google27eaa3905ca3fee3.html

To teplo posledných dní sa nedá vydržať. Sprcha nepomáha a nemôžem si dovoliť preležať leto na kúpalisku. Tak som si kúpila nové vedro (v podstate je to poriadny kýbel), že sa budem oblievať ľadovou vodou. Keď som ho postavila do vane, spomenula som si, že som kedysi čítala čosi o derivačnom kúpeli, ktorý je naozaj veľmi zdravý. Lenže vtedy bola zima, tak sa mi zdalo vrcholne nevhodné namáčať si mušličku v studenej vode. A pritom byť teplo oblečená, ako to odporúčal autorka France Guillain.

Ale včera to bolo iné, povedala som si: ak nie teraz, potom už  nikdy, a roztiahla (rozčapila znie naozaj pejoratívne) som sa nad vedro.  Jemnú hubku, ktorú odporúča autor som si priniesla od mora z dovolenky. Ako keby som tušila, že ju budem potrebovať. Desať minút som jemne oplachovala studenou vodou  „šušu“. (Slovo prirodzenie alebo pohlavie mi pripadá v tomto prípade také neosobné). Ráno som to zopakovala a teraz tiež. Mám síce iba krátku skúsenosť, ale je to skvelé. Napriek horúčavám vo mne ožil celý človek. Dbala som na to, aby som nerobila kúpeľ bezprostredne po jedle, treba vydržať aspoň hodinu, dve. Kúpeľ sa môže aplikovať denne dva razy. Toľko prax a teraz trocha teórie.

Derivačný kúpeľ

Derivačný kúpeľ je samoliečebná metóda odpozorovaná zo správania zvierat. Spočíva v predlžovanom osviežovaní pohlavia ženského, mužského, detského studenou vodou. Na veku a pohlaví nezáleží, dôležitá je motivácia. Zväčša túžime touto metódou o prinavrátenie zdravia. Kontraindikácia je jediná – menštruácia. Derivačný kúpeľ dobre znášajú aj malé deti alebo starí ľudia. Muži by ho mali robiť nad umývadlom postojačky, ženy nad vedrom alebo bidetom. Voda nesmie byť tečúca, takže sprcha nie je riešením. Voda má byť studená, ale nie ľadová. Derivačný kúpeľ sa aplikuje podľa váhy, čiže do 70kg 10 min denne, do 90 kg 15 min denne a nad 100kg 20 min denne, vždy ráno alebo večer pred spaním. (ja ráno aj večer, vraj to neškodí). Ideálne je ihneď po prebudení nalačno.

Ako pôsobí derivačný kúpeľ?

Ochladením prehriatych častí sa telo zbavuje nečistôt. Je to výborná pomoc pre lymfatický systém, obličky aj pečeň. Žiaľ, náš životný štýl nezdravá strava, plytké dýchanie, kozmetika plná jedovatých látok, neustály stres produkuje viac nečistôt hmotných aj energetických ako vie telo spracovať a tak sa ukladajú v tele, kde vytvárajú bloky a tie spôsobujú rôzne ochorenia.. Týmto spôsobom sa uvoľňujú a dostávajú sa pomocou vylučovacích orgánov von z tela. Logicky z toho vyplýva, že sa aplikáciou derivačného kúpeľa upravuje aj stolica.

Derivačný kúpeľ harmonizuje psychickú aj fyzickú časť človeka, čo znamená, že ho zbavuje stresu. Je to mimoriadne dôležitá forma samoliečby a ako vieme 21. storočie nás má naučiť liečiť sa a spoznať sa tak, aby sme úplne prevzali zodpovednosť za svoje zdravie. Tento spôsob liečby je vhodný aj pri svalových bolestiach, akné, ekzémoch, bradaviciach, astme, predčasnom šedivení, pri migréne, pri bolestiach kĺbov, pri horúčke, zápche, inkontinencii moču, pri odvykaní od závislostí a pri detoxikácii.

O tejto metóde sa dozviete viac napríklad v knihe:

France Guillain – Uzdravující síla vody
Přirozené odstraňování škodlivin a přebytku z těla

Pojednanie o veľmi zaujímavej, nesmierne jednoduchej, absolútne prírodnej a bezpečnej, vysoko účinnej a nanajvýš nezvyčajnej liečebnej metóde. Netušíte, akej? Jedná sa o špeciálne umývanie genitálií! Tento postup je odvodený od pozorovania zvierat, ktoré sa často určitým spôsobom lížu vrátanie oblizovania genitálií. Nuž, zistilo sa, že to nerobia pre potešenie, ale pre zdravie.

Daný postup je síce jednoduchý, ale má svoje špecifiká – nejde len o hocijaké umývanie sa či sprchovanie (a na rozdiel od zvierat ani o oblizovanie…). Treba použiť studenú vodu a danú oblasť si umývať špeciálnym spôsobom. Autorka to všetko presne popisuje a učí, čo, ako a kedy treba vlastne robiť. Vysvetľuje, ako táto pozoruhodná metóda pôsobí, a uvádza množstvo inšpirujúcich skutočných prípadov, kedy táto metóda priam zázračne pomohla pri rôznych, často chronických problémoch. Tzv. derivačný kúpeľ totiž zbaví vaše telo všetkého odpadu, odstráni bolesti, vyčistí pleť a vylieči aj tie najťažšie ekzémy. Ba dokonca vám pomôže schudnúť a udržať si správnu váhu bez akýchkoľvek diét!

Jedná sa o jeden z najprirodzenejších a najjednoduchších spôsobov, ako si pomôcť pri rôznych zdravotných ťažkostiach. Výhodou a špecialitou je, že táto metóda sa hodí  v núdzových podmienkach, ale napríklad aj pri veľmi malých deťoch, pre ktoré sú nežiadúce alebo nebezpečné silné lieky. A rozhodne výborne poslúži všetkým, ktorí sa radšej utiekajú k prírodným metódam liečby než k liekom.

Kniha je obohatená o pútavé epizódy zo života autorky a jej rodiny: táto neobyčajná žena sa totiž sama s malými deťmi niekoľko rokov plavila na jachte po svetových moriach!

Pôvodná cena: 7.60 EUR, Naša cena: 6.84 EUR, Zľava: 10.00 %


Súvisiace články:


 

(Prečítané 254 krát, 1 dnes)
 

Comments are closed.