google27eaa3905ca3fee3.html

Spinal_StenosisVeľakrát si s nostalgiou spomeniem na horský hotel Markíza v Dúbravke. Bolo to útulné miestečko v lese na kopci, iba štyri minúty vzdialené autom od električky. A už ku koncu to bolo aj prestížne miesto, kde sa stretávali významní ľudia. Prevádzka komplexu vyžadovala 24 hodinovú obetavosť, ktorú vynikajúco zabezpečovala rodina Baránekovcov. Rodina bola naklonená tradičnej čínskej medicíne (TČM) a podobným ,,veciam“ a práve to bol dôvod, prečo som tam robil, pokiaľ sa nepredal hotel.

Počas pôsobenia v tomto horskom hoteli som veľa pracoval s čínskou tradičnou medicínskou manipuláciou, známou pod menom tui-na. Ako samotné meno hovorí, ide o zvláštne pohyby prstami, ako aj o pôsobenie jemnou silou na meridiány a body. Občas sa používajú aj nohy. Dávalo to neuveriteľné výsledky a tým pádom sa každodenne zvyšoval počet klientov.

Počul o tom aj dobre nám známy parapsychológ Ignatenko, ktorý bol pár dní u nás. Počas tých pár dní sme sa mu venovali a ukázali sme mu náš repertoár z oblasti TČM. Bol milo prekvapený. A to, čo tam zažil, povedal aj v televízii, čo zas malo za následok novú vlnu ľudí s rôznymi problémami.

Okrem tráviacich problémov bol na druhom mieste usadený problém krížov a krčnej chrbtice.

Vždy som prednášal, že základom je liečiť krížovú chrbticu a potom sa dá oveľa ľahšie liečiť krčná chrbtica. Vravel som, že chrbtica je strom života, ako sa to aj traduje, a preto sa my sami musíme starať o naše ,,drevo“. Ale aj niektorých odborníkov mýlilo, keď som povedal, že sa vnútorné orgány zrkadlia na prednej časti tela, ako aj na chrbtici, na šírku ukazováka a prostredníka od osi chrbtice.

Dnes to už nie je tajomstvo a nie je nám to tak cudzie, ako vtedy. Keď som vtedy povedal pred medicínsky vzdelanými ľuďmi Front muBek šu body (píšem tak, ako to ľudia počuli, aby aj babky rozumeli), často mi hovorili: ,,keby sme nevedeli o očividných úspechoch, mysleli by sme si, že ste šibnutý“.

Osobne som presvedčený, že doba slabej informovanosti prešla, ale vtedy som sa musel veľmi snažiť vysvetľovať, že priveľa konzumácie mäsa a mäsových výrobkov, kravského mlieka a mliečnych výrobkov a zvlášť bieleho cukru, vedie k výrazným poruchám trávenia, ktoré sa po určitej dobe zrkadlia na chrbtici, zvlášť v krížovej časti.

Východiská

Neinformoval by som vás správne, keby som vám nepovedal nasledujúce. Prichádzali ľudia, zvlášť ženy, ktoré nemali problémy s krížami, len s krčnou časťou chrbtice. V ich lekárskej správe sa uvádzalo, a bol to aj môj názor, krížová chrbtica je v poriadku. To znamená, že trvať na liečbe krížovej chrbtice ako na základnej liečbe by neprinieslo očakávané výsledky. Ale iba robiť na krčnej chrbtici bez toho, aby sme odhalili koreň problému, nemá veľký zmysel. A lekárske správy ukazovali najviac na blokádu stavca C6-7, čo znamená spazmu krčných svalov.

Počas brania anamnézy ak nešlo o profesionálnu deformáciu (kaderníčky, pracovníci za počítačom, mechanici), zreteľne vyšlo najavo, že sa ľudia nevedia zladiť so svojim prostredím.

A to znamená, nevyriešili problém so šéfom, nedokončili hádku s manželom, neuspokojili sa s novým pracoviskom atď. Jednoducho povedané, nevedeli prežuť a prehltnúť problém a ten z psychickej úrovne prešiel na fyzickú rovinu. A vtedy sme už vedeli, ako na to. Porozprávať sa o problémoch a manipuláciu rukami usmerniť na dráhy a body sedácie, ukľudnenia.

Táto metóda dávala v kombinácii s akupunktúrou a prístrojmi výborné výsledky u ľudí, ktorí vykonávali stresové práce. No oveľa väčšie problémy nastali vtedy, keď sa tráviace problémy zmiešali s psychickou záťažou.

Keď si teraz spomeniem na túto dobu, príde mi na rozum, ako je dnes jednoduchšie a lepšie s takýmito prípadmi pracovať. Odbočím na chvíľu od témy a poviem – TČM nás učí, že psychické poruchy vznikli na základe dysfunkcie vnútorných – tráviacich orgánov. Keď je trávenie v poriadku, v poriadku je aj prietočnosť a vodivosť v celom tele. Vonkajšie psychické a fyzické podráždenie pokojne môže prechádzať cez telo bez prekážok.

Ak však kvôli nesprávnemu tráveniu a metabolickému odpadu príde k poruchám vedenia v nervových bunkách, tie na základe toho, že dostali nesprávne informácie, začnú nesprávne regulovať ďalšiu nervatúru ako aj vaskulárny systém, to spôsobí nekvalitnú cirkuláciu a následne aj zlú činnosť orgánov a tela. Spomeňme si, že každý orgán riadi na úrovni psychiky vždy aj určité pocity, ktoré v spomínanom prípade potom môžu ostať aj výrazné. (Napríklad človek zostane priveľmi výbušný, ale aj mľandravý a nerozhodný). Z vlastnej skúsenosti si myslím, že by v takomto prípade bolo chybou začať ihneď liečiť chrbticu, okrem prípadov, kedy ide o súrny bolestivý stav.

Očista tela

Ale späť k veci. Už stará prax ukázala a nová potvrdila, že najprv musíme začať dokonalou hĺbkovou očistou. Dnes máme k dispozícii enterosorbent najnovšej generácie, ktorý už aj relatívne rýchlo dáva prvé viditeľné výsledky.

My, ľudia, sme takí, že by sme očakávali už po prvom dni úľavu v našich krížoch. Ale nezabúdajme, neužívame prostriedok na utíšenie bolesti od všeobecnej, chemickej medicíny. Užili sme prostriedok, ktorý by sa nemal a to aj nebolo naše želanie, pretekať s aspirínmi a inými liekmi.

V základe našich myšlienok bola hĺbková očista celého organizmu a naraz. A vieme, že to nejde tak jednoducho.

Napríklad v našom prípade – na to, aby nás opustili bolesti, najprv musíme dokonale očistiť obličky. Ak máme zanesený žalúdok a zvlášť pankreas (vieme, že pankreas riadi okrem iného aj transport tekutín v tele) budeme musieť čakať, pokiaľ sa aj tie dva orgány dajú do akého takého súladu.

Zapamätajme si, že neexistuje žiadna choroba ani žiadne ťažkosti, ktoré môžeme vyliečiť, ak nedáme do harmónie os žalúdok-slezina ako prvý krok. Potom musíme dať do poriadku os pečeň-žalúdok-slezina-pankreas.

Teraz vidíme, že nám pribudla aj pečeň. Prečo ju v línii očisty potrebujeme? Pripomeňme si, že pečeň má za povinnosť okrem mnohého iného dať do pohybu všetko, čo by sa malo hýbať v našom tele. Aby strava alebo liek prišli k pečeni, tenké črevo musí byť čisté. V pečeni sa látky neutralizujú a rozkladajú na základné aminokyseliny a potom sa opäť zlučujú do formy látok, ktoré sú pre nás použiteľné.

Uvediem vážny príklad – keď ženy držia diétu podľa susedino receptu, alebo podľa receptu z časopisov ,,14 kíl za 7 dní“, v prvom rade sa poruší práca pankreasu a pečene. Ihneď potom v prípade drastickej formy chudnutia sa zastaví energetické prúdenie cez chrbticu kvôli nedostatočnej výžive.

Vtedy pociťujeme bolesti v celej chrbtici a najviac v oblasti krížov. O niečo neskôr prestávajú prúdiť minerály a bielkoviny a ostatné výživné látky cez chrbticu. Ak taký stav trvá dlhší čas, chrbtica sa stáva podvýživenou a nastane trvalé poškodenie. Vtedy žiadne obstreky, tui-na alebo akupunktúra nepomáhajú. Našťastie sú to zriedkavé prípady.

My sa stretávame s bežnými poškodeniami. Preto budeme reálni. Netrváme na tom, aby sme výsledky mali hneď – môže to byť aj tak. Ale ak sa uspokojíme iba s tlmiacim efektom na chorobu a žiadne ďalšie kroky nepodnikáme, príde nám účet neskôr. A bude veľký.

Preto všetkým s problémami chrbtice doporučujem, urobte si čas cca tri mesiace, pokiaľ aj beriete očistný preparát vo forme enterosorbenta. Dvanásť dní ho berte, urobte deň pauzu a potom znovu. Trikrát denne po jednej čajovej lyžičke s dostatočným množstvom vody, aby ste nedostali zápchu.

A doporučujem aj nasledujúci nápoj. Do litra obyčajnej vody si dajte jednu zarovnanú lyžicu morskej soli a vypite počas dňa aj väčšie množstvo, ak vám chutí. V nijakom prípade nepreháňajte, mohlo by to byť nepríjemné.

Počas liečby znížte na rozumnú mieru konzumáciu mäsa, kravského mlieka a výrobkov, sladkostí, potom môžete očakávať aj adekvátne výsledky. Samozrejme sú choroby chrbtice, kde to nebude postačovať, ale podľa ťažkostí choroby sa musíte aj primerane liečiť. Pochopiteľné je, že sa problémy s kosťami musia liečiť najdlhšie.

Dobrá správa je, že existujú problémy chrbtice, ktoré nesúvisia priamo s ňou, ale spôsobuje ich problematické svalstvo. Kŕčovitý sval ťahá kosť chrbtice v určitom smere a to vyprovokuje problémy. A to sa častokrát stáva aj v prípade krčnej chrbtice. Ak sa tak stane, dáme svalstvo do poriadku manipulatívnymi technikami, ktoré ovplyvňujú svalstvo a psychiku a potom je chrbtica zasa zdravá.

Dr. Ac. Boris Subotić

Viac sa dočítate na: www.borissubotic.sk


Súvisiace články:


Odporúčame tento skvelý systém liečivého cvičenia:

Nikolaj Kudrjašov – Léčivé cvičení Hyperborejců – Kniha vychádza z poznatkov o starovekej telovýchove Hyperborejcov. Autor použil staré vedomosti ako základ vlastného systému tzv. celistvého vlnového pohybu. Jednoduchý systém cvikov vám umožní pozdvihnúť sa na novú úroveň fungovania. Vibrácie a pohybové vlny vám pomôžu dať si do poriadku telo a pokračovať až po zrod nového človeka v sebe.

Pôvodná cena: 8.20 EUR, Naša cena: 7.38 EUR

Zľava: 10.00 %, Ušetríte: 0.82 EUR


 

(Prečítané 1 248 krát, 1 dnes)
 

Comments are closed.