google27eaa3905ca3fee3.html

stop-overeating-snacking-weight-loss-dietUrčite poznáte: „Nech prvý hodí kameň ten, kto je bez hriechu“. Samozrejme, že človek robí chyby, aj vtedy, keď si myslí že ich nerobí. Niekedy sú to morálne chyby, ale častejšie tie proti svojmu telu. A keď človek pochopí, že zhrešil proti svojmu blížnemu, odíde do kostola, kľakne na kolená, pomodlí sa pár otčenášov a potom kľudný odíde domov s božím požehnaním a dobre sa naje a napije. Taký ukľudnený a veselý, že sa mu podarilo ukryť svoje hriechy pred očami cudzích ľudí, dá si ešte nejaký ten zákusok a pohár pivka, len toľko, aby sa „človek dobre cítil“.

Spomeňme si len na naše návštevy u priateľov. Po dobrom jedle a nejakom tom pive určite príde na rad káva s keksami. Samozrejme, pár keksov nám predsa neuškodí. Tak premýšľame a dáme si ešte. A presne tých pár navyše má božskú chuť. A toto nerobíme len pri návštevách. Medzi jedlami si dáme chipsy, trochu čokolády, tyčinky, keksíky, len toľko, aby sme mali niečo v žalúdku. A jedného dňa sa začneme čudovať, keď sa odrazu nevmestíme do oblečenia, a nijako nemôžeme pochopiť, ako sme mohli tak pribrať, lebo „ja vôbec nejem veľa na obed a na večeru a okrem toho si tiež dávam pozor, čo jem. Snažím sa jesť zdravo a napriek tomu priberám. Musím si dať nejakú diétu, alebo ešte lepšie skúsiť nejakú detoxikáciu“.

Aj keď to na prvý pohľad vyzerá ako vtip o nejakej blondíne, žiaľ bohu to je osud veľkého počtu predovšetkým žien, ale v poslednom čase aj mužov. Takémuto človeku by moc nepomohlo kľačanie v kostole, ani modlitby, ale občas kľačať a pomodliť sa za svoje štyri vnútorné orgány – srdce, pečeň, obličky a črevá, aby vydržali kúru chudnutia, ktorú sme našli v nejakom modernom časopise pre ženy, ktorá sľubuje 7-12 kg „zdravého schudnutia“ iba za 2 týždne.

O takýchto diétach sa neoplatí strácať reč, ale sa radšej vráťme pár riadkov naspäť a pozrime sa, kde robíme najčastejšie chyby. Ak vynecháme diskusiu o tom, či je lepšie jesť hlavné jedlo ráno, alebo na obed a poviem len, že je dôležité jesť 3krát denne, aby sme neboli pažraví potom keď sa dostaneme k jedlu. Ďalej prehlasujem – je veľmi dôležité NEJESŤ chipsy, čokoládu, keksy atď., lebo to sú pre náš organizmus mŕtve potraviny. Ak áno, tak len zriedkavo a s mierou. Náš organizmus potrebuje živé potraviny a preto odporúčam jesť medzi jedlami ovocie, alebo šaláty. Zapamätajte si…len živé veci môžu dať život. A v keksoch ho určite nenájdete. Tu nájdete len bielu múku, ktorá vás zahlieňuje, cukor, ktorý vám kradne z kostí kalcium a ktorý vás robí závislým na ešte väčšom množstve cukru, ktorý chladí váš organizmus, zakysľuje ho, vytvára fantómske bolesti vo vašom tele, znižuje potenciu a je toho ešte veľa, ale aj toto by vám malo stačiť. Ďalej sú tu emulgátory, rôzne prášky, posilňovače chuti a stabilizátory. Nič živého.

Na čo myslela dáma, ktorá sa rozhodla pre detoxikáciu? Tu nás čaká väčší zmätok, než si môžeme predstaviť. Keď povieme ….čokoláda… my v Európe vieme presne, čoho sa to týka, lebo existujú štandardy, ktoré rozhodujú o zložení a kvalite čokolády a tým ju oddeľujú od všetkého, čo jej je blízke, ale to nie je isté. Keď povieme detoxikácia, nastane chaos. Jedna anglická kozmetická firma tvrdila, že ich prostriedok na čistenie detoxikuje pleť tak, že odstráni z nej toxíny a pleť sa stane vďaka detoxikácii mladá, svieža a čistá. Keď sa pristúpilo k analýze tohto preparátu, zistilo sa, že tento prostriedok odstraňuje make up a líčenie tak, ako hociktorý iný prostriedok, ktorý je na to určený. Po detoxikácii ani stopy.

Čo je to vlastne detoxikácia? Pojmom detoxikácia rozumieme bezpečné odstraňovanie metabolického odpadu z tela. Starí Číňania už dávno hovorili, že telo prechádza počas roku piatimi transformáciami. V zimnom období sa procesy v tele odvíjajú pomaly a to znamená, že sa v tele nahromadil veľký obsah látok, ktoré treba vylúčiť von z organizmu. Na kraji zimy a začiatku jari sa treba pripravovať na leto a to tak, že sa prejde na iný spôsob stravovania, čím sa rôznymi prostriedkami urýchli očista organizmu. Ak vynecháme pôst, ktorý je trochu drsnejší spôsob očisty, ostane nám zmeniť stravovanie, piť rôzne bylinné čaje, užívať vhodné výživové doplnky a každodenne cvičiť tao-istické cviky, alebo nejaké iné, ktoré poznáte, ale nesmú vás unavovať.

Toxicita je dnes väčší problém, než pred pár rokmi. Naše telo je otrávené z vonku fabrikami znečisteným vzduchom, výfukovými plynmi automobilov, pitnou vodou, ktorá už obsahuje viac hormónov a poľnohospodárskych chemikálií, než si vieme predstaviť. Existuje množstvo nových silných pesticídov, ktoré prijímame potravou do nášho organizmu.

Lekári nám predpisujú rôzne silné lieky, jeme viac cukru, bielej múky, margarínu, zlých olejov a tukov. Paralelne s tým pribúdajú aj choroby ako artritis, alergie, obezita, migréna, zápchy, nádory atď. K druhému spôsobu znečistenia nášho organizmu dochádza z dôvodu biochemickéj činnosti našich buniek. Ak tieto bunky potrebujú kyslík a oni ho nedostávajú, prichádza k poruche bunkového dýchania a opäť prichádza k zlyhaniu funkcie bunky a potom orgánu a celého organizmu.

V našom tele každodenná očista prebieha cez pľúca, črevá, pečeň, obličky a kožu. Hovoríme o samodetoxikácii, t.j. snahe nášho tela, aby sa očistilo od nepotrebného balastu. Konzumáciou živej potravy s čistou vodou a predpísanými výživovými doplnkami ako aj tao-istickým cvičením, pri ktorom sa energia nemíňa, ale nadobúda výrazne pomôžeme nášmu organizmu.

Prečo výživové doplnky? V pečeni, ako kľúčovom orgáne prechádza očista dvomi fázami. V počiatočnej fáze potrebujeme viac vitamínu C ako aj B2, B3. Pri druhej fáze potrebujeme viac molybdénu, vitamínu B 12 a glycínu – neesenciálnej jednoduchej aminokyseliny, ktorá výrazne pomáha pečeni vždy a hlavne pri jarných očistách organizmu. Problém vznikne, keď je prvá fáza rýchlejšia, alebo pomalšia ako druhá. V tom prípade sú produkty prvej fázy výrazne toxické. A keď sa dostanú do tráviaceho systému, cítime únavu, prichádzajú alergie, citlivosť na chemikálie, tráviace problémy a bolesť vo svaloch. A tento pocit je nám známy ako jarná únava.

Často sa v praxi stretávame s otázkou, či očista pomáha všetkým ľuďom. Hneď vám musím povedať, že odpoveď je nie. Ľudia, ktorí dlhodobo konzumujú biely cukor a výrobky z neho, polotovary, hotové jedlá a rýchle občerstvenia (fast food), umelé sladidlá, potraviny s aditívami, konzervačnými látkami a umelými farbivami, kofeín, alkohol a zvlášť trans tuky, t.j. oleje priemyselnej kvality a rôzne stužené tuky, margaríny, nemôžu dúfať v rýchlu očistu svojho organizmu, alebo očistu bez následkov.

Prečo je to tak? Dlhodobá konzumácia všetkých uvedených potravín a zvlášť lacných priemyselných olejov zo slnečnice, repky olejnej, alebo lacného olivového oleja a margarínu výrazne znečisťujú bunkovú membránu, ktorá viac nezásobuje dostatkom kyslíka ani bunku a ani orgán. Následky sme už videli.

oil-pullingA treba osobitne povedať, že bunková membrána sa najlepšie a najrýchlejšie čistí práve rastlinnými olejmi, ale výlučne lisovanými za studena. Znie to zaujímavo, lebo práve týmto ľuďom sa odporúča očista konzumáciou kvalitného čerstvého ľanového oleja lisovaného za studena zmiešaného s ovčím jogurtom, pravou žinčicou, alebo nízkotučným jogurtom, alebo tvarohom. Používa sa dvakrát denne, a to ráno a večer. Veda takýto postup vysvetľuje veľmi jednoducho. Slnečná energia z kvalitného ľanového oleja sa spája zo tiolovou (merkaptany) skupinou z mliečnych produktov a z tohto procesu sa uvoľňuje dostatok kyslíka, ktorý potom zlepšuje činnosť bunky. To jednoducho znamená, že ste znovu dostali základné viackrát nenasýtené aminokyseliny zvané Omega 3 a Omega 6, ktoré sa sa starajú o to, aby vitamíny a minerály ostávali vo vašom tele a boli využité. Takýto spôsob očisty milo prekvapuje mnohých ľudí vo svete už 30 rokov.

Veľkú chybu robia tí, ktorí chcú urobiť očistu veľmi rýchlo. Očista by mala trvať približne 3 týždne. V prvej fáze sa dáva prednosť potrave, ktorá podporuje vylučovanie moču. Myslím, že by bolo dobre pre všetkých, keby využili ohromnú silu kombinácie ľanového oleja a ovčieho jogurtu na raňajky a večeru. Na desiatu a po obede by sa mal jesť čerstvý šalát, alebo ovocie vždy s opekaným celozrnným chlebom. Na obed si dajte radšej varenú rybu, ako mäso. Ale verte, je veľmi ťažko písať odporúčania jedálneho lístka pre niekoho, koho nepoznám a ešte ťažšie pre viac neznámych osôb. Pite čaj zo šípok, prasličky, žihľavy. Po týždni pridajte do jedálničku jedlá, ktoré majú kyslú a horkú chuť. Myslíme na jarné šaláty ako púpava, endívia, cikoria, rukola. Pri príprave použite citrónovú šťavu. Tretí týždeň jedzte viac vlákniny. Nezabúdajte na kaše. Odporúčam kukuričnú kašu s kyslou kapustou jedenkrát denne. Pre mnohých, ktorí majú kandidu to bude veľkým uľahčením. Samozrejme celkové vyliečenie, to zn. pomoc musia vyhľadať u odborníkov. Dávajte prednosť čerstvým poľným bylinkám, šalátom, ktorým pridáte trochu citrónu a výlučne olivového oleja lisovaného za studena.

Ale zapamätajte si! Ani za studena lisovaný olivový olej vám nebude na úžitok, ak neprijmete do svojho tela viackrát nenasýtené mastné kyseliny. Keď ich znovu dostanete do svojho tela konzumovaním ľanového oleja, vtedy sa vám peniaze, ktorými ste zaplatili olivový olej vrátia dvojnásobne. Počas celého času nezabudnite jesť viac prívarkov. Pite vodu 30-45 min. pred jedlom. Nie po jedle. Počas kúry môžete piť aj trochu väčšie množstvo vody ale maximálne počas 28 dní. Potom sa vráťte na normálnu dávku, ktorú predpisuje odborník. Piť priveľké množstvo vody je tak isto škodlivé, ako piť málo vody. Počas očisty je dobré používať kokosové mlieko vo forme rôznych frapé a odporúča sa používať kokosový olej. Existujú aj rôzne preparáty, ktoré robia detoxikáciu. Upozorňujem vás, že to môže byť pravda ale len v prípade, ak máte vo vašom organizme dostatočné množstvo základných viackrát nenasýtených mastných aminokyselín. Inak sú to vyhodené peniaze a sklamanie.

Niektorí autori, aj my v našom Centre ČTM predpisujeme piť hlinu, bentonit, alebo zelenú argillu. To môže dať naozaj vynikajúce výsledky, ale tiež pod určitými podmienkami. Okrem toho odporúčame každý deň ráno aj večer vyplachovanie úst slnečnicovým olejom lisovaným za studena.

Čo je dôležité a na čo vás musím upozorniť je, že počas očisty nemôžete byť hladní ani smädní. Taktiež únava a nervozita sú dôvodom nesprávneho postupu pri očiste. Takže pre každý prípad vám odporúčam ešte raz si prečítať tento článok. Po ukončení očisty pokračujte so stravovaním múdro ďalej. Opakujem, že je nemožné písať návody, ktoré by boli ideálne pre všetkých čitateľov a preto, ak ste sa našli v tomto článku, kľudne sa nám môžete ozvať na konzultáciu.

Buďte mi zdraví. 

Dr. Ac. Boris Subotić


Tip redakcie Eugenika na knihu:

306-dokonala-ocista-tela-2-prepracovane-vydani_1430312201_mediumGennadij Malachov – Dokonalá očista těla – Očista karmy, mysli i fyzického těla

Všetci vieme, že ľudský organizmus sa v priebehu života nielen opotrebováva, ale aj znečisťuje. Môžeme však svoj organizmus prečistiť a zbaviť všetkého, čo vyvoláva otravu, zápach, nepekný pohľad, nepríjemný stav. Dokonalá očista je možná, pre mnohých dokonca nevyhnutná, ak sa chcú zbaviť chronických zdravotných i psychických ťažkostí. V tejto knihe sa stretnete s neuveriteľne podrobnou metodikou používania rôznych očistných postupov. Najmä očisťovanie s pomocou moču je rozpracované pre každý jednotlivý vnútorný orgán, ako pečeň, črevný trakt, žlčník, ľadviny a pod. Uvádzajú sa tu aj rôzne ľudové metódy, často hraničiace až s primitívnou tradičnou mágiou a poverčivosťou, autor ich však veľmi zaujímavo vysvetľuje a analyzuje.

Ako napovedá názov, Malachov sa neobmedzuje len na fyzické telo človeka. Hlbinným a celistvým spôsobom nazerá na ľudskú bytosť predovšetkým ako na dušu, ktorá sa má usilovať o dobro, lásku, súcit a mravnosť. Akékoľvek negatívne pocity, hnev, závisť, ukrivdenosť, pýcha či nespokojnosť narúšajú naše energetické pole a spôsobujú problémy – od chorôb až po nešťastný osud a neúspech. Podľa Malachova je nesmierne dôležité očisťovať aj – a najmä – svoju dušu: pokáním, prehodnotením svojich postojov a reakcií, zbavením sa akéhokoľvek hnevu a nenávisti. Uvádzajú sa tu konkrétne návody na očistu vedomia a psychoenergetického poľa človeka, ktoré fungujú veľmi jednoducho a pritom vysoko účinne. Malachov rozoberá aj pojem karmy a vysvetľuje čitateľom, ako vzniká a narastá karma spôsobujúca nepríjemné udalosti v živote človeka, a ako je možné uvedomelým postojom a správaním očistiť aj svoju karmu.

Pôvodná cena: 11.20 EUR, Naša cena: 10.30 EUR, Zľava: 8.00 %, Ušetríte: 0.90 EUR


Súvisiace články:


Coconut,salt and stones


(Prečítané 2 522 krát, 1 dnes)

Comments are closed.