google27eaa3905ca3fee3.html

Denné svetlo má neuveriteľný význam pre celý živočíšny aj rastlinný svet a zvlášť môžeme zdôrazniť účinok denného svetla na človeka. Z každodenného života vieme, že sa tešíme každému slnečnému dňu. Dôvod je veľmi jednoduchý. Cítime sa lepšie, radostnejšie a máme lepšiu náladu. Málokto z nás vie, že si staré národy až do stredného storočia  veľmi cenili denné svetlo a  využívali ho pri liečení rôznych chorôb. Slovo helioterapia sa používa aj dnes a časom dostáva čoraz väčší význam.

V starom egyptskom meste Heliopolise liečili odborníci ľudí od rôznych chorôb pomocou rôznych farebných skiel. Nech nás to neprekvapuje, lebo  starí Egypťania si vážili slnko ako svojho boha. Keď sme na otvorenom, t.j. na dennom svetle, oblieva nás toto svetlo po našej pokožke podľa toho, do akej miery sme oblečení, alebo vyzlečení. Aj súčasnej medicíne je už dlho známe, že denné svetlo, ktoré pôsobí na kožu, vytvára rad dobrých biologicko-chemických procesov a pretvára provitamíny na vitamíny. Vystavovanie sa dennému svetlu je zdravé, ale aj tu platia niektoré prísne pravidlá.

Ešte v päťdesiatych rokoch minulého storočia mohol človek zaspať na pláži a vyjsť z toho viac menej „iba“ s popálenou pokožkou. Bolo dostatočné natrieť sa s olivovým olejom, alebo jogurtom zmiešaným s bielou múkou a po pár dňoch sa mohlo na túto epizódu zabudnúť. V súčasnosti by sa takýto čin rovnal samovražde. Vie sa, že ozónové diery spravili z opaľovania a pobytu na slnku veľmi nebezpečnú záľubu, alebo spôsob oddychu. Samozrejme je tu ešte aj UV žiarenie, ktorému sa môžeme vyhnúť použitím vhodných opaľovacích krémov s ochranným faktorom. Tak nás to aspoň učí súčasná farmácia, ale….

Štúdie, ktorými sa skúmajú priaznivé účinky UV žiarenia dnes nie sú v móde. Pokiaľ veľký počet vedeckých výskumov zo začiatku 20. storočia hovoril o priaznivých účinkoch slnka, veľká väčšina takýchto dokumentov z  90-tych rokov 20. storočia sa zaoberala škodlivým vplyvom UV žiarenia. Aspoň doposiaľ ani začiatok nového milénia nepriniesol nič výrazne nového. Dr. Ott, veľký agitátor slnka ako prameňa blahodárnych účinkov pre človeka, ktorý tvrdí, že sú všetky vlnové dĺžky svetla užitočné a potrebné pre človeka, súhlasí, že priveľa UV žiarenia môže byť škodlivé, no pripomína, že určité množstvo je  nevyhnutné pre udržiavanie života a imunitnej sústavy. V súvislosti so svojou argumentáciou ponúka niekoľko porovnaní – napríklad, že nás horúčava môže popáliť, ale to neznamená, že ju nebudeme využívať na vyhrievanie príbytkov.

Dr. Ott ďalej tvrdí, že sú všetky vlnové dĺžky svetla určitým spôsobom potrebné, ako aj minerály v prvkoch, z ktorých nám je potrebný jeden dielik z miliónov. Ak niektoré z nich chýbajú v „potrave svetlom“, stretávame sa s rôznymi chorobami, čo sa stáva aj mnohým z nás, ktorí plno času, ak nie všetok, trávime pri umelom svetle bez  UV žiarenia. Väčšina svietidiel nevyžaruje ani trochu UV žiarenia, čo je veľmi neprirodzené (preto je svetlo vo viacerých domoch žltkasté).  Dr. Ott zistil, že vlnová dĺžka svetla  v rozmedzí od pomarančovej, ružovej po červenú farbu – čo nie je tak ďaleko od vlnových dĺžok žiarovky – u laboratórnych zvierat vyvoláva vypadávanie srsti, ukladanie kalcia v srdci a rozvíjanie veľkých rýchlorastúcich nádorov.

Slnečné svetlo sa skladá z vyváženého spektra farieb a vrcholy kriviek grafu sa prikláňajú k modro-zelenému v oblasti viditeľného spektra. No modrá je presne tá vlnová dĺžka, ktorá najviac žiarovke chýba. Hoci je slnečné svetlo zdravé, treba si dávať veľký pozor na to, v akom čase a ako dlho sme vystavení jeho žiareniu, lebo nekontrolovateľný pobyt na slniečku nám zapríčiňuje rýchle vysušovanie pokožky a tým aj rýchlejšie starnutie. Vyhýbajte sa opaľovaniu od 11-15 hod., lebo v tomto čase slnko najsilnejšie vyžaruje a je pre nás najnebezpečnejšie. Slnko, t.j. denné svetlo nepôsobí len cez kožu.

My vnímame prírodu a farby pomocou zraku, to znamená cez oči. Už dávno je dokázaná existencia neurologickej cesty, po ktorej cestuje svetlo cez naše oči do hypotalamu, cez neho farba vplýva na rozvoj duše a tela. Farby vplývajú na hypofýzu, centrálny nervový systém, periférnu a autonómnu nervovú sústavu, vieme aj prečo je tomu tak. Všetko so všetkým súvisí. Je jasné, že farby vplývajú na určité orgány, ktoré vylučujú hormóny a tieto hormóny prenášajú určité správy do iných častí tela a takto sa kruh uzatvára. Počas dňa sa ľudské telo plní slnečnou energiou pomocou farieb a cez noc, keď nevidíme farby, telo odpočíva, a regeneruje sa. Je známe a teraz sme si to ešte raz pripomenuli, že ľudia, ktorí pracujú v noci a ktorí vidia málo svetla vyzerajú vyčerpane a neustále unavene.

Taktiež  spoločným znakom pre tých, ktorí pracujú v uzatvorených priestoroch s režimom klimatizácie a neónového osvetlenia je, že sú permanentne vystavení stresu a oveľa ľahšie ochorejú, ako ľudia, ktorí sú každodenne v otvorenom priestore. A preto sa netreba čudovať, že v súčasnosti sa otvárajú liečebné centrá, kde je slnko a vzduch najlepším liekom. Vyzerá to tak, že ľudia už zabudli žiť v harmónii s prírodou a to sa im potom pomstí. Dôvody chorôb hľadajú v baktériách a všelikde inde, len nie vo svojom správaní sa k sebe samým a okoliu. Napokon hlcú tony rôznych liekov, ktoré ešte viac zhoršujú už aj tak ich biedny zdravotný stav.

Keď farby vchádzajú do nášho tela, najviac ovplyvňuje náš systém tá farba, ktorej je najviac. Takže, ak prevláda oranžová farba, vyprovokuje v nás pocit hladu. Ak je reštaurácia vymaľovaná na zeleno, výhľad , že by tu ľudia veľa a radi jedli je malý. Zelená farba upokojuje organizmus a dáva väčšiu možnosť  koncentrácie a rýchleho učenia. Ak na nás dlho a silnejšie vplýva žltá farba, povzbudí pankreas k väčšiemu vylučovaniu pankreasových fermentov. To znamená, že tak človeka povzbudíme k väčšej aktivite.  Napríklad, ak bol niekto dlho chorý a ležal v posteli, urobíme mu dobre, ak ho uložíme do priestoru žlto-zelenej farby, ktorá bude vplývať na jeho fyzický stav na rozdiel od červenej a fialovej, ktorá nám prináša psychickú rovnováhu. Ak má niekto nejaké rezervy v tejto teórii, nech si pozrie indickú, t.j. ajurvedskú medicínu, kde bolo o takejto teórii o farbách počuť už pred pár tisíc rokmi.

Samozrejme, aj keď je vplyv svetla na náš organizmus životne dôležitý a colorterapia (terapia pomocou farieb) je jedna zo základných, ale dnes veľmi málo používaných metód, bolo by nelogické vynechať ostatné terapie, ktoré nám doposiaľ dávali dobré výsledky. No tak, ako k nám choroba prichádza z rôznych smerov, tak aj na jej vyliečenie treba hľadať cesty  rôznych smerov, ktoré si našťastie nie náš mozog pamätá, lebo on si všetko, naozaj všetko zaregistruje a zapamätá. Aj keď mnohí z nás nesnívajú vo farbách, mozog všetky informácie prijal vo farbách  a tento proces kódovania sa deje počas obdobia, keď sme chorí, ale aj keď sme zdraví. A práve na týchto informáciách a na obrátenom procese dekódovania sa zakladá zisťovanie PSYCHOLOGICKÉHO  PROFILU človeka, ako aj skoré zisťovanie tých chorôb, ktoré sa najviac dotýkajú súčasnej spoločnosti a to sú v prvom rade onkologické ochorenia.

Z čínskej medicíny je nám známe, že určité orgány sú prepojené s určitými pocitmi. Tieto pocity v našom počítači, t.j. v našom mozgu reagujú na určité situácie tak, že sa rôzne prekrižujú, zrážajú, alebo vzájomne súhlasia, čo vedie k jednému algoritmu, podľa ktorého sa telo naučí správať a reagovať. A práve podľa tohto správania môžeme rozlišovať rôzne charaktery.  Tieto charaktery, t.j. obrazce predvídavo reagujú v niektorých situáciách, čo vedie znovu k väčšej, alebo menšej záťaži  jednotlivého orgánu, alebo celého systému. Keď by sme chceli nakresliť nejaký obrázok, ktorý sme videli, kreslili by sme ho po pamäti a samozrejme ho vyfarbili farbami tak, ako sme si ich zapamätali. A keď by sme sa znovu pozreli na predlohu, uvideli by sme, že sme celému obrazu dali úplne iný odtieň.

A práve táto rozdielnosť vo farbách hovorí o  zdravotnom stave každého nášho orgánu. Veda využila tú možnosť a skonštruovala aparatúru, pomocou ktorej je možné určiť PSYCHOLOGICKÝ  PROFIL každého človeka. Samozrejme príkladom diagnostiky v  Centre ČTM ( Čínskej tradičnej medicíny ) sa klientovi predostrie viacfarebná fotografia alebo film, ktorý po 15 sekundách zmení farbu a klient musí po pamäti pomocou dopĺňania, alebo odoberania rôznych farieb vyfarbiť fotografiu alebo film tak, aby sa čo najviac podobali na originál, ktorý videl na začiatku, alebo tak, ako sa mu najviac páči. A práve tento rozdiel vo farbách je kľúčom k určovaniu algoritmu správania sa človeka v jeho živote. Jeho psychologický profil určuje aj jeho myslenie, reč a všeobecne kvalitu jeho činnosti. Jeho úspech, alebo neúspech určuje kvalita jeho pocitov, čo ho môže ešte viac presvedčiť, aby sa aj naďalej držal zabehnutých vzorcov správania.

Niekedy je to dobré pre neho aj pre spoločnosť a niekedy, bohužiaľ, sa jeho správanie stane asociálnym a on sa ešte hlbšie prepadá na spoločenskom rebríčku negujúc svoj neúspech. Ale našťastie na svete existuje veľa možností zmeny myslenia a správania sa, čo potvrdzuje aj psychológia. Táto zmena potom prináša nový algoritmus myslenia. Z toho vidíme, že spoznanie svojho psychologického profilu je veľmi dôležité, aby sme zabránili rôznym spoločenským konfliktom, ale čo je ešte dôležitejšie, aby sme udržali kontrolu nad niektorými nežiaducimi vlastnosťami a tak zabránili tomu, že nás táto nežiaduca vlastnosť nahlodáva z vnútra a samozrejme pripravuje priaznivý terén pre pád imunitného systému a prisťahovanie rôznych baktérií, na ktoré potom zvaľujeme vinu za náš neúspech v zdraví a v práci.

Pád imunitného systému môže so sebou priniesť aj množstvo veľmi nepríjemných chorôb, ktoré nám môžu znepríjemňovať život. Tu nám oficiálna medicína na naše nešťastie veľmi nepomôže, lebo sa zaoberá s chorobou, keď už prepukne. A práve tu má naša technológia PSYCHOLOGICKÉHO  PROFILU prednosť, lebo predvída takéto možnosti a včas nás upozorní na príchod choroby. Teraz je na nás, aby sme načas využili túto užitočnú informáciu, aby sme využili  čas na odbúranie tých faktorov, ktoré nás vedú do beznádejnej situácie. Môžeme si vybrať aj druhú možnosť a čakať na poslednú chvíľu, aby sme sa presvedčili, že sa choroba naozaj dostavila a potom začať niečo robiť. Ale to už môže byť príliš neskoro, príliš drahé a môže sa to pre nás skončiť veľmi zle. A práve tento moment poznávania ČTM, klasickej ako aj modernej medicíny priviedol ruských vedcov k tomu, aby vytvorili počítačový program pomocou ktorého sa im podarilo na obrazovke počítača ukázať psychologický profil, ako aj zdravotný stav organizmu človeka.

Treba povedať, že tento systém je vymyslený tak, že ukazuje k akým konfliktom môže dôjsť v tele v súvislosti s charakterom a ako sa tento charakter manifestuje smerom von, to znamená smerom k okoliu, k iným ľuďom. Taktiež pomocou tohto prístroja môžeme zistiť, na ktoré ochorenia si musíme v budúcnosti dávať pozor a aký je momentálny stav nášho zdravia. Napríklad, ak sa bezúspešne liečime z nejakej choroby, môžeme zistiť príčinu tohto neúspechu, to znamená prečo sa nám nedarí vyliečiť sa, aj keď sa o to snažíme.

Dr. Boris Subotič

Centrum tradičnej čínskej medicíny


Tip redakcie Eugenika na knihu:

Barbara Y. Martin,  Dimitri Moraitis – Změň svou auru, změníš svůj život

Kniha vysvetľuje, čo je to aura a ako sa dá ovplyvňovať prostredníctvom práce s duchovnou energiou. Zoznámite sa s jednoduchými, ale účinnými meditáciami a možnosťami, ktoré vám umožnia napojiť sa na neobmedzený zdroj duchovnej sily. Nájdete tu aj množstvo príkladov, ako pracovať so svetlom v konkrétnych situáciách.

Ukážka: Když požádáte o energii, kterou potřebujete, nejprve ucítíte, jak energie směřuje paprskovitě dolů do oblasti vašeho Vyššího Já. Uvidíte barvu energie, s níž pracujete, jak se dostává do této oblasti a aktivuje ji. Představte si, jak z oblasti vašeho Vyššího Já směřuje do čtyř duchovních center nebo i do jiných částí paprsek světla. Když se světlo dostane do centra, podržte jej tam chvíli, aby bylo vytvořeno spojení. Vnímejte, jak se centrum zcela plní barevným světlem, o něž jste požádali, a vysílá ven všemi směry asi třicet centimetrů dlouhé paprsky. Potom požádejte o konkrétní Boží kvalitu, kterou chcete, aby vám světlo přineslo. Světlo požádáte tak, že řeknete meditativní modlitbu. V této knize naleznete mnoho příkladů meditativních modliteb, které jsou vhodné v různých situacích a podmínkách.

Pôvodná cena: 9.90 EUR, Naša cena: 8.91 EUR, Zľava: 10.00 %


Súvisiace články:


 

(Prečítané 2 027 krát, 1 dnes)

Comments are closed.