google27eaa3905ca3fee3.html

Ak dieťa začne plakať, radšej ako by sme zistili príčinu tohto emocionálneho prejavu, snažíme sa ho utíšiť, umlčať. Je predsa verejne neprípustné, aby takto vyvádzalo! Veď čo si pomyslia ľudia… Keď potom vyrastie, tento vzorec správania sa mu dostane hlboko pod kožu. Naučí sa, že emócie sú „dobré“ a „zlé“ a tie „zlé“ treba pred svetom ukrývať. Z okolia si odnesie, že keď je smutné, malo by sa zavrieť do izby, nikdy by nemalo plakať pred ľuďmi. Dieťa a časom i dospelý takto čaká kým sa mu emócie podarí s veľkou energiou potlačiť a s neutrálnym výrazom tváre sa vráti späť do každodenného sveta. Pritom si neuvedomujeme, že s tými „zlými“ potlačenými emóciami potlačíme aj tie ktoré sme si označili ako „dobré“. Už od detstva sme boli vedení k tomu, aby sme „zlé“ emócie potláčali. Každá krivda, bolesť, strach sa tak zakorenili a dlhé roky v nás rástli vlastným životom. V dnešnej dobe je už známe, že potlačené emócie môžu spôsobiť zdravotné problémy.

CESTA k prijatiu emócií je cestou k objaveniu svojho potenciálu

Metóda CESTA vychádza z toho, že pôvodcom mnohých našich psychických i fyzických problémov je naša psychika. Všetko teda úzko súvisí s našimi emóciami. Bunky v našom tele medzi sebou komunikujú. Keď prežívame naše emócie zdravo, nepotláčame ich alebo sa im nevyhýbame, tok emócií je prirodzený a fyziologické procesy v tele tiež. Ak však pocity potláčame, v tele prebiehajú fyziologické procesy, ktoré spôsobia, že sa bunkové receptory blokujú a dochádza k narušeniu vzájomnej komunikácie medzi bunkami.

Za ideou stojí silná žena

Autorkou CESTY je Brandon Bays, svetoznáma autorka v oblasti zdravia a osobného rozvoja. Metódu sformulovala v roku 1992, počas vlastného procesu uzdravovania, po tom, ako jej bol diagnostikovaný nádor na maternici. Brandon sa rozhodla nepodstúpiť chirurgický zákrok, ktorý jej lekári naliehavo odporúčali. Vychádzajúc z presvedčenia o neohraničených samo-ozdravných schopnostiach tela, ktoré je dnes už vedecky potvrdeným faktom, sa rozhodla zamerať na samú seba. Venovaním obrovskej pozornosti vlastnému telu, myšlienkovým pochodom a najmä prítomným emóciám, sa bez akejkoľvek lekárskej pomoci a farmaceutík, plne uzdravila v priebehu nasledovných šiestich týždňov. Táto cesta si vyžadovala zmenu myslenia, prístupu k životu a hlavne zmenu v prístupe k emóciam a spomienkam, ktoré tieto potlačené emócie spôsobili. Rovnako však ako to dokázala ona, dokážete sa uzdraviť i vy.

Emócie prichádzajú prirodzene a našou úlohou je naučiť sa s nimi zdravo pracovať- prijať ich a otvoriť sa im a nechať ich prejsť naším telom, akoby sme boli iba ich pozorovatelia. Emócie totiž nie sú „dobré“ alebo “zlé“, to iba naša myseľ ich za také chce považovať. Množstvo psychosomatických ochorení má svoj pôvod práve v potláčaných emóciách- nevyriešených vnútorných pocitoch, ktorých sme sa báli príliš na to, aby sme sa im otvorili. Nebojte sa strachu, samoty, smútku, lebo aj najbolestivejšia emócia príde a potom zas odíde- trvá to len pár sekúnd alebo minút. Následne nastúpi pokoj a uvoľnenie. Naberte odvahu si uvedomiť a precítiť svoje pocity. Pokiaľ sa chcete naučiť pracovať s vašimi emóciami, uvoľniť skutočnú príčinu ich potlačenia a dostať svoj život do vyrovnaného stavu, metóda CESTA je určená práve pre vás. Nikdy nebol vhodnejší čas na to, aby ste boli v živote šťastní.


Súvisiace články:Knihu Cesta, ako aj iné publikácie od Brandon Bays kúpite TU 

(Prečítané 647 krát, 1 dnes)
 

Comments are closed.