google27eaa3905ca3fee3.html

Yusuf Cabré

Stretnutie s Yusufom Cabré bolo nepripravované, ale o to zaujímavejšie. Priateľ Dan mi zavolal, že je u neho v Onesscentre zaujímavý chlapík a napriek tomu, že je to z BA niekoľko stovák kilometrov, mám sa rýchlo dostaviť, lebo zajtra odchádza a bola by naozaj škoda, nespoznať ho. Ako vždy mal pravdu.

Yusuf je človek svetaznalý, v istom veku, ktorý mu nikto neháda a so skúsenosťami v terapii, ktoré priniesli zdravie tisícom ľudí po celom svete. Spája pri liečbe najnovšie poznatky vedy a mystiky, aby vytvoril svoje vlastné veľmi účinné liečebné metódy. Narodil sa v Barcelone (1940), ale veľkú časť svojho času trávi v posledných rokoch na Ibize, ak práve necestuje po svete za klientmi. Život pozná zo všetkých strán, má šesť detí a šesť vnúčat. Sám o sebe hovorí, že je výskumník ľudského správania, analógový psychológ, lektor, učiteľ, ale aj vďačný žiak. Každá jeho terapia sa končí poďakovaním za to, že sa mohol učiť spolu s vami. Živil sa aj ako producent a režisér dokumentárnych filmov so sociálnou tematikou. Keďže som k nemu prišla v čase, keď som už 25 deň nič nejedla, iba som pila vodu, bavili sme sa najskôr o vode. O tom, že je príjemné nejesť. On sám každý týždeň začína 40 hodinovou hladovkou, keď prijíma iba kvalitnú vodu.

Voda reguluje viac ako 50 funkcií v našom tele (tlak a prietok krvi, dýchanie, potenie, udržuje sviežu kožu, obmýva a čistí vnútorné orgány, pomáha filtrovať toxíny…). Stačí pravidelne piť dostatočné množstvo kvalitnej vody a liečivý proces pri artritíde, žalúdočných vredoch, vysokom krvnom tlaku, cukrovke, migrénach, chronických bolestiach sa spustí sám. Rovnako pomáha liečba vodou pri zvýšenom cholesterole, ekzémoch, zápale žalúdka, prekyslení. Zámerne hovoríme o vode a nie o tekutinách, lebo každá tekutina okrem vody sa v tele správa ako potravina. A ešte presnejšie ide o vodu slanú, alebo s regulovaným pH. Teda živú a mŕtvu vodu. Sedemdesiat percent človeka tvorí slaná voda, slzy, pot, moč…ktorú máme spoločnú s živočíchmi, zrejme ešte z čias, kedy sme žili všetci v moriach. Všade tam, kde je voda pre ľudí nedostupná, nekvalitná, alebo ňou musia veľmi šetriť, a preto sú často smädní, je veľa chorôb, a ľudia tam prežívajú krátky a neradostný život v dôsledku mnohých degeneračných chorôb.

Počas celého rozhovoru popíjam po dúškoch vodu a on ma neustále pozoruje. Mám pocit, že v mysli ma už rozobral na kúsky a čakám, čo bude ďalej. Pýta sa ma, či ma nebolí hlava a ja pravdivo odpovedám, že nie. To je v poriadku, ľudia si iba často neuvedomujú , že kvalitná voda obsahuje všetky prvky periodickej tabuľky, takže nám denne dodáva aj potrebné minerály a stopové prvky. Možno preto napriek dlhodobému neprijímaniu potravín je mi fajn, som svieža, plná energie a fungujem naplno. Odporúča mi občas si dať do vody soľ, vravela som mu, že to robím intuitívne.

A to bola ďalšia téma, ktorú sme prebrali. Intuíciu, ktorej často nedoprajeme slobodu, hoci nás vedie presne tam, kde máme niečo dôležité zažiť, aby sme si uvedomili, že integrácia tela, mysle a emócii dokáže zmeniť aj silu svalov, ohybnosť kĺbov a často prináša aj zdravie, preto aj keď pre našu logiku zdanlivo hlúpo, sa občas dostávame do „prúserov“. Spomenula som si na Marcela Vaneka, ktorý tvrdí, že anjelov strážnych nemáme preto, aby nás chránili, ale aby nás nahnali naplniť náš pôvodný plán, ktorý sme si pred príchodom na Zem vymysleli. Yusuf musel byť pri tom plánovaní veľmi tvorivý. Vymyslel už za život niekoľko liečebných metód, naposledy vymyslel takú zaujímavú terapiu nazvanú acualfa, ktorá spočíva v tom, že dostane človeka, akosi bezprostredne, samozrejme po vyžiadanom súhlase, do istého stavu tranzu. On tvrdil, že do alfa hladiny, ale všetci čo sme touto terapiou prešli, sme to cítili ako niečo oveľa hlbšie. Stav, kedy telo samovoľne dáva určité signály pohybom vpred, dozadu a nabok, vy to vnímate, ale nedokážete to ovplyvniť.

A práve z týchto jemných „vývrtiek“ Yusuf číta reč tela a stanovuje veľmi presnú diagnózu a vzápätí, keď ju potvrdíte, sa začne terapia. Je to neuveriteľný stav, v ktorom akoby vám niekto dával dohromady vaše rozsypané puzzle. Celé je to ešte podčiarknuté jemnou efóriou, keď telo začne produkovať vo zvýšenej miere endorfíny. Yusuf mi potvrdil, že tisíce pacientov, ktorých liečil (a vyliečil) po celom svete, mali veľmi podobné euforické, samoliečiace pocity, keď sa vďaka jeho terapii začali rozpúšťať bloky, ktoré boli súčasťou psychosomatických nánosov z detstva, z prenatálu, z rodu…samozrejme môžu vzniknúť hocikedy, z akejkoľvek nezvládnutej emócie, ktorá sa pravidelne opakuje. Odborne to opisuje tak, že ide o analogickú komunikáciu s využitím schopnosti interpretovať príznaky (non-logic, zdôrazňuje) fyzické, duševné alebo duchovné a podvedomie použiť ako liečebný nástroj.

Túto metódu vyvinul sám, ale všetko v nej má svoj zmysel a pre neho ide vždy o dešifrovanie našich postojov. Dostanete napríklad príkaz, aby ste bez rozmýšľania povedali názvy troch zvierat. Na základe toho urobí analýzu vášho postoja ku svetu, sveta ku vám a napokon to zaklincuje vaším reálnym obrazom tu a teraz. Človek sa napokon počas terapie dostane vždy aj do svojej hlbokej minulosti, v ktorej Yousuf číta ako v otvorenej knihe. Používa neinvazívne techniky, ale komplexné, ktoré eliminujú akúkoľvek možnosť falošných spomienok alebo imaginácií vyvolaných terapeutom. Počas terapie využíva tieto nástroje. Metafory, prácu s pravou alebo ľavou hemisférou mozgu v závislosti na čase, oživenie všetkých šesť zmyslov,alebo vydáva akútne melodické zvuky (v mojom prípade to bolo volanie delfínov, na ktoré človek ihneď podvedome zareaguje, (akákoľvek reakcia je pre neho ďalším kúskom zloženého obrazu), využíva jazyk podvedomia v reálnom čase, metafyziku, paralingvismus (slová, ktoré nedávajú žiadny zjavný logický zmysel), kineziológiu – občas okolo vás zakrúži a dotkne sa vás špičkou pera, mentálne prenášanie symbolických geometrických tvarov, na ktoré telo reaguje.

Najmä posledná technika je prispôsobená úrovni klienta, ktorý sa týmto spôsobom naučí používať mozgové vlny , na úrovni beta, alfa, theta, delta. Objavuje cez to silu zámeru riešiť problém, ktorý ste predostreli na začiatku terapie pri nezáväznom rozhovore. Neustále je v spojení s vaším podvedomím. Pomohol mi vybrať zopár krátkych zábleskov spomienok, ktoré bránili rýchlejšiemu zvyšovaniu vibrácií a napojeniu na neobmedzené informácie. Je dokonalým, erudovaným a citlivým sprievodcom pri prebúdzaní osobnosti. Po odchode z jeho terapie človek cíti zjednotenie svojho tela, duše a ducha. Už to nie je jeden čihy, druhý hota. Zatiaľ prešiel mesiac a všetko funguje, uvidíme, čo bude ďalej.

Erika VincourekováTip redakcie Eugenika:

306-dokonala-ocista-tela-2-prepracovane-vydani_1430312201_mediumGennadij Malachov – Dokonalá očista těla – Očista karmy, mysli i fyzického těla

Všetci vieme, že ľudský organizmus sa v priebehu života nielen opotrebováva, ale aj znečisťuje. Môžeme však svoj organizmus prečistiť a zbaviť všetkého, čo vyvoláva otravu, zápach, nepekný pohľad, nepríjemný stav. Dokonalá očista je možná, pre mnohých dokonca nevyhnutná, ak sa chcú zbaviť chronických zdravotných i psychických ťažkostí. V tejto knihe sa stretnete s neuveriteľne podrobnou metodikou používania rôznych očistných postupov. Najmä očisťovanie s pomocou moču je rozpracované pre každý jednotlivý vnútorný orgán, ako pečeň, črevný trakt, žlčník, ľadviny a pod. Uvádzajú sa tu aj rôzne ľudové metódy, často hraničiace až s primitívnou tradičnou mágiou a poverčivosťou, autor ich však veľmi zaujímavo vysvetľuje a analyzuje.

Ako napovedá názov, Malachov sa neobmedzuje len na fyzické telo človeka. Hlbinným a celistvým spôsobom nazerá na ľudskú bytosť predovšetkým ako na dušu, ktorá sa má usilovať o dobro, lásku, súcit a mravnosť. Akékoľvek negatívne pocity, hnev, závisť, ukrivdenosť, pýcha či nespokojnosť narúšajú naše energetické pole a spôsobujú problémy – od chorôb až po nešťastný osud a neúspech. Podľa Malachova je nesmierne dôležité očisťovať aj – a najmä – svoju dušu: pokáním, prehodnotením svojich postojov a reakcií, zbavením sa akéhokoľvek hnevu a nenávisti. Uvádzajú sa tu konkrétne návody na očistu vedomia a psychoenergetického poľa človeka, ktoré fungujú veľmi jednoducho a pritom vysoko účinne. Malachov rozoberá aj pojem karmy a vysvetľuje čitateľom, ako vzniká a narastá karma spôsobujúca nepríjemné udalosti v živote človeka, a ako je možné uvedomelým postojom a správaním očistiť aj svoju karmu.

Pôvodná cena: 11.20 EUR, Naša cena: 10.30 EUR, Zľava: 8.00 %, Ušetríte: 0.90 EUR


 

(Prečítané 1 571 krát, 1 dnes)

Comments are closed.