google27eaa3905ca3fee3.html

Moja dobrá priateľka ma poprosila, aby som sa pozrel na jedného vážne chorého pána, ktorý ležal v nemocnici a podľa jej slov išlo o premnoženú Candidu albicans. Vedela, že sme mali s liečbou Candidy a mykóz dobré výsledky a myslela si, že by bolo dobré pre úspešnosť celkového liečenia najskôr odstrániť Candidu.

Navštívil som nemocnicu. Pán ležal napojený na prístroje v umelom spánku. Milá a ústretová sestrička ma informovala, že tento pacient je na zozname čakateľov na nové srdce, ale že ani ostatné orgány nie sú práve v najlepšom stave. Okrem už známych problémov sa premnožila aj Candida. Na moje požiadanie zmerala teplotu tela na 8 bodoch. Podľa viacerých príznakov som videl, že je tu už veľmi ťažké pomôcť, ale ako som dúfal, aspoň ak by sme sa dokázali zbaviť Candidy, telo by možno začalo spolupracovať. Vtedy by bolo reálne očakávať ďalšie pozitívne kroky medicíny. Zdalo sa, že pán ešte má rezervy a mohol by ďalej žiť. Ale žiaľ, skoro ráno umrel a to aj napriek veľkej obetavosti nemocničného personálu. Bolo to i pre mňa prekvapenie.

Keď som neskôr analyzoval situáciu uvedomil som si, že srdcovo cievny systém bol dlhodobo ohrozený baktériami. S týmto problémom sa roky nič nerobilo. V nemocnici sa rozšírila Candida, lebo jej vyhovovala liečba antibiotikami, na ktoré je ona rezistentná. To znamená ostala sama a mohla sa rozšíriť po celom tele bez prekážok. Následky priveľkého množstva Candidy v tele sú rôzne a v našom prípade to viedlo k rýchlejšiemu úmrtiu. Candida bola v tomto prípade rýchlejšia než my.

Teraz vysvetlím, prečo som takto zdôraznil činnosť baktérii, hoc mojou dnešnou témou je Reumatoidný Arthritis. Medicínska veda priznáva, že primárny pôvod RA ešte nevie. Podľa medicíny je cca 60 – 80% chorých na RA nositeľmi HLADR 1 i DR 4 antigénu. U 10% chorých je to genetická predispozícia. V poslednej dobe sa začalo rozprávať aj o možnosti vplyvu vírusov a baktérií, no zatiaľ sa na tom ešte pracuje. Spôsob stravovania, stres, traumy, alebo klíma, podľa oficiálnej medicíny nemajú nejaký veľký vplyv na túto chorobu.

Samozrejme tradičná čínska medicína a naturálna medicína majú úplne iný pohľad na tento problém. Iba skrátka o vzniku reumatických ohorení podľa tradičnej čínskej medicíny. Existujú vonkajšie patogénne faktory – vietor, zima, horúčava, sucho a teplo pece, vlhko, uštipnutie, uhryznutie a baktérie. Ak vietor zafúka na vlhké a teplé telo a je silný, vtedy môžeme očakávať, že sa naše ochranné qi stiahne do vnútra a naše telo môže negatívne reagovať na chlad. Obyčajne sa vtedy vraví o Pi syndróme. Netreba zabudnúť, žereumatické ochorenia môžme veľmi ľahko získať aj vo veľmi teplých pásmách ako napr. v Egypte, na Cypre atď.

Prírodná veda nám hovorí aj o vnútorných patogénoch:

  • zádumčivosť /posadnutosť
  • smútok
  • strach
  • výbušnosť

Ide o pocity. Prírodná veda uvádza tieto faktory ako spoluúčastníkov vzniku RA. Napríklad pocit strachu nám blokuje dobrý prietok krvi cez kapilárny systém a tým pádom je oveľa menšia výživnosť. Jemná zásaditosť tela sa mení na kyslú. Netreba zvlášť zdôrazniť, že v našom tele nachádzame milióny baktérii a vírusov, ktoré prúdia spolu s krvou. Títo hostia sú neaktívni, lebo vedia, že ak ukážu svojou aktivitu tam kde nemajú vhodné podmienky, ihneď budú zničení. Ale keď sa podmienky zmenia t.j. krv sa stane kyslejšou, zmení sa aj prostredie a to je moment, na ktorý baktérie čakali.

Naša strava s množstvom cukru a bielkovín, ako aj s rôznymi prísadami na chuť, trvanlivosť, farbu atď., je živnou pôdou pre choroby. Takáto strava kombinovaná s vonkajšími a vnútornými patogénmi vytvára kyslé prostredie, ktoré brzdí prácu bunkových membrán. Bunka sa stáva kyslou, premena živín je slabá a vzniká ešte väčšia kyslosť a deficit kyslíka. A práve to je signál pre patogénny zmeniť sa na aktívne. To je celá múdrosť. Všetko ostatné je mútenie vody a robenie tzv. vedy.

Prvý posol RA

Cítili ste sa niekedy ako zbitý pes a pritom nebol nijaký dôvod na únavu? A to tak trvalo rok. Cítili ste sa depresívne aj podráždene? To v každom prípade nie je dôvod, aby ste išli k doktorovi, lebo vy máte veľa roboty. Mysleli ste, že to aj samo prejde. A prešlo to. Ale po niekoľkých mesiacoch neskôr ste cítili slabú bolesť na nejakom kĺbe. Najprv opuch a potom aj stuhnutosť. Máte starosti, ale to ešte nie je dôvod ísť k doktorovi. Trochu sa rozcvičíte a je to dobré. Ale keď bolesť začne byť skutočne veľmi silná, to sa už konečne rozhodnete navštíviť lekára. Pravdu povediac, je to pre mnohých z nás jediný naozajstný dôvod navštíviť doktora. A teraz sa začnú objavovať bolesti aj v iných kĺboch. Od lekára sa dozviete, že pravdepodobne ide o RA t.j. o ochorenie kĺbov.

Doma si ihneď zapnete internet a zisťujete čo to vlastne RA je. A dozviete sa, že Reumatoidný Arthritis je autoimúnne ochorenie väzivového tkaniva, ktoré vyprovokuje bolesť ako vedúci symptóm, prejaví sa opuchnutím, zápalom a stuhnutosťou kĺbu a táto choroba vie zachvátiť aj iné vonkajšie kĺbové štruktúry. Naše bunky sú prekyslené, bez kyslíka stratili elektrický potenciál a začali byť dezorientované. Výsledok je, že nespoznajú vlastné tkanivo a vyhodnotia ho ako nepriateľa. Správajú sa agresívne ako opilec, ktorý bije svoju ženu a vlastné deti a útočí dokonca aj sám na seba. Rozbehne sa imunologický proces autoagresia, imunokomplexy sa začnú  zhromažďovať v rôznych častiach tela, aj v tepnách a žilách, vyprovokujúc difúzny zápal a neskôr aj sinovitis, čím začína zápal kĺbov. Určitá časť nášho tkaniva sa dostáva priamo do kĺbu, kde sa zmenší priestor, čo je mimoriadne bolestivé. A objavia sa aj enzýmy, ktoré rozkladajú chrupavku a kosť. Vytvára sa aj panus, ktorý môže zmenšiť pohyblivosť kĺbu t.j. vznikne ankilóza. Kĺb, alebo dokonca viac kĺbov odrazu, sa stáva nefunkčným.

Na čom váš lekár stanoví svoju diagnózu? Skúsený lekár zoberie kvalitnú anamnézu, klinické vyšetrenie, röntgenový a krvný obraz. Štandardy za stanovenie tejto diagnózy boli dané v roku 1987 Americkou reumatologickou spoločnosťou a podľa týchto štandardov sa riadi aj váš lekár. Ak máte ráno stuhnutie cca 1 h a potom sa stav zlepší, ak máte zápal na minimálne troch kĺboch, artritis kĺbov na pästi aspoň jeden kĺb, symetrický artritis to znamená, že problém je na ľavej a pravej ruke, Heberdene uzly,  reumatoidný faktor u séru a viditeľná zmena na röntgenovej snímke može sa s istotou povedať že máte RA. V krvi môžeme nájsť zvýšenú sedimentáciu charakteristickú pre zápal ako aj zvýšený C reaktívny proteín a hľadá sa i reumatoidný faktor.

My muži môžeme byť šťastní, lebo táto choroba útočí na dámy tri krát viac ako na nás. Ale my sa zase môžeme pochváliť,  že máme deväť krát častejšie arthritis urica ľudovo dna alebo giht. Je to jedna z akútnych foriem zápalového artritisu, najviac sa vyskytujúca u takzvaných gurmánov. Vieme o zdravej strave a o chutnej. A práve labužníci mávajú tieto problémy. Ide o vykryštalizovanie soli kyseliny močovej v kĺbe, čo zapríčiňuje opuchy, sčervenenie, pocit horúčavy a extrémne bolesti v kĺboch. Našťastie ovládame techniky liečby tohto problému, ako aj RA.  Vďaka zmene jedálneho lístka, podporou rôznymi prírodnými potravinovými doplnkami, Tao cvičeniami a duchovnými cvičeniami vieme vyliečiť aj tieto nepríjemné a bolestivé choroby. 

S prianím

Zostaňte zdraví.

Dr. Ac. Boris Subotić


Tip na skvelú knihu:

Gennadij P. Malachov – Jak se zbavit parazitů – Odborné pojednanie o parazitoch, ktoré môžu škodiť v ľudskom organizme. Množstvo rád, ako sa brániť voči parazitom rôzneho druhu – vrátane energetických parazitov (myšlienkové formy, prekliatie, démoni, energetickí upíri). Každý človek má nejakých parazitov, ale nie každý preto ochorie. To hrozí iba tým, ktorí si znečisťujú alebo oslabujú organizmus nevhodnými emóciami, životným štýlom, zvykmi a stravovaním.

Úryvok: Léčba chlamydií je nesmírně těžká, protože tito malí zákeřní parazité žijí uvnitř bičenek a ty se v lidském organismu dobře přizpůsobily, zejména se naučily maskovat před imunitním systémem. Léčba probíhá ve dvou etapách: v první je třeba se zbavit bičenek a ve druhé chlamydií. K druhému kroku se přistupuje sedm až deset dní po léčbě bičenkové nákazy. Nezbytná je též očista organismu a stimulace obranyschopnosti. Co vlastně proti chlamydiím zabírá? Elixír Trojčátko, pelyněk, petrolej a lihová česneková tinktura. Chlamydie nesnášejí vtírání staré uriny do pokožky. K dalším metodám patří potírání pohlavních orgánů kyselou vodou a procedury v páře s pelyňkovým, březovým, dubovým nebo smrkovým koštětem.

Pôvodná cena: 11.61 EUR, Naša cena: 10.45 EURZľava: 10.00 %


Súvisiace články:


Potraviny vhodné pre pacientov s artritídou


 

(Prečítané 5 108 krát, 1 dnes)

One Response to Candida bola rýchlejšia, alebo Čo majú spoločné baktérie a artritída

  1. Františka Řiháková píše:

    CANDIDA — ARTRITÍDA