google27eaa3905ca3fee3.html

essential oil

Jar je krásne obdobie roka, lebo zem začína znova zelenieť …. kvety a stromy kvitnú a znova začína rásť tráva. Tieto znaky bohužiaľ znamenajú aj to, že je obdobie sezónnych alergií. Niektoré esenciálne oleje obsahujú prírodné antihistaminiká. Keďže sú 100% prírodné telo ich ľahko prijíma a preto účinkujú rýchlo, silno a bez vedľajších účinkov.

Ak trpíte na sezónne alergie , tu je pár esenciálnych olejov na vyskúšanie:

  • Levanduľa
  • Citrón
  • Mäta
  • Eukalyptus
  • Čajovník
  • Pačuli

AKO POUŽÍVAŤ ESENCIÁLNE OLEJE

Je niekoľko spôsobov ako používať esenciálnej oleje na sezónnu alergiu.

Kvapnite si olej do dlane na ruku, jemne rozotrite. Priložte k nosu a ústam a niekoľkokrát si silno nadýchnite. (vyhýbajte sa očiam)

kvapky z jedného z olejov (alebo z 2-3 olejov) môžete dať do trochu vody a naberte do úsť. Pár sekúnd prepláchnite v ústach a prehltnite. Môžete zapiť vodou.

Použite esenciálny olej v difúzeri a rozprašujte do ovzdušia pre úžitok celej domácnosti. (napr. 3-5 kvapiek oleja do vody na 25 m2 plochy)

KOMÁRE, KLIEŠTE A INÉ POŠTÍPANIA

Na ne sa mi osvedčila zmes olejov Purify – pozostavá z čistých olejov citrón, limetka, citronela, borovica, čajovník a koriander. Z tohto oleja najväčší úžitok majú náš pes a mačka. Vždy keď im nájdeme kliešťa, kvapneme na neho kvapku Purify zmesi a kliešť im za chvíľu odpadne sám. Purify alebo Terrashield zmesi fungujú aj ako čistý prírodný repelent proti komárom a inému hmyzu. Stačí si pár kvapiek rozotrieť na telo, alebo ich dať do fľaše s vodou a postriekať sa. Purify je výborným riešením na akékoľvek poštípania (včely,osi, sršne..), ukľudní, dezinfikuje, eliminuje jedy a opuch.

Autor: Martina Valníčková

Zdroj: http://www.esencialneoleje.sk


Tip našej redakcie na knihy:

Malachov Gennadij – Neobvyklé způsoby uzdravení a léčby –  V tejto zbierke nezvyčajných a možno aj čudne pôsobiacich metód sa hlavná pozornosť venuje liečivým vlastnostiam zlúčšnín uhlíku – konkrétne liečbe petrolejom, Todikampom a ďalšími podobnými preparátmi, ktoré sa výborne osvedčili v praxi, dokonca aj pri okologických ochoreniach. Ďalej sa tu spomína liečba bylinami, minerálmi, kovmi a vodou, urinoterapia a rôzne spôsoby očisty organizmu.

Pôvodná cena: 10.90EUR, Naša cena: 8.72 EUR, Zľava: 20.00 %, Ušetríte: 2.18 EUR

+

Erna Droesbecke von Enge – Vonné tyčinky a jiné aromatické látky – Existuje množstvo publikácií o aromaterapii, ale nie výslovne o vonných tyčinkách, ktoré sú pritom u nás najpoužívanejšie. Máte možnosť dozvedieť sa, aký účinok má a na aké účely je vhodná určitá vôňa či zmes, nájdete tu námety na vlastné malé rituály s konkrétnym zámerom, a ak patríte k domácim kutilom či alchymistom, objavíte dokonca presný návod na výrobu vlastnej vonnej zmesi!

Pôvodná cena: 5.90 EUR, Naša cena: 1.18 EUR, Zľava: 80.00 %, Ušetríte: 4.72 EUR


Súvisiace články:


(Prečítané 1 260 krát, 1 dnes)
 

Comments are closed.