google27eaa3905ca3fee3.html

Ak mandle nemáte nič to. Vesmír je v každom momente dokonalý. Mali ste o ne prísť, možno preto, aby ste chránili hrdlo svojich blízkych. Dnes čoraz častejšie lekári po opakovanom zápale mandlí odporúčajú: „Vybrať ich. A máte pokoj!“ Existuje však aj iný názor. Jeho reprezentantom je Dr. Boris Subotič. Jeho názor znie: „Vybrať mandle je jednosmerka s nemožnosťou návratu a dôsledkami, ktoré si málokto želá.

Podľa čínskej tradičnej medicíny môže byť za vaším rozvodom, či lenivosťou prázdne hrdlo. Mandle, ktorých vás zbavili už v detstve, alebo ktorých ste sa vy dobrovoľne vzdali kvôli slabej informovanosti. Dr.Subotič tvrdí, že mandle sa dajú vždy vyliečiť. Len treba poznať súvislosti a mať holistický prístup k pacientovi. Nenechať sa pomýliť súčasnými trendmi v medicíne a v rozvrátenom zdravotníctve, kde vám budú tvrdiť, že mandle nemajú nijaký zvláštny význam. Bránia len baktériám pri vstupe do tela. V prírodnej medicíne majú rozhodne väčší význam.

„V mojej praxi som si už dávno všimol,“ vraví Dr.Subotič, „že mandle a hrubé črevo sa navzájom ovplyvňujú. Všimol som si, že stav mandlí súvisí so stavom hrubého čreva. Hrubé črevo je zodpovedné za emócie a preto sa nedivme, že ľudia s vybranými mandľami reagujú extrémne. Bolesti mandlí a ich zápaly upozorňujú aj na nejaký nový akútny problém v súvislosti s hrubým črevom a preto každý začiatok liečby mandlí sa musí začať s klystírom ale ešte lepšie s výplachom hrubého čreva. Rovnako aj problémy s nosom musíme hľadať v zmenenom stave hrubého čreva. To znamená, že výplachom hrubého čreva sa môžeme vyliečiť z upchaného nosa, zo sínusoidy, zápalov mandlí, zápalov vaječníkov u žien. Treba zdôrazniť, že mandle ovplyvňujú prácu a zdravotný stav semenníkov u mužov.

Bratia Calderonovci obidvaja lekári, dokázali, že muži aj ženy s vybranými mandľami vykazujú značne menej mužskosti a ženskosti. U žien odstránené mandle môžu ovplyvniť problémy s pravidelným menzesom a výtokom. Odstránenie mandlí môže u žien viesť k strate sexuality a v ťažkých prípadom aj ku frigidite. Zaujímavé, že riaditelia ženských škôl v Taliansku hovorili, že dievčatá s vybratými mandľami sú lenivé. Túto vlastnosť získavajú až po operácii. Rovnako pociťujú negatívnejší prístup k životu. Muži, ktorým odstránili mandle sa stávajú nepríjemní pri komunikácii, strácajú záujem o spoločenský život, často ich trápi vyčerpanosť. Deti prejavujú po vybratí mandlí menšiu aktivitu a menej smiechu je v ich živote. Štatistiky hovoria, že aj manželstvá sa častejšie rozpadávajú, keď je jedna osoba bez mandlí. Štatistiky tiež dokladajú, že tretina manželstiev v USA a v Európe nemá ani jedno dieťa a tretina iba jedno dieťa v prípade vybratia mandlí jedného z partnerov. Otorinolaringológ Dr. Walker vo svojej štúdií o ľuďoch, ktorým vybrali mandle píše:

Lekár 38 rokov: cítim sa vždy unavený. Ja som stále unavený, aj po oddychu. Žena 25 rokov: Po operácií iba jednej mandle, začala cítiť ťažoby, ktoré nikdy pred tým nemala. Začalo to s bolesťami v chrbtici, často odpadávala, keď sa nenaje trasie sa a je veľmi slabá. Už od rána sa cíti unavená. Zostala povrchná vo vedení domácnosti. Stratila náladu a chuť smiať sa a spievať, čo bolo predtým jej prirodzenosťou. Viac ju nič nezaujíma. Muž, beloch 38 rokov: Mám pocit, že unavený som sa narodil. Rodina a priatelia sa mi smejú.

Z toho vyplýva, že choré mandle sú príčinou stresu, napätia a vyčerpanosti. Čínska medicína vidí príčinu tohto javu v tom, že mandle sú prepojené s nervovou sústavou a likvorom, ktorý sa nachádza v mieche. A preto dobrí odborníci môžu svojimi vedomosťami pomôcť ľudom s vybratými mandľami, napraviť nenapraviteľné. Treba to však robiť pravidelne. Viac informácií o tom majú dobrí osteoterapeuti alebo majstri kranio-sakrálnej terapie, ktorá je súčasťou osteopatie.

Doktor Subotič tvrdí, že sa ešte nestretol s prípadom, že by neboli mandle vyliečené, preto dôrazne odporúča dobre si rozmyslieť aj takúto navonok banálnu operáciu, lebo môže mať nedozierne dôsledky. Prax ukázala, že výplach hrubého čreva, zmena stravy, akupunktúra a oleje a ostatné prípravky na prevaľovanie v ústach plus cisárska huba Reishi dávajú už od dvoch do troch mesiacov výborné výsledky.

Irma


Jednoduchú a účinnú pomoc pri zdravotných problémoch môžte nájsť v tejto výbornej knihe:

Wang Čchuan-Kuej – Automasáž podél meridiánů a akupunkturních bodů

Akupresúra je veľmi ľahko použiteľná, jednoduchá, príjemná, účinná liečivá metóda, ktorou si môžete pomôcť úplne sami, bez asistencie inej osoby. Táto praktická príručka vás s ňou zoznámi celkom od základov. Aplikovať ju vám pomôžu prehľadné ilustrácie a jasné vysvetlenia. Jadrom knihy sú konkrétne postupy. Tie sú rozdelené na

1) preventívnu a regeneračnú starostlivosť o zdravie (dlhovekosť, zníženie nadváhy, zdravé zuby atď.) a

2) pomoc pri konkrétnych chorobách či ťažkostiach (bolesť hlavy, nádcha, vysoký tlak, cukrovka a ďalšie).

Pôvodná cena: 9.90 EUR, Naša cena: 7.92 EUR, Zľava: 10.00 %Všetky články od Dr. Borisa Subotića nájdete TU(Prečítané 34 504 krát, 1 dnes)

14 Responses to Pozor na mandle!

 1. Mandle? Nemám je. píše:

  Hezky napsané, ovšem potěšila mě jen první, nebo snad i druhá věta. Zbytek hypotézy bohužel splňuji a trvá to již roky. Mandle jsou nebezpečné… tedy jejich odebrání. Zdravotnictví bylo samozřejmně v krizi už před 12 lety a informovanost strašná. Odebrání mandlí mi doporučila matka mé přítelkyně a tak to také dopadlo.

 2. taky jsem bez mandlí (žena, 45 let) píše:

  Mandle mi vzali v 6 letech.
  Zdravotně se u mě nezměnilo nic k lepšímu, ale získala jsem všechny ošklivé příznaky, uvedené v článku….pokud se můžete bránit, udělejte to.

 3. Anonym píše:

  Som neustále unavená, mám neskutočné bolesti, zo zápachu z ust sa mi chce zvracať, stále som chorá…som pevne rozhodnutá si ich dať vybrať…mám veľa priateľov, čo si ich dali vybrať a je im oveľa lepšie…

  • konstituční homeopatie píše:

   Zabývám se homeopatií a podle Vašeho popisu vidím, že by neměl být problém najít konstituční homeopatický lék (totiž úplně na mě z toho popisu volá:) Velmi doporučuji jako poslední krok před operací. Ty mandle jsou kanál, kterým organismus cosi vyjadřuje (možná tu trávicí soustavu, možná prastaré emocionální trauma, které na sebe nemohlo/neumělo upozornit jinak – ale nemá smyslu o tomhle teoretizovat, to se člověku často samo vynoří po té homeopatii). Pokud nebudou mandle, předpokládám, že za nějaký čas si tělo najde jiný způsob, jiný kanál… Odejmutí (amputace) části vlastního těla znamená, že jsme cosi vnitřně vzdali. Nevzdávejte to, najděte si „svého“ homeopata. Následné „čištění“ organismu obvykle nebývá procházka růžovým sadem, ale bývá to krátkodobé a potom ten vzestup energie a další změny za to stojí. Mám to sám na sobě vyzkoušené:)
   Jan

  • mandle píše:

   a neskusala si hladat problem v strave? ja som mala anginy kazde dva tyzdne a za pol roka vystriedala 12toro antibiotik. vysledok? znicena pecen (uz su to styri roky a stale to riesim) a mandle v takom istom stave.
   jedine co som musela spravit, bolo vzdat sa jogurtov. velmi vela ludi ktori maju problemy s mandlami maju zahlienene hrdlo z mliecnych vyrobkov. nehovorim, ze som sa ich vzdala uplne, ale jogurty napriklad uz nejem vobec a ani mi nechybaju. sem tam nejaky syr a podobne. mozes mat tiez prekysleny zaludok, alebo zlu pecen, preto ten zapach. ja ked som zmenila stravu, odvtedy nemam ziadny problem so zapachom a to to byvalo neznesitelne.
   dalsia vec, zozen si lugolov roztok a potieraj si nim mandle, skvele ich lieci jod. dokonca dokaze zocelit zjazvene mandle. plus skus kapucinku v kvapkach, je to skvele prirodne antibiotikum, ktore pomaha pri vsetkych-kokoch (streptokok, stafylokok…)
   hlavne ocista, to je velmi dolezite. vzdy je nieco, co mandliam skodi, len treba vysledovat co. ak mas s nimi problemy, tak treba vediet co ich sposobuje, pretoze ak si ich das vybrat, problem sa ti premiestni inde a skor ci neskor sa objavi.

   • rada píše:

    Ahoj! Tiež mám problémy s mandľami. Nevieš mi poradiť kde by som zohnala ten lugolov roztok a kapucinku v kvapkach. Ja totiž to nemávam vôbec angíny, len sa mi tvoria každé 2-3 mesiace hrudky v krku. Lekár povedal, že tam nie je žiadny bacil, ale mandle treba dať von tak hľadám alternatívne riešenia.

    Vďaka za odpoveď.

 4. Vladimír Ján Melicher píše:

  dobrý článok a nový pohľad na "banálny" problém mandlí

 5. Zápal mandlí môžeme liečiť Samoliečebnou metódou, ktorú máme zakódovanú v našich génoch. V zdravotníctve zapálené mandle vytrhávajú, čo je až trestuhodné. Ak náš organizmus je vybavený mandľami, tak asi tam majú byť. Samoliečebnou metódou vieme zápal z mandlí vyliečiť a mandle nám ostávajú ďalej.

  Svetová senzácia – objav existencie samoliečebného pudu

  Samoliečebný pud je vrodený v každom z nás – objav, ktorým sme ku prírode bližšie

  „Všetky živočíchy na svete, vrátane ľudí, majú vrodený samoliečebný pud, ktorý je zakódovaný v génoch každého živočícha. Toto je nová správa pre celý svet, ktorú Vám teraz oznamujem“.
  Vrcholom mojej 30 ročnej liečiteľskej a bádateľskej práce je objav existencie samoliečebného pudu. Tak ako I.P. Pavlov skúmal reflexy a objavil podmienené a nepodmienené reflexy u živočíchov a získal Nobelovu cenu, mne sa podarilo prísť na vrodený samoliečebný pud u živočíchov. Skôr by som sa vyjadril tak, že existencia samoliečebného pudu sa mi vynorila počas mojej dlhoročnej bádateľskej práce. Samoliečebný pud zohráva v živote živočíchov svoje nezastupiteľné miesto tak, ako majú svoje nezastupiteľné miestá ostatné existujúce pudy (rozmnožovací pud, materinský pud, sací pud, pud sebazáchovy). Rozmnožovací pud sa realizuje sexuálnym stykom, materinský pud sa realizuje živením a ochranou mláďaťa, sací pud sa realizuje satím prsníka a samoliečebný pud sa realizuje masírovaním zárodkov a ložísk choroby. Vďaka znovuobjaveniu samoliečebného pudu je človek kompletnejší a dokonalejší. Je to návrat “strateného syna”. Kto by nechcel byť kompletný a dokonalý?

  Každý živočích je autonómny. Aby živočích mohol byť autonómny – nezávislý, aby žil a prežil, musí byť sebestačný v živení sa, obrane a samoliečbe. Sebestačnosť v samoliečbe živočícha príroda zabezpečila tak, že mu zakódovala do génov samoliečebný pud. Samoliečebný pud je vyšší princíp, on zastrešuje samoliečbu. Za samoliečbu garantuje sama príroda, lebo ak ona niečo zariadi, je to poriadne, dokonalé a funkčné. Vďaka samoliečebnému pudu vlastní každý živočích ako keby vlastné zdravotníctvo. V tom zdravotníctve má jedinec vlastný liek a je sám sebe lekárom. Je to prvé zdravotníctvo sveta, ktoré tu bolo dávno pred tým ako vzniklo súčasné zdravotníctvo. Je to súkromné vlastníctvo každého jedinca, ktoré nevyužíval, lebo o ňom nevedel. Nevedel o tom preto, lebo doteraz sa nevedelo o tom, že existuje ešte jeden nejaký pud. Ukážem to na príklade zo života : Máte vo dvore vlastnú studňu a nie ste napojení na ňu, ale na iného dodávateľa vody, čo je v rozpore so zdravým sedliackym rozumom.

  Realizáciu samoliečebného pudu môžeme pozorovať na zvieratách a na malých deťoch – batoľatoch, keď si masírujú ložiská choroby. Voľne žijúce zvieratá nemajú takú chorobnosť ako je to u ľudí, lebo si robia prvotné úkony, prvotné ošetrenie sami pudovo – inštinktívne a tým zastavujú chorobu v počiatku. Zastavením choroby na začiatku niet prvej choroby a niet potom ani ďalších nasledujúcich komplikácií. Tento pud neslúži len na prevenciu – zastavenie choroby, ale aj na represívu – na liečenie už rozvinutej choroby. Toto je hlavný význam existencie samoliečebného pudu. O existencii samoliečebného pudu sa doteraz nevedelo, lebo v doterajšej histórii ľudstva nebol objavený a vyhlásený. Na základe existencie samoliečebného pudu, existuje samoliečba zápalových chorôb a tradičná slovenská medicína.

  Prajem Vám dobrý deň, volám sa Štefan Zakuťanský, som objaviteľ samoliečebného pudu – samoliečebnej metódy a autor knihy „Samoliečba zápalových chorôb – dýchacích, interných, pohybových a alergických“. V tejto knihe je zároveň spracovaná tradičná slovenská samoliečebná metóda.
  Ďalšie informácie nájdete na: http://www.samoliecba.szm.com e-mail:tefan.zakutansky@gmail.com
  tel: 0905 143 804, 0949 604 596
  Ešte Vás chcem poprosiť o preposlanie tejto významnej informácie ďalej ostatným ľuďom aj masmédiám. S dobrom sa treba podeliť. Pošlite mi prosím aj Vašu reakciu, aby som to mohol posunúť na kompetentné inštitúcie, ktoré to stále ignorujú. Takú dôležitú vec, ktorá sa osobne týka každého človeka na svete, by mali akceptovať. Zatiaľ na moje urgencie nereagujú, robia zo seba mŕtveho chrobáka. Tak isto sa chovajú aj masmédia. Vraj je to citlivá otázka. Prečo v demokracii sa boja hovoriť o existencii samoliečebného pudu?Tento významný objav nás môže vo svete spopularizovať a získať pre Slovensko určitú prestíž, lebo celý svet bude mať od nás samoliečebný pud.

 6. a teraz píše:

  čo mám robiť keď ich už mám vybraté a cítim sa stále unavená, dá sa proti tomu nejako bojovať ?

 7. suhlasim s vami,ze mandle maju nieco spolocne s hrubim crevom moja 3rocna dcerka mala velmi zdurene mandle a neuveritelne jej smrdelo z ust,myslim,ze sa to s tym spaja,ked mandle odpuchli smrad zmyzol….

 8. Dap píše:

  Autor článku budto špatně četl nebo neposlouchal.

  Čínská medicína tvrdí,že existují párové orgány – např.tlusté střevo a plíce,tenké střevo a srdce a další.
  Krásně je to popsáno v Křížovce života od Johna, (včetně zubů a meridiánů)
  Jinak řečeno – krční mandle jsou spojeny s TENKÝM střevem(a srdcem),nikoli s tlustým.
  Proto problémy s mandlemi naznačují zástupný problém srdce (projev je třeba angína) a lze to léčit změnou stravy popř. výplachy střeva

 9. Fornitori Repubblica Ceca píše:

  Rámcově to jistě platí. Odebrání mandlí není ideální, ale je snad ideální dogmatický přístup tvrdící, že nějací sakrální terapeuti mohou lidem bez mandlí moci? Pochybuji těžce. Tento článek má za úkol nahnat lidi co byli v jednom extrému, do extrému druhého. Informovanost o alternativách byla špatná, ale než bude tato informovanost zdravá, dojde ještě k vyosení na druhý extrémní protipól. Tím je prosazování alternativních metod, strašení lidí (tentorkát bez mandlí) a dogmatizace všeho za každou cenu.

 10. Fornitori Repubblica Ceca píše:

  Rámcově to jistě platí. Odebrání mandlí není ideální způsob jak je léčit, ale je snad ideální dogmatický přístup tvrdící, že nějací sakrální terapeuti mohou lidem bez mandlí pomoci? Pochybuji těžce. Tento článek má za úkol nahnat lidi co byli v jednom extrému, do extrému druhého. Informovanost o alternativách byla špatná, ale než bude tato informovanost zdravá, dojde ještě k vyosení na druhý extrémní protipól. Tím je prosazování alternativních metod, strašení lidí (tentorkát bez mandlí) a dogmatizace všeho, za každou cenu. Ano, lékaři by měli těžce přehodnotit postoj k tzv. rudimentálnímu orgánu krčních mandlí, ale též dogmatici na internetu by měli být pomalu postihováni.

 11. Tara Sk píše:

  Mna by zaujimalo, ked sa uz stalo a clovek nema mandle, co sa da s tym robit??? Chyba mi tu nejake dokoncenie… ved na kazdy problem je „liek“…