google27eaa3905ca3fee3.html

happy-girl

Otváram dvere a vychádzam na ulicu. Vykračujem si ležérnym tempom a vychutnávam chôdzu.  Vnímam kontakt chodidiel so zemou a po chvíli zo mňa opadá všetko napätie, ktoré som v práci zažívala. Púšťam z hlavy povinnosti a vnímam len svoje telo. Je uvoľnené, boky sa hojdajú zo strany na stranu a na perách mi pohráva úsmev. Len tak, lebo kráčam a je mi dobre. Pohodou, ktorá zo mňa vyžaruje, pútam pozornosť. Postupne som si na ňu zvykla a užívam si ju. Nie vždy to bolo tak. Boli časy, keď som z práce odchádzala unavená, boleli ma kríže a tešila som sa do postele. Pohľad upretý do zeme, hlava plná problémov a túžby po dovolenke…

Toto je príbeh mojej klientky, ktorá sa Vlnovým pohybom začala venovať pred rokom. To, ako sa popísala na začiatku je od slova do slova pravda. Pri prvom stretnutí si každého jedného klienta natoľko naštudujem pohľadom, že nikdy nezabudnem na “stav” v akom prišiel pred absolvovaním Vlnových pohybov. Žienka o ktorej je reč prišla v stave, ktorý som ja pracovne nazvala “žena racionálno-počítačová”. Prúd myšlienok valila pred sebou a telo sa prispôsobilo životu pri počítači. Karpálny tunel, vyosenie chrbtice, boky zmrazené ako kus ľadu, hlava dopredu. Po prvom odhade som myslela, že absolútne nepochopí o čom Vlnové pohyby sú, a vôbec, že to nebude jej šálka kávy. Verejne priznávam, že som sa mýlila a dnes sama rozžiaruje okolie svojím úžasným úsmevom a pohodou na tvári, ktorá ide z hlbín jej vnútra. „Smekám“ pred ňou klobúk.

Priznala sa mi, že zo začiatku to pre ňu nebolo ľahké, nechcela uveriť, že pár minút “vlnenia” denne dokáže spôsobiť zmenu. Na prvých hodinách však zakúsila, aká je to úľava zastaviť nepretržitý prúd myšlienok a prepnúť sa z hlavy do tela. Telo sa z pozornosti radovalo a rýchlo sa začali dostavovať prvé výsledky – zlepšenie zdravotného stavu, menšia únava po dni v práci, lepšia koncentrácia. Ako sa ďalej zahlbuje do tajov vlny a spoznáva svoje telo, zisťuje, že životných oblastí, ktoré sú vlnou ovplyvnené je omnoho viac než len zdravie. Učí sa, ako byť spokojnou ženou robí vo vzťahoch zázraky a zároveň materializuje tie najtajnejšie priania.

V poslednej dobe od nej skoro každý deň dostávam správy, typu: “išla som do obchodu a zistila, že sa mi boky hýbu samé, cítim sa tak zmyselne” alebo “milujem ten pohľad mužov, ktorí ma nevideli niekoľko mesiacov a teraz sú šokovaní zmenou” alebo “vieš čo, minulé leto som si kúpila také kvetinkové šaty a dostala od okolia feedback, že v nich vyzerám ako babička, že ich nemám nosiť.  Teraz som si ich dala opäť a všetci vraveli ako super vyzerám. Naozaj je to o tom, ako tie šaty nosím, jupí”.

Som rada, že skupina žien, ktoré vytrvali a objavili čaro Vlnových pohybov rastie. Našli v sebe ženskú energiu a teraz len s údivom sledujú, čo znamená “ženská energia talizman úspechu”.

Viac info: http://vlnazdravia.sk/

Autorky článku: Andrea Bajnoková (trénerka Vlnových pohybov) a Eva Kubaščíková (bloggerka a nadšenkyňa Vlnových pohybov)


Viac o vlnových pohyboch v knihe:

Nikolaj Kudrjašov – Energie vnitřní vlny – Slovanské praktiky

Unikátny ruský majster, ktorý pravidelne chodieva na Slovensko aj osobne, aby tu viedol svoje kurzy vlnového pohybu, vypracoval svojpomocnú príručku. V nej vysvetľuje princíp „slovanskej gymnastiky“ a tajomstva zdravia, mladosti nezávislej na veku, krásy, úspechu i vychutnávania si životných radostí.

Základom tejto sústavy cvičení je tzv. princíp vlny. „Pohyb vo vlne“ je prírodný, prirodzený, harmonický a efektívny spôsob pohybu, ktorý smeruje k rovnováhe duše i tela. Cviky sú zamerané na uvoľnenie a vo veľkej miere na precvičovanie šliach. Jedná sa však o nenáročný, nenamáhavý, mimoriadne príjemný spôsob cvičenia. Telo sa pri ňom samé dostane do súladu a začne sa uzdravovať, ak treba. Zharmonizuje sa aj myseľ a psychika. Pochopením „ženského“ správania sa napravia vzťahy, pretože sa v nich nastolí prirodzená rovnováha.

Možno vás prekvapí časť o tvare pier a úst, o tom, čo táto časť nášho tela hovorí o našom charaktere, a cvičenia pre zväčšenie pier. Iná časť tohto učenia sa zas venuje strachu a tomu, ako sa ho zbaviť; pomôže vám pritom „pozícia neohrozenosti“ aj iné cvičenia i vysvetlenia.

Tomu, kto sa začne zaoberať podstatou pohybu a nášho celkového fungovania i našich vzájomných interakcií pod vedením Nikolaja Kudrjašova, sa otvorí úplne nový pohľad na seba a svet. Dá sa povedať, že sa zrodí nový človek s novými možnosťami, čo znamená začiatok nového života v harmónii, sile, zdraví a radosti.

Pôvodná cena: 8.90 EUR, Naša cena: 8.01 EUR, Zľava: 10.00 %


Súvisiace články:


Nikolaj Kudrjašov – Uvoľnenie tela vlnovým a vedomým pohybom


(Prečítané 694 krát, 1 dnes)
 

Comments are closed.