google27eaa3905ca3fee3.html

Opäť raz sedím u Jančiho Olajosa v čakárni a pozorujem ľudí. Väčšina mužov aj žien má prekrížené (preložené) nohy. Ak nie preložené, tak aspoň prekrížené v oblasti členkov. Muži majú zväčša členok na kolene. Niet sa čo čudovať, že potrebujú službu naprávača kostí – čontkováča. Tento zlozvyk je veľmi rozšírený a zdá sa aj obľúbený. Zväčša si vôbec neuvedomujeme, že je nebezpečný pre naše zdravie. Tu sú riziká, ktoré spôsobuje:

  • neprirodzené zaťaženie bedier
  • zvýšenie krvného tlaku
  • kŕčové žily (varixy)

Lekársky termín „varixy“ označuje žily, ktoré sú hrubé viac ako 3 mm a nachádzajú sa zväčša na predkolení alebo všeobecne na dolných končatinách, ale môžu sa nájsť aj na iných miestach v tele napr. v pažeráku. Kŕčové žily často spôsobujú kŕče v dolných končatinách a tie potom spôsobujú neprirodzenú polohu trebárs kolena, alebo stehenného svalu, čo spôsobuje bolesti chrbta v krížovej oblasti. 

Za normálnych okolností krv prúdi od členkov smerom k srdcu,  z povrchových žíl smerom do hlbokých. Za určitých okolností sa však môže jej tok spomaľovať až zastavovať, prípadne sa vracia späť. Stena cievy je vtedy pod tlakom krvi „nafúknutá“ a rozširuje sa. Tok krvi nie je plynulý, niekde sa zastavuje a inde je turbulentný. To spôsobuje zdravotné problémy, ktoré spočiatku ani nevnímame, ale časom môžu byť aj fatálne.

Okrem prekrížených nôh sa pod kŕčové žily podpisuje dedičnosť, sedavé zamestnanie, ale aj zamestnanie, pri ktorom ste dlhodobo na nohách – kaderníčka, čašníčka…, nadváha, nevhodná obuv, ale aj spôsob myslenia. Ak ste vždy v opozícii, neustále riešite konflikty, zjavne alebo skryte s väčšinou vecí nesúhlasíte, ísť hlavou proti múru je vaša bežná činnosť tak sa to musí prejaviť aj na tele. S kŕčovými žilami ide ruka v ruke zápal žíl ako dôsledok zlého zásobovania dolných končatín krvou a trombóza. Neskôr sa pridajú opuchnuté nohy a vredy dolných končatín.

Prvé, čo čontkováč Janči urobí, keď si ľahnete na masážny stôl je, že skontroluje dĺžku vašich nôh (viď video na našej stránke), Práve nesprávne sedenie s prekríženými nohami spôsobuje, že sa jedna noha javí dlhšia ako druhá. Od pár milimetrov po pár centimetrov. Ortopédi to riešia špeciálnymi vložkami, ktoré rozdiel vyrovnajú. Podľa reakcií sa zdá, že to nie je ideálne riešenie. Bolesti chrbtice, ktoré privedú človeka k „chiropraktikovi“ ostávajú.

Janos Olajos má iné riešenie, pomocou energie vráti kĺb do puzdra v bedrovej časti. Nesprávne sedenie spôsobuje, že sa visiaca noha vysúva z kĺbu. Je to začarovaný kruh, prekríženými nohami sa snažíme odľahčiť poškodzujúcemu sa kĺbu a tým si spôsobujeme ešte väčšie problémy. Stehenná kosť neskôr zasadzuje zväčšenou kĺbovou štrbinou mini-údery bedrovému kĺbu, ktorý napokon zničí. Ak sa k tomu pridá nesprávne cvičenie, všetko sa urýchli. Rovnaké problémy spôsobuje aj státie na jednej nohe s jednou uvoľnenou končatinou. Ideálne je stáť tak, aby ste mali špičky nôh v jednej rovine a nohy vodorovne od seba rovnako pevne držali na zemi. Aj pri chôdzi je potrebné kontrolovať, či nezaťažujeme z nejakých dôvodov viac jednu nohu ako druhú. Rovnaký účinok ako prekrížené nohy má aj precestovanie stoviek kilometrov bez zastavenia. Je dobré každých sto kilometrov zastaviť, prejsť sa alebo si urobiť krátku rozcvičku. Dôsledkom nesprávneho sedenia, či státia nie je iba „kratšia“ noha, či problémy s bedrami, ale aj skolióza, hrbenie, jedno rameno vysunuté dopredu, bolesti ramien, krku, migréna, zošikmenie panvy… A taktiež nesprávne fungovanie mnohých vnútorných orgánov, energetické bloky na dráhach, strata koncentrácie, nepozornosť …

Erika Vincoureková


 Tip redakcie Eugenika:

Ann Gadd: Nohy – Obraz naší duše

Naše chodidlá sú verným zrkadlom našej fyzickej, emocionálnej, duševnej a duchovnej (ne)rovnováhy. Táto kniha prináša výklad piatich základných typov chodidiel a skúma také aspekty nôh, ako deformované prsty, kurie oká, zapáchajúce a spotené nohy, plesne a ďalšie. Dozviete sa tiež, ako sú na chodidle zobrazené čakry. Názorné ilustrácie a jasný, pútavý text poslúži liečiteľom aj laikom.

Pôvodná cena: 9.60 EUR, Naša cena: 8.64 EUR, Zľava: 10.00 %


Súvisiace články:


foto: http://vibral.co.za/profile-sample/business-02/


 

(Prečítané 438 krát, 1 dnes)
 

Comments are closed.