google27eaa3905ca3fee3.html

Leto je pre väčšinu ľudí najkrajším obdobím roku. Všade to žije, krása a bujnosť nás obklopuje, aj keď sa na pár dní ochladí alebo prší. A svetlo dlho do večera je na lete snáď to úplne najlepšie!

Aby ste toto nádherné obdobie využili na maximum, môžete sa obrátiť na tohto sprievodcu. Jeho autorka „pani Elenka“, pôvodom z Ukrajiny, avšak aj s českými koreňmi, ktorá pravidelne chodieva aj na Slovensko, je vynikajúcou, nesmierne skúsenou liečiteľkou, bylinkárkou a odborníčkou na staré ľudové recepty a rady.

Kniha postupuje deň za dňom, od 1. júna až do 31. augusta. Každý deň tvorí samostatnú kapitolu. Keď sa začítate do textu, uvedomíte si, že Jelena Svitko je nielen výborná liečiteľka, ale aj skvelá rozprávačka. Akoby ste sedeli v predzáhradke malebného dedinského domčeka kdesi v krásnej letnej prírode a započúvali sa do rozprávania milej múdrej pani susedy. A rozprávať sa tu bude naozaj o kadečom: o tom, kam je dobré ísť či neísť na letnú dovolenku; ako znášajú cestovanie a rôzne prostredia menšie deti; aké povery či povesti sa viažu k určitým rastlinám, kríkom a stromom a o všeličom inom…

Keďže v lete je dostatok plodov zeleniny aj ovocia, podrobne sa tu preberajú jednotlivé druhy s ich vlastnosťami a účinkami. Aby sa zachoval hlavný význam knihy, ktorým je starostlivosť o zdravie, dozviete sa veľa o niektorých orgánoch a častiach ľudského organizmu. Samozrejme sa tu priebežne vyskytuje veľké množstvo zaujímavých, nevšedných aj známejších receptov či návodov, a to tak na liečivé prípravky, ako aj na lahodné jedlá.

Z konkrétnych tém sa venuje pomerne veľa priestoru parazitom a tomu, ako sa ich zbaviť či podľa možnosti vyvarovať. A keďže leto je nerozlučne späté okrem iného aj s bzukotom včiel, ďalšou širšou témou je med a rôzne užitočné i zaujímavé veci s ním súvisiace. Z menej príjemných, ale údajne veľmi pôsobivých prírodných možností liečby sú pijavice, čomu sa pani Svitko tiež venuje… Určite však nebudete odkázaní len na nechutné pijavice; Jelena vás poučí aj o oveľa lepších terapiách či kúrach.

Na druhej strane, táto bohatá a unikátna letná príručka rozhodne nie je len o telesnom zdraví, bylinkách a podobne. Rovnomerne sa tu budete stretávať aj s potravou pre dušu. Leto je obdobie zaujímavých sviatkov, ktoré sa dajú obzvlášť dobre oslavovať vonku a v prírode, a vôbec je to extrovertný, spoločenský čas, kedy snáď každého láka čo najčastejšie si ísť niekam posedieť, stretávať sa s inými ľuďmi a zabávať sa. Aby sme nezabudli, kde sú naše korene, Jelene Svitko nás zoznámi s niektorými kresťanskými sviatkami a špeciálnymi dňami či povesťami, ktoré patria k letu. Ako sa dá predpokladať, ona sama vychádza z pravoslávnej cirkvi; jedna zaujímavá oblasť, ktorou sa zaoberá, sú pravoslávne ikony a ich duchovný význam. S niektorými špeciálnymi ikonami sa tu podrobnejšie zoznámite. V knihe sú tiež roztrúsené tzv. posvätné modlitby, ktoré majú špeciálny účinok. Zaujímavosťou je pútavé rozprávanie o chráme sv. Pavla v Ríme a o tom, ako ho autorka nedávno navštívila.

No aby bola zachovaná rovnováha, spomínajú sa tu samozrejme aj predkresťanské sviatky, staré zvyky a tradície, ktoré neskôr splynuli s niektorým kresťanským sviatkom; rady, návody a polozabudnuté poznatky sa týkajú cirkevnej viery rovnako ako pohanskej mágie (pri oboch sa hojne používajú okrem iného sviečky, o ktorých sa tu tiež všeličo dozviete). Niektoré povesti a legendy, ktoré v tejto publikácii nájdete, pochádzajú z rôznych krajín. Celkove táto stránka knihy tvorí dostatočne pestrý, vyvážený a úchvatný „letný“ obraz. Ten dopĺňajú aj kapitoly o terapii farbami, štyroch živloch a ich prejavoch v ľudskej povahe, ale trebárs aj o felinoterapii čiže liečivom pôsobení mačiek!

Je to skrátka úchvatný sprievodca celým letom so všetkým, čo k letu a nášmu životu v lete patrí!

Text je z knihy:

Jelena Svitko – LÉTO: Harmonie a zdraví na každý den

Kniha vás prevedie deň za dňom obdobím od 1. júna do 31. augusta. Sympatická a hlavne veľmi skúsená ukrajinská lekárka a liečiteľka vás bude sprevádzať jednotlivými dňami tak, aby ste naplno využili možnosti a energiu horúceho bujného leta.

V lete nám príroda ponúka množstvo plodov, kvetov a ďalších prejavov jej hojnosti. K nim patrí aj med, ktorému je venovaných niekoľko kapitol hneď zo začiatku. K častým nepríjemnostiam patria rôzni paraziti, preto tu nájdete viacero rád, ako ich zo svojho organizmu vyhnať. Ďalšie zdravotné ťažkosti a témy, ktoré Jelena Svitko úspešne rieši, sú: žlčové kamene, diabetes, zdravé cievy a žily, hemoroidy. Celkovo kniha obsahuje množstvo rozmanitých receptov na chutné a zdravé jedlá, liečivé prípravky aj nevšedné domáce kozmetické prostriedky.

Čo sa týka nielen tela, ale aj duše, tento letný diel rozoberá niekoľko zaujímavých ikon, svätú Trojicu, deň Ivana Kupalu, chrám sv. Pavla v Ríme, premenenie Krista; nechýbajú ani pekné a u nás málo známe špeciálne modlitby.

Pôvodná cena: 8.90 EUR, Naša cena: 8.19 EUR, Zľava: 8.00 %Seminár – Zvýšenie životnej energie

Zvýšenie životnej energie (info o seminári)

V dnešnej dobe veľkého tlaku informácií akéhokoľvek druhu platí viac ako inokedy základné kozmické pravidlo „Čomu venuješ pozornosť, tomu dávaš energiu“. Mnohé informácie pôsobia na nás negatívne, čo sa prejavuje znížením vlastných vibrácií (stratou záujmu, smútkom, strachom, aj chorobou). Sústredenie pozornosti na to dobré vo všetkom okolo nás je často viac ako náročná úloha.

Dá sa generovať (vyrábať) vnútorná energia človeka? Je možné vedome zvyšovať svoje vlastné vibrácie. Aké vnútorné systémy v našom tele zabezpečujú vitalitu, zdravie, pohodu? Má krása vplyv na zdravie a náladu?

Seminár ukrajinskej liečiteľky MUDr. Eleny Vitaljevni Svitko je zameraný na prácu s vlastnou životnou energiou. Aj na Slovensku populárna autorka mnohých kníh o zdraví (vydavateľstvo Eugenika) nám privezie z Kyjeva množstvo praktických informácií, vďaka ktorým budeme môcť žiť šťastný a zmysluplný život.

Roman Bajus – masáže a poradenstvo
www.lamuzza.sk

Aktuálne informáciíe o prednáškach a kurzoch pani Jeleny Svitko na Slovensku nájdete na facebooku Elena Svitko 

(Prečítané 102 krát, 1 dnes)
 

Comments are closed.