google27eaa3905ca3fee3.html

admin-ajax (2)Emócie veľmi ovplyvňujú náš život. Tie negatívne spôsobujú, že máme:

 • nízke sebavedomie
 • pocity neistoty
 • strach z budúcnosti
 • neúspech v živote
 • opakujúce sa konflikty vo vzťahoch
 • stavy úzkosti
 • opakované zdravotné problémy

…..a mnohé ďalšie

To všetko sú zablokované emócie. Vzniká nerovnováha, ktorá spôsobuje, že nežijeme plnohodnotný život. Použitím techník EFT možno vrátiť telo, myseľ a emócie do rovnováhy.

O metóde EFT (Emotional Freedom Techniques) – Technika emocionálnej slobody, by sa dalo povedať, že je to „akupunktúra bez ihiel“. Na stimuláciu bodov energetických dráh – meridiánov – sa namiesto ihiel používajú končeky prstov.

Táto technika predstavuje nový spôsob liečenia a najmä seba-liečenia emocionálnych problémov a tlakov ako úzkosti, strachu, žiaľ, žiarlivosť, fóbií, agresivity, prehnaného pocitu viny, smútku, nenávisti, zloby, závisti, zrady, krivdy, problémov vo vzťahoch alebo v práci, problémov so sebavedomím…..

Liečenie poklepávaním na vybrané body energetických dráh je spôsob ako sa celkom zbaviť bolestných a trápnych pocitov. Nezaberie veľa času ani keď sa uplatňuje v spolupráci s terapeutom, ani keď sa používa svojpomocne.

EFT je procedúra, ktorá spôsobuje zmenu pocitov a myšlienok, ktoré sú často úzko spojené s podvedomými vzorcami, presvedčeniami, blokmi…Liečenie poklepávaním umožňuje oddeliť bolestnú emóciu od konkrétnej myšlienky. Spôsobuje, že sme schopní myslieť na veci z minulosti alebo myslieť na veci budúce bez negatívnych pocitov.

Podstatou terapie EFT je efektívna schopnosť dostať sa ku koreňom – pravej príčine problémov. Stimulácia energetických bodov spolu so špecifickými duševnými aktivitami môže zmeniť biochémiu mozgu, čo pomôže:

 • zmeniť nežiadúce návyky a správanie
 • uspieť a mať radosť zo života
 • dosiahnuť väčšiu emocionálnu kontrolu
 • získať vnútorný mier a efektívnosť v živote

Záujem o seba samého sa zvyčajne prehlbuje v prelomových obdobiach života – v čase krízy, veľkých problémov, nových životných výziev, narastajúcich požiadaviek.

Dr. Jarmila Bakerová

Objednať sa môžete na tel.č. 0905 647 285 alebo mailom: bakerova@typologia.sk


Súvisiace články:


Tip redakcie Eugenika na knihu:

Osho – O emocích – Osho je jedným z najviac provokujúcich a inšpirujúcich duchovných učiteľov našej doby. V tejto knihe nám pomáha pochopiť korene emócií a poskytuje informácie o tom, ako lepšie zvládať svoje reakcie a dozvedieť sa viac o sebe aj druhých. Oshov jedinečný vhľad do podstaty ľudskej mysle a srdca ďaleko presahuje konvenčnú psychológiu. Učí nás, ako môžeme plnšie prežívať svoje emócie a tvorivo s nimi zaobchádzať tak, aby sme žili bohatším životom.

Úryvok: Když cítíte smutek, cítíte ego. Když jste šťastní, cítíte se nádherně a v extázi, ego necítíte. Když jste šťastní a v extázi, neexistuje žádné Já. Jste spojení s existencí, ne oddělení. Když jste smutní, hněváte se, prahnete po něčem a pohybujete se pouze ve svém nitru, užíváte si svých zranění a stále dokola se na ně díváte, hrajete si s nimi, snažíte se být mučedníkem, je mezi vámi a existencí trhlina. Jste opuštění a potom cítíte Já. A když cítíte Já, máte z celé existence pocit, jako by byla proti vám. Ne že by byla skutečně nepřátelská; pouze se tak jeví. Když máte pocit, že jsou všichni vašimi nepřáteli, budete se chovat tak, že všichni vašimi nepřáteli budou. Když přijmete přirozenost a rozpustíte se v ní, jdete s ní. Necítíte, „já jsem“ – máte prostě pocit „Celek je. Jsem jen vlna, která se objevuje a mizí. Já přicházím a odcházím, celek zůstává…

Pôvodná cena: 11.90 EUR, Naša cena: 10.47 EUR, Zľava: 12.00 %, Ušetríte: 1.43 EUR


 

(Prečítané 950 krát, 1 dnes)
 

Comments are closed.