň písania tohto článku, na začiatku marca, v Rybách. Toto dnešné (tranzitujúce) Slnko zároveň môže tvoriť určité aspekty (60, 90, 120 alebo 180-stupňové uhly) k rôznym vašim natálnym (stabilným) planétam.

A práve tieto tranzitné aspekty veľmi zaujímavo a často až neuveriteľne presne symbolicky zodpovedajú rôznym zmenám, udalostiam, náladám, psychickým stavom a podobne, ktoré s väčšou či menšou intenzitou prebiehajú v našom živote. Tranzitujúce planéty zároveň prechádzajú tzv. domami osobného horoskopu. „Domy“ v astrológii znamenajú rozličné dôležité životné oblasti. Je ich 12. To, ktorá planéta práve prechádza akým domom, zasa ukazuje, ktorá oblasť vášho života prechádza zmenami, ktorá by mala naopak plynúť hladko a úspešne, alebo ktorá nie je momentálne nijako zvlášť významná (nič vážne v jej rámci neriešite či nepociťujete).

Každá planéta má svoj špecifický význam a teda aj zodpovedajúci vplyv, ktorý súvisí aj s rýchlosťou, akou sa pohybuje. Tak napríklad Pluto je veľmi pomalý a jeho vplyv (v rámci tranzitov) trvá niekoľkov rokov, pričom tento vplyv cítime ako postupný, no zato hlboký vnútorný prerod. Urán zasa tradične prináša náhle, prudké zmeny, ktoré sa v určitej oblasti života udejú možno len raz a o to významnejšie ich posudzujeme. No trebárs Venuša alebo Merkúr ako veľmi rýchle planéty predstavujú skôr bežnejšie dianie v živote, zamerané na medziľudské vzťahy a komunikáciu.

Veľmi zaujímavé je aj to, že počítačové astrologické programy nám vedia ukázať, kde sa budú tranzitujúce planéty nachádzať povedzme o dva roky – a to už tvorí rámec pre „predpovedanie budúcnosti“. Keď sa trochu oboznámite s jednotlivými prvkami svojho horoskopu, budete si vedieť zistiť napríklad, kedy vám planéty prinesú dobrý vplyv v oblasti rodiny, partnerstva či kariéry, alebo v akej oblasti vás v najbližšej dobe čakajú výraznejšie zmeny a podobne. Takýto časový obraz sa dá samozrejme získať aj opačným smerom: s pomocou tranzitov môžeme nazrieť aj do ľubovoľného obdobia v minulosti, čo nám umožní napríklad spätne lepšie pochopiť, prečo sme zažívali určité problémy a k čomu nás tým chcel život či osud priviesť.

Dôležité je však mať na pamäti nasledujúcu skutočnosť: všetko, čo nám planéty svojím symbolickým jazykom oznamujú, sú „iba“ určité energie, esencie, vplyvy, podnety a možnosti. Ako konkrétne – a či vôbec! – jednotlivec tieto vplyvy využije alebo nevyužije, závisí od toho, ako žije svoj život ako celok, aké ciele sleduje, aké sú jeho túžby a potreby, a v neposlednom rade, do akej miery na sebe pracuje a rozvíja svoje uvedomenie.

Každopádne je astrológia oveľa spoľahlivejším a solídnejším nástrojom na analýzu budúcnosti (a samozrejme aj prítomnosti alebo minulosti), ako iné veštecké metódy, pretože sa odvíja od reálneho pohybu planét, a nie len od momentálneho, premenlivého vyžarovania alebo naladenia sa. Pri výklade kariet si vytiahnete určitú kartu, no na druhý deň už by možno váš výklad kariet vyzeral úplne inak. No ak si pozriete vaše tranzity, nespoliehate sa na intuíciu a náhodu, ale na skutočný, astronomický pohyb nebeských telies. Hoci zároveň ostáva záhadou, ako je možné, že pohyb nebeských telies tak presne zodpovedá tomu, čo prežívajú ľudské bytosti na planéte Zemi…

Chcete poznať svoju budúcnosť? Radi by ste vedeli, čo vás čaká alebo aké máte vyhliadky v určitej oblasti, ale nechce sa vám platiť žiadnym „vešticiam“ (a už vôbec nie tým televíznym)? Existuje výhodnejšie a pritom spoľahlivejšie riešenie: astrológia, ktorú zvládnete aj sami. Stačí si kúpiť knihy z Eugeniky Tranzity 1-5  a na niektorej z mnohých internetových astrologických stránok (napríklad www.zverokruh.sk) si zadarmo spraviť svoj horoskop (presný, čiže aj podľa hodiny a miesta narodenia, nielen podľa dňa).

Vyššie uvedená teória je len rámcovým náčrtom toho, ako funguje astrologická analýza tranzitov. Všetko je veľmi zrozumiteľne a vynikajúco vysvetlené v knihách Tranzity: konkrétny význam jednotlivých planét, podrobná charakteristika prechodov planét cez domy horoskopu a všetkých tranzitných aspektov. Sú to vynikajúce výklady, orientované na pochopenie toho, čo sa vo vašom živote práve deje, spolu s radami a námetmi, ako by ste sa k aktuálnemu dianiu alebo psychickému stavu mali postaviť tak, aby ste daný vplyv využili čo najlepšie.

Tranzity sme vydali v 5 častiach: Slnko/Mesiac, Venuša/Mars, Merkúr/Jupiter, Saturn/Urán, Neptún/Pluto.

Radi by sme k ich kúpe povzbudili aj tých čitateľov, ktorí sa astrológiou doposiaľ ešte nikdy nezaoberali. Ako už bolo povedané, váš osobný horoskop sa vám po zadaní údajov zobrazí v priebehu pár sekúnd na akejkoľvek neplatenej astro-stránke, prípadne sú k dispozícii na stiahnutie zadarmo jednoduché astrologické programy. A potom už len stačí nájsť si vysvetlenie v knihe.

Ak vás táto téma zaujala, no napriek všetkému sa vám nechce zisťovať si svoj horoskop na internete, môžete sa objednať na astrologickú analýzu k nám do Eugeniky (čo už ale nie je zadarmo: 48 eur  – konzultácia v trvaní cca. 1 hodiny; v prípade záujmu si môžete výklad nahrať).

Úryvok z knihy: Význam tranzitujícího Saturnu

Saturn je jednou z nejdůležitějších planet, které je třeba sledovat, když zkoumáme tranzity v určitém horoskopu. Představuje totiž způsob, jak vnímáme a prožíváme svět takový, jaký jsme si sami vytvořili. Postavení tranzitujícího Saturnu ukazuje, která oblast života je zrovna prověřovaná a testovaná. Dům, v němž se nachází Saturn, představuje oblast největšího aktuálního napětí, tedy oblast, jíž musíme věnovat tu největší pozornost. Planety, kterých se tranzitující Saturn dotýká, zas představují energie, které jsou v našem životě momentálně podrobeny výzvám, a také vzory chování, jež je potřeba přehodnotit.

Většina lidí prožívá Saturn jako vnější sílu, nad níž nemají naprosto žádnou moc. Tranzity Saturnu se často jeví jako zásahy osudu, a to hlavně zlého osudu. Ve skutečnosti je třeba pochopit, že Saturn představuje způsob, jakým si vy sami programujete vesmír na té nejhlubší, nejzákladnější úrovni. Takže energie vyvolané tranzity Saturnu nejsou vlastně nikdy doopravdy vnější. To jen vaše vědomí odmítá převzít odpovědnost za to, co se děje, a tak se velení ujímá nevědomí, které podvědomě vyvolá určité události. Vy to pocítíte až poté, co na vaše podvědomé síly zareaguje okolí a dojde k „osudné“ události. Ve skutečnosti však osud není nic než reakce univerza na vaše vlastní činy.

Saturnské tranzity, bez ohledu na to jak nepříjemné se vám mohou zdát, ve skutečnosti představují to, co v životě doopravdy chcete, a pomáhají vám to získat. Většina lidí nemá ponětí, po čem v životě touží. Pokud ale dobře znáte své potřeby a požadavky, zjistíte, že vám je Saturn prostě pomůže zhmotnit. A „ztráty“, které Saturn běžně přináší, představují to, co nechcete nebo nepotřebujete. Takové věci je dobré nechat jít, jakkoli silně je dle vlastního mínění potřebujete; to se týká zejména vztahů, které Saturn ukončí.

Jen velmi málo lidí zná sama sebe tak dobře, že umí reagovat na Saturn pozitivně. Saturn je opravdovým učitelem, i když ve skutečnosti to my učíme sami sebe, kdo vlastně jsme.

Robert Hand – Tranzity 5: Neptun a Pluto

Nejlepší existující výklad životních období a přirozených vývojových cyklů podle toho, jaké je aktuální postavení planet v horoskopu jedince. Neptun – představitel spirituality, uměleckého cítění, snů a ideálů, ale i zrádných iluzí; a Pluto – princip hluboké transformace, smrti a znovuzrození v základních aspektech (konjunkce, sextil, kvadratura, trigon a opozice) na všechny planety + na ascendent i MC a také jejich přechod dvanácti domy natálního horoskopu.


Súvisiace články:


(Prečítané 5 227 krát, 1 dnes)
Tagged with:
 

Comments are closed.