google27eaa3905ca3fee3.html

Páči sa vám vaše telo? Je pre vás pohodlné a jednoduché v ňom žiť? Môžete pracovať dlho takmer bez únavy? Pohybujete sa ľahko a s gráciou? Ste uvoľnený a nespútaný nikým a ničím? Netrpíte prakticky žiadnymi chorobami?

Sadnite si , zavrite si oči a na chvíľu sa zamyslite nad týmito otázkami.

Neľakajte sa pokiaľ zistíte, že je pre vás na väčšinu týchto otázok odpovedať „áno“. Na tieto otázky nevie kladne odpovedať 90% ľudí. Faktom je, že nás civilizácia odklonila príliš ďaleko od prirodzenej harmónie prírody. Ľudia a ich telá prestali byť v harmónii. A tam kde nie je harmónia, nie je krása, zdravie, sloboda ani šťastie.
Aby sa navrátilo stratené je potrebné zistiť následkom čoho došlo k príslušným zmenám a niečo s tým urobiť, aby sa vykompenzovala strata. Ako toho môžeme dosiahnuť čo najefektívnejšie? Možno vám pomôžu princípy Systému celistvého vlnového pohybu. Samozrejme že pomôžu, som o tom presvedčený.

Na konci tohoto článku nájdete video, kde sa dozviete praktické typy pohybov, ako navrátiť pružnosť do tela.

Skúste porovnať, ako sa pohybujú ľudia okolo vás. Je takmer nemožné uvidieť plynulé a mäkké pohyby. Pri chôdzi sa rovná a neohybná noha všetkou silou otláča do asfaltu. Úder sa šíri okolo kolenných kĺbov, v ktorých pri narovnanej nohe nedochádza k tlmeniu a preto sa sila úderu prenesie na chrbticu čo vedie k postupnému stieraniu doštičiek medzi stavcami. Potom ide ďalej do mozgu a dochádza k mikrootrasom všetkých vnútorných orgánov. Kde by sa v takom tele vzalo zdravie? A to ešte nie je všetko – úsečné pohyby s napätými svalmi telo zťažkopádňujú. Človek naráža na okoloidúcich, na predmety okolo, čo opäť vedie k mikrozraneniam.

Je veľmi vzácne dnes stretnúť človeka s pružným, uvoľneným a slobodným telom. Dokonca ani v bojových umeniach. Je obtiažne nájsť človeka, ktorý nemá svalové kŕče – čiže nemá v tele oblasti tuhých, zatvrdnutých svalových uzlíkov. Väčšina ľudí má zdrevenelé, neohybné a málo sa pohybujúce telo a tým pádom aj pohyby. Starovekí lekári hovorili pokiaľ je chorôb veľa, bolí chrbtica. A chrbtica bolí kvôli nesprávnej práci svalov a nesprávneho spôsobu pohybu.
Systém celistvého vlnového pohybu pomáha pomocou správneho pohybu vo vlne upraviť držanie tela, vrátiť pohyblivosť kĺbom, skrášliť telo, navrátiť mu ľahkosť, pružnosť, mobilitu, mladosť a radosť. Je tu aj jedna zvláštna vec: mnohí ľudia, ktorí si osvojili základy Systému sa nielen uzdravili, ale tiež si všimli, že súčasne sa so zlepšením zdravia priaznivo menia najrôznejšie sféry ich života. Objavujú sa pracovné úspechy, upravujú sa vzťahy s rodinou a priateľmi, osamelí si zariaďujú osobný život a zlepšuje sa finančná situácia. Zázrak? Nie, nie je to zázrak, ale najprirodzenejší následok použitia Systému celistvého vlnového pohybu.

Uvoľnené telo a dobrá nálada – prvý krok ku zdraviu

Kľudne to zverejni, nech aj ostatným „vlna“ pomôže tak ako mne. To sú slová ženy, ktorá pred pol rokom okúsila čaro Vlnových pohybov:

„Ahojte Evička, Andrejka,
chcem  sa s vami podeliť o včerajšie zážitky. Bola som na maškarnom plese – veru si ani nepamätám, kedy naposledy som dostala toľko komplimentov. O tom ako zo mňa srší zdravie, že svietim akoby som mala v sebe žiarovky, a ako je možné, že mám toľko energie. Na ten ples chodím každoročne a s niektorými ľuďmi sa vidíme len tam, raz za rok, takže moju zmenu si mohli všimnúť. Komplimenty lietali z každej strany, či od mužov alebo žien. Som presvedčená, že je to výsledok vlnenia s vami. Som veľmi vďačná, že som vás a vlny vo svojom živote stretla .
S vlnou v bokoch, Z.“

Táto dáma pred pol rokom prišla na workshop začiatočníkov ako šedá myška. Telo boľavé, nálada v súlade s tým. Mnoho pohybov vo vlne, čo sme robili nedokázala spraviť. Hádala sa o tom sama so sebou, aj s nami. Neverila, že je to možné. Vravela som si, že toto bol jej asi jej prvý a posledný krát.
Teraz po pol roku s radosťou robí pohyby, ktoré podľa jej slov 20 rokov nerobila a neverila, že si dokáže niekedy čupnúť či narovnať ruku.
Zdravie – ohybné telo, dobrá nálada, uvoľnenie bolesti, napätia a stresu to je prvým krokom Vlnových pohybov.

Vyžarovanie lásky a spokojnosti – prvý krok k naplneným vzťahom

Raz som sa ocitla na seminári pre ženy. Mali sme diskutovať o tom, aká by mala byť žena Potom čo som sebavedome povedala „spokojná“, sa na mňa spustila spŕška kritiky. Ževraj taká žena je apatická, nevie vyjadriť svoj názor, nemôže sa posúvať vpred v živote. Spoluúčastníčky boli o svojej pravde tak presvedčené, že som im neoponovala, len by nastal konflikt. Po chvíli sa ale jedna postavila a povedala: zaujímavé, mne všetci moji predošlí partneri vždy hovorili, že to po čom vo vzťahu túžia je spokojná a kľudná žena.

Pre mňa je spokojná žena seba-vedomá a schopná si užívať života v láske a radosti. Lenže to sa najprv potrebuje spriateliť sama so sebou, uzdraviť telo od bolestí a prebytočného napätia a otvoriť sa sama sebe aj svetu v láske. Doslova žiariť.
A je to možné!

Po viac jako 5 rokoch praktizovania Vlnových pohybov aj vo forme workshopov majú naše klientky a klienti výsledky popísané v článku. A preto vás pozývam na workshopy začiatočníkov Vlnových pohybov s certifikovanými lektorkami Adreou Bajnokovou a Evou Ružovičovou:

17.-18.2. 2018 Praha
http://vlnovepohyby.cz/ud%C3%A1lost/vlnove-pohyby-pro-zacatecniky/?instance_id=11

24.-25.2. 2018 Bratislava

http://vlnovepohyby.sk/podujatie/vlnove-pohyby-pre-zaciatocnikov/?instance_id=40

Viac o Vlnových pohyboch, aj ukákžu z praxe uvidíte vo videu s autorom Systému celistvého vlnového pohybu Nikalojom Kudrjašovom:


Prvá časť článku je úryvok z knihy autora Systému celistvého vlnového pohybu Liečivé cvičenie Hyperborejcov, druhá časť sú skúsenosti z praxe certifikovanej lektorky Andrei Bajnokovej.


Viac sa dozviete v knihe:

Nikolaj Kudrjašov – Energie vnitřní vlny
Slovanské praktiky

Unikátny ruský majster, ktorý pravidelne chodieva na Slovensko aj osobne, aby tu viedol svoje kurzy vlnového pohybu, vypracoval svojpomocnú príručku. V nej vysvetľuje princíp „slovanskej gymnastiky“ a tajomstva zdravia, mladosti nezávislej na veku, krásy, úspechu i vychutnávania si životných radostí.

Základom tejto sústavy cvičení je tzv. princíp vlny. „Pohyb vo vlne“ je prírodný, prirodzený, harmonický a efektívny spôsob pohybu, ktorý smeruje k rovnováhe duše i tela. Cviky sú zamerané na uvoľnenie a vo veľkej miere na precvičovanie šliach. Jedná sa však o nenáročný, nenamáhavý, mimoriadne príjemný spôsob cvičenia. Telo sa pri ňom samé dostane do súladu a začne sa uzdravovať, ak treba. Zharmonizuje sa aj myseľ a psychika. Pochopením „ženského“ správania sa napravia vzťahy, pretože sa v nich nastolí prirodzená rovnováha.

Možno vás prekvapí časť o tvare pier a úst, o tom, čo táto časť nášho tela hovorí o našom charaktere, a cvičenia pre zväčšenie pier. Iná časť tohto učenia sa zas venuje strachu a tomu, ako sa ho zbaviť; pomôže vám pritom „pozícia neohrozenosti“ aj iné cvičenia i vysvetlenia.

Tomu, kto sa začne zaoberať podstatou pohybu a nášho celkového fungovania i našich vzájomných interakcií pod vedením Nikolaja Kudrjašova, sa otvorí úplne nový pohľad na seba a svet. Dá sa povedať, že sa zrodí nový človek s novými možnosťami, čo znamená začiatok nového života v harmónii, sile, zdraví a radosti.

Pôvodná cena: 8.90 EUR, Naša cena: 8.01 EUR, Zľava: 10.00 %


Súvisiace články:


 

(Prečítané 268 krát, 1 dnes)
 

Comments are closed.