.

.

Vitajte na stránke Eugenika.TV

Reportáže, prednášky, rozhovory, koncerty, upútavky a video-prezentácie kníh.

Autorské videa teamu Eugenika.TV

———


Tibetská joga snov s Tenzinom Wangyalom Rinpočhem

“Sen skrýva veľký potenciál, ktorý môžeme využiť na duchovnej ceste.”

Vzhľadom na to, že prespíme tretinu života, je dôležité sa zamyslieť nad tým, ako tento čas strávime. Tibetské náuky pracujú so snami a spánkom iným spôsobom ako západné tradície. Neobmedzujú sa iba na výklad snov, ale obracajú sa predovšetkým k samotnému zdroju snov, t.j. k našej karme. Tak môžeme nočnú meditačnú prax využiť k oslobodeniu zo zasnenosti každodenného života a k prebudeniu z nevedomosti.

Tenzin Wangyal Rinpočhe je známy tibetský majster meditácie, patrí medzi najvýznamnejších dzogčenových majstrov tibetskej línie Bon. Narodil sa v indickom exile, bol rozpoznaný ako reinkarnácia renomovaného učenca a majstra meditácie Khjungtul Rinpočheho. Vyštudoval bonistickú kláštornú univerzitu na severe Indie v Dolandží, v kláštore Menri, kde dosiahol najvyššieho akademického titulu Geše. Od roku 1989 pôsobí na západe. Je zakladateľom (1992) a duchovným vodcom Ligmincha Institute, ktorej cieľom je zachovávanie tibetskej tradície Bon. Je uznávaným spisovateľom a váženým učiteľom na celom svete. Je známy pre svoju hĺbku múdrosti: jeho jasný, pútavý štýl výučby; a jeho schopnosť sprístupniť starodávnu tibetskú náuku a jej význam západnému svetu.

Image19

Tenzin Wangyal Rinpočhe


Slovanskú mytológiu nepozná takmer nikto. Rozhovor Dada Nagya s Weleslawom Kuzmišínom

 

Svarog, Perún, Veles – kto by nepoznal tieto staré slovanské božstvá? To som si myslel pôvodne i ja predtým, než som začal pracovať na tejto knihe. Prišiel som však na to, že väčšina z nás vie o božstvách našich predkov veľmi málo. Poznáme rôzne staroveké  mýty: grécke, rímske… poznáme množstvo božstiev indických či tibetských, ba aj o Ódinovi alebo Thórovi toho vieme viac, ako o našich pôvodných slovanských božstvách. A tak som sa podujal na napísanie tejto knihy, ktorá nemá byť vedeckou publikáciou, ale skôr takou slovanskou Odyseou.

Tu si môžte pozrieť a vypočuť zaujímavý rozhovor známeho literárneho kritika Dada Nagya s autorom knihy Bohovia starých Slovanov, nahratý na knižnom festivale Incheba.

Image4


Zuna a Maok – Pre Gaiu

Pekne to vyšlo. Veď bodaj by nie, keď je človek prizvaný natáčať niečo tak silné a krásne, akým bolo predstavenie Pre Gaiu v Slovenskom národnom divadle. V ňom sa známa slovenská tanečnica a skúsená improvizátorka Zuna Vesan stretáva s fenomenálnym hudobníkom a vynikajúcim improvizátorom Maokom, aby v spoločnom diele poďakovali a vzdali hold našej planéte.

Image24ok

Zuna


Lilia Khousnoutdinova: Avalon – mystický ostrov Bohyně

Jej meno som v poslednej dobe zachytil najmä v spojitosti so šperkami v tvare vlastnej vagíny. A musím veru uznať, že ide o ozaj originálny a odvážny počin. Ale táto zaujímavá bytosť s ruskými koreňmi je omnoho-omnoho všestrannejšia a talentovanejšia. Lilia Khousnoutdinova je priam prototypom krásnej, mladej a veľmi úspešnej ženy. Nuž veď posúďte sami:

Imagdde2

Lilia Khousnoutdinova


2 x Zdenka Blechová

Rád sa zúčastňujem jej prednášok, pretože či už hovorí o vzťahoch, sexualite, nemociach, deťoch či iných témach, dokáže do toho veľmi trefne vsunúť pozorovania a skúsenosti z vlastnej praxe, z vlastného života, nie len nejaké všeobecné životné múdra.Dnes vám ju prinášame hneď dva krát. Prvý video príspevok je rozhovor z festivalu Esoterika Incheba práve na tému vzťahov – Toho pravého partnera som našla v sebe. Je to moja duša., ktorý by bol ešte o kúsok dlhší a určite obsažnejší, ale nám ho celkom vtipne ukončili miestni ochrankári vypnutím všetkých svetiel 🙂 Druhý záznam je prednáška z toho istého podujatia na tému Naše cnosti a necnosti.

Zdenka Blechová

+

Foto z prednášky


Za našu Zem a Vodu

Pozývam vás k záznamu zhromaždenia Za záchranu slovenskej Zeme a Vody, kde vás okrem hovoreného slova potešia piesne slovenských umelcov Jana Svetlana Majerčíka, Vejana, Vrbovských vŕb, Žiarislava a Bytosti a ďalších. Príjemné a zmysluplné sledovanie i počúvanie prajem:

Image34-e14138246188492


Brandon Bays – Metóda Cesta je volanie k návratu domov

Asi málokto kto sa zaoberá celostnou medicínou nepozná známu americkú liečiteľku Brandon Bays. Jej metóda Cesta sa úspešne využíva vo viac ako 40 krajinách a známa rovnomenná kniha bola preložená do mnohých jazykov. Tu vám spolu s mojou milou kolegyňou Erikou Vincourekovou, ktorá síce položila iba zopár, ale zato veľmi zmysluplných otázok, prinášame rozhovor s pani Brandon Bays o jej Ceste životom, vedeckom pojatí jej metódy, skúsenostiach s liečením a mnohom ďalšom. Rád by som taktiež poďakoval mojej milej kolegynke Zuzke Šestákovej za výborný simultánny preklad z angličtiny. Príjemné počúvanie i sledovanie prajem:

Brandon Bays


Jano Svetlan Majerčík – Koncert Za našu zem

Jano Majerčík je od detstva zrastený s folklórom a ľudová pieseň sa stala aj hlavným zdrojom jeho inšpirácií. Okrem vlastných textov zhudobňuje aj texty štúrovských básnikov a verše Milana Rúfusa. Je ozaj veľká škoda, že takýto skvelý, ako sám seba označuje, rodofolkový muzikant je známy iba pomerne úzkemu publiku a pritom má na svojom konte už päť výborných štúdiových albumov. Zamrzí to najmä ak si človek naladí rádio a porovná si produkciu čo sa k poslucháčom odtiaľ valí so skutočným umením. Započúvajte sa teda aspoň u nás do rytmov a nádherných veršov Svetlanových:

Jano Svetlan Majerčík


Prebudili nás anjeli – Rozhovor G. Filippi s Juditou Peschlovou a Monikou Jakubecovou

Pani Gabrielu Filippi nespomíname na našom blogu prvý krát. I tentokrát si táto talentovaná herečka, moderátorka a autorka Léčivého divadla pozvala po svojom predstavení (Chlapec, ktorý videl pravdu) dvoch hostí. Teda dve hosťky. Prvou je známa terapeutka, poradkyňa so zameraním na tarot, anjelskú terapiu a iné a v neposlednom rade aj blogerka a spisovateľka Judita Peschlová.Ako druhá prijala pozvanie nie menej známa koučka, terapuetka, podnikaľka a taktiež aj spisovateľka Monika Jakubecová. Tri nevšedné ženy, ktorým to spolu krásne ladí a pritom sú každá úplne iný typ, priam vystrihnutý z ayurvédskej príručky o troch základnych dóšach, pekne usadené zľava do prava – vata, pita, kapa.

Peschlová, Filippi, Jakubecová


Tulku Dakpa Rinpočhe – Sloboda od negatívnych emócii

Teším sa, že som natočením tohoto materiálu prispel k šíreniu dobrej veci. Tulku Dakpa Rinpočhe sa má, teda aspoň z môjho pohľadu, najskôr za človeka až potom za budhistického mnícha. A to je podľa mňa veľká vec. Jeho videnie a chápanie učenia je jasné a pevné a humor nádherný. Ďakujem slovenskej dzogčhenovej komunite, ktorá pozýva takýchto skvelých majstrov, že som sa mohol zúčastniť.

Tulku Dakpa Rinpočhe


Tibetský učenec Khenpo K. Temphel – Prednáška o štyroch vznešených pravdách

Buddhizmus sa často mylne interpretuje ako negatívne učenie, alebo učenie o utrpení. A skutočne sa to tak môže javiť, veď základne východisko, z ktorého vychádza je, že život je utrpenie. Je to však pochopenie veľmi povrchné, ba opak je pravdou – ži život naplno a v prítomnom okamihu. Tibetský učenec Khenpo K. Temphel, ktorý nás poctil svojou návštevou v Bratislave vykladá buddhovu náuku veľmi prirodzene, s “nohami na zemi”, veď napokon jej esenciálne poslanie nie je odtrhnuté od reality, ale je práve o našom každodennom živote:

Khenpo K. Temphel


Aj Smrť je krásny Anjel – Rozhovor Gabrieli Filippi s RNDr. Emilom Pálešom, CSc.

Doktor prírodných vied Emil Páleš je kapacita v oblasti kybernetiky a počítačovej lingvistiky, ktorého vedomostný presah je však takmer celospoločenský, a ktorého môžme smelo a bez okázalosti označiť za polyhistora. Ak máte chuť dozvedieť sa viac o vplyve anjelov na naše životy i históriu, aký je rozdiel medzi Luciferom a Satanom, akú odpoveď dostal z Vatikánu na svoju knihu o anjeloch, ako je to zo sexualitou, smrťou, romantikou, hudbou a ďalšími témami z pohľadu sofiológie, pozývame vás k rozhovoru spojeného s netradičným videním sveta a svojským humorom pána Páleša, ktorému zdarne a šarmantne sekunduje pani Gabriela Filippi:

Gabriela Filippi a Emil PálešKováč kostí János Olajos – Náprava chrbtice a energetiky tela tradičnou húnskou metódou

Hoci je csontkovacs v preklade čosi ako “kováč kostí”, János Olajos nepracuje iba s kosťami, svalmi a šľachami, ale s celým energetickým aparátom a nervovým systémom človeka. Vďaka tomu, že János je už od mladosti “jasnozrivý” a cíti energiu človeka, sú výsledky jeho liečby o to účinnejšie.

János OlajosGabriela Filippi – Pre mňa je každé divadelné predstavenie bohoslužbou

Hoc aj nie ste čitateľmi a skalnými fanúšikmi známej írskej kontaktérky Lorny Byrne, tak predpokladám, že by vás práve tak ako aj mňa, zaujalo divadelné predstavenie Andělé v mém srdci na motív práve tejto knihy. Prinášame rozhovor s charizmatickou autorkou tejto “one-woman show” Gabrielou Filippi, kde si v prestrihoch môžte vychutnať úryvky z jej Liečivého divadla.

Gabriela FilippiMaok a Eniesa – Hudba z krajín tajomných (koncert)

Koncert známej dvojice hudobníkov Maok a Eniesa. Verím, že si vychutnáte krásne skladby a melódie z tejto prvej časti koncertu, ktorý sme nahrali v bratislavskom divadle Meteorit na sklonku minulého roka. Takže krásne mrazivé i hrejivé vibrácie prajem.

Image6

Maok a EniesaRóbert Stojací Medveď – Buďte súčasťou rodiny

Charazmatický starešina kmeňa Cherokee opäť zavítal na Slovensko. Vo svojej krátkej prednáške nás potešil skvelým humorom i príbehmi s nadčasovými posolstvami. Tento pôvodný indián je nevšedný zjav v našich končinách a veru by ste neuhádli vek tohto vitálneho chlapíka. Tak vás nechám hádať. A popritom si užite túto milú prednášku:

robert3

Robert Stojací MedveďDr. Boris Subotić: Detox hlinou – liek minulosti a budúcnosti

Doktor Boris Subotić patrí podľa mňa do tej najužšej špičky skutočných majstrov celostnej medicíny.Vychádza z princípov čínskej tradičnej medicíny, ale aplikuje ju zohľadňujúc naše klimatické a spoločenské podmienky. Svojich pacientov úspešne lieči okrem klasických TČM metód, akými sú akupunktúra, akupresúra či moxa taktiež aj elektroakupunktúrou, laseropunktúrou, fytoterapiou a ďalšími.

Dr. Boris SubotićSurya Cinzia Donnoli – Veľký kruh života (pre ženy)

Surya Cinzia Donnoli je známa talianska lektorka, tanečnica a sprievodkyňa žien do ich ozajstného sveta. Táto krehká a pôvabná bytosť nemusí ženám vysvetľovať, že našla svoj stred. Cítiť to z jej pohybov, hlasu, smiechu i slov. Ak sa chcete dozvedieť viac o magickej a tajomnej ženskej podstate, o tom ako žijú v jednom tele štyri ženy, atď., tak si pozrite nasledujúci príspevok:

Surya Cinzia DonnoliHenri Monfort – Pôst a pránická výživa sú dve úplne rozdielne veci (video)

Na prvý pohľad je Henri Monfort síce milý, ale nijak extra špecifický päťdesiatnik. Avšak po chvíľke v jeho prítomnosti si človek nemôže nevšimnúť a nepocítiť láskavosť a zároveň veľkú vnútornú silu, či harmóniu, ktorú Henri okolo seba šíri. V rozhovore, ktorý sme pripravili, sa rozhovoril samozrejme najmä o práne, pránickej výžive a troch veľmi dôležitých stupňoch na ceste k nej vedúcej. 

Henry MonfortŽiarislav – Neúcta k duchovnu predkov (video)

Slovenský hudobník a šíriteľ pôvodnej rodovej kultúry Žiarislav svoje názory neprezentuje iba ako vlastné videnie dejín, ale vychádza aj z publikácii Slovenskej akadémie vied. Verím, že vás jeho plamenné slová zaujmú, nech už máte akýkoľvek názor na históriu a verím, že uznáte, že takýto rozhovor patrí na stránky nášho blogu, ktorý sa zaoberá predovšetkým duchovnom a to zo všetkým čo k tomu patrí.

siel-suhaj---Palo-Mackov

ŽiarislavJaroslav Dušek – Na živote ma najviac baví život

Stretnutia s pánom Duškom sú vždy jedinečné a neopakovateľné a nie inak to bolo aj pri jeho poslednej návšteve na Slovensku. “Užila” si to najmä naša redaktorka a moderátorka Erika Vincoureková, ktorá ukecala tohto pána na “krátky” rozhovor, ako to už má vo zvyku. Aj keď nám bolo všetkým jasné, že tento pokec bude nekonformný, predsa len sme nečakali, že to bude až takýto úlet :) 

Jaroslav DušekPozývame vás na cvičenie AY Fly Training s inštruktorkou Zuzanou Ružovou

Predstavte si že neexistujú hranice pohybu. Vaše telo a myseľ splynú v jedno a vy sa vznášate a relaxujete. Je len na vás, či v ďalšom okamihu vzlietnete vyššie, alebo pristanete na zemi. A čo viac. Zdá sa vám to nemožné? Potom ste ešte neskúsili AY Fly TrainingJe to relaxačné cvičenie inšpirované jogou, gymnastikou, strečingom, pilates a prvkami akrobacie. Vďaka AY Fly posilňujete celé telo, uvoľníte a predĺžite svaly, zlepšíte flexibilitu kĺbov a zvyšuje vašu fyzickú i mentálnu zdatnosť.

AY Fly Training so Zuzanou RužovouHenri Monfort – Vesmírna energia – strava budúcnosti

Henri Monfort prináša po prvý raz na Slovensko svedectvo o tom, že je možné žiť bez stravy. Už desať rokov sa živí iba pránou (energiou, ktorá je vo všetkom a všade okolo nás). Jeho život ani jeho učenie nie je o strave, ale o inom spôsobe vnímania sveta. Je to o jednote so všetkým, o novej spiritualite.Tento spôsob života, alebo aspoň jeho duchovná podstata je tu pripravená pre každého z nás. Henri Monfort nám ponúka kľúč na vstup do tejto neprebádanej oblasti duchovna. Do oblasti, ktorá prináša slobodu, nezávislosť a trvalé zdravie. Jeho osobný príklad je toho dôkazom. Program moderuje známy český herec a filozof Jaroslav Dušek.

Henri Monfort a prekladateľka DianaMichelle Mattieligh – Alchýmia vzťahov

Tentokrát sme sa v rámci nášho pravidelného cyklu rozhovorov – Predstavujeme – vybrali za ďalšou  zaujímavou bytosťou. MenoMichelle Mattieligh znie trochu exoticky, ale nejde o cudzinku či o umelecký pseudonym, ale Slovenku s talianskymi koreňmi, vyštudovanú novinárku, ktorá sa už niekoľko rokov pracuje ako úspešná lektorka a terapeutka. Vo svojej škole – Pyramída osobnosti sa sa venuje ľudskej bytosti zo všetkých troch rovín jej existencie: fyzickej, duševnej a duchovnej

Michelle MattielighLorna Byrne – Posolstvo nádeje od anjelov

O anjeloch nám toť nedávno prišla porozprávať aj známa írska spisovateľka Lorna Byrne, ktorá má od najútlejšieho detstva výnimočnú schopnosť vidieť anjelov a komunikovať s nimi. Jej kniha Anjeli v mojich vlasoch sa stala celosvetovo známa a prakticky už patrí medzi stálice v týchto “nebeských sférach” literatúry. Lorna Byrne je ohromne prirodzená a spontánna pani, ktorá necíti potrebu ohurovať či presviedčať o svojej pravde a výnimočnosti. Hovorí vecne a bez pátosu a to sa cení a ocenili to samozrejme aj prítomní diváci vo vypredanej sále Strediska kultúry Vajnorská. Takže nech sa páči, dúfam že aj vy si vychutnáte záznam jej bratislavskej prednášky z dňa 11. 4. 2013.

Lorna ByrneMarcel Vanek – Radosť a eufória, dva rozdielne motory ľudského života

Marcel Vanek je vzácna bytosť. Je to človek so zaujímavými posolstvami, silnými vhľadmi do situácií i správania sa ľudí a je to našťastie aj človek so sebareflexiouVeľkosť človeka je aj v tom, ak si vie priznať vlastné omyly a prešľapy a to verejne a bez obáv. Marcel s tým nemá problém, ako sa môžte presvedčiť aj z videa tejto zaujímavej prednášky. Téma – dve rozdielne vnímania života – eufória a radosť. Je to každodenná a predsa silná téma, pretože Marcel má síce niekedy hlavu v oblakoch, ale nohami stojí pevne na zemi. Nadčasovosť jeho posolstiev som vždy vnímal na úrovni jeho vlastného originálneho sebapozorovania a bádania a úžasnej, niekedy až nekompromisne drsnej úprimnosti. 

Marcel VanekMaok – Hudba z iných sfér (koncert)

Martin„Maok” Tesák je skvelý inštrumentalista, spevák a skladateľ, ktorého jedinečný štýl je v snivých až mysticky ladených skladbách ľahko rozpoznateľný aj bez toho, aby ste konkrétnu skladbu poznali. Originálny rukopis dopĺňa na koncertoch výborná improvizácia a tak sa niet čo čudovať, že ľudí tak nadchýna a že je pravidelne prizývaný aj k tvorbe pre divadlo a film (napr. film Bathory). Dokonale nás o tom presvedčil na nedávnom vystúpení v Bratislave (17.2.2013). Eugenika.TV Vám prináša celý tento koncert, ba môžme povedať meditáciu, ktorý odznel pri príležitosti oslavy Tibetského Nového roku LOSAR. Do celkovej kompozície tejto viac ako trištvrte hodinovej hudobnej lahôdky sú plynulo včlenené skladby – Zo sĺz a slnka dúhové kvety rastú (30:01 min) a tradičná maokovská A ja taká čárna (38:25 min)

Maok a jeho hudba z iných sférGeshe Gyatso – Aký bude Rok Hada 2013 z pohľadu Tibetskej astrológie

Na v poradí druhú oslavu Tibetského Nového Roku LOSAR 2140 v Bratislave zavítal jeden takýto vzácny hosť  Geshe Gyatso, bola to vôbec jeho prvá návšteva Európy. Okrem tradičných rituálov a mantier nám Geshe stručne načrtol, ako bude vyzerať Rok Vodného Hada ( pre nás rok od februára 2013 ) podľa tibetskej astrológie. Je zaujímavé ako sa nám tieto jeho predpovede, zatiaľ čo sa týka počasia a elementu voda, už plnia. Veď posúďte sami:

Geshe GyatsoMajster Xu Mingtang – Ako sa človek môže stať nesmrteľným

Majster Xu Mingtang(Sü Mingtchang) hovorí o úžasnom ľudskom potenciáli, ktorým tak plýtvame, o komplexnom duševnom a telesnom zdraví, o skutočnom prínose meditácii a o takmer neobmedzených možnostiach človeka, ktoré všetci máme, ale ktoré dokáže len málokto využívať. Jeho slová vychádzajú predovšetkým z vlastnej existenciálnej skúsenosti. Majster Xu Mingtang je predsedom Čínskej asociácie čchi kungu / qigong a profesoromÚstavu vied o živote Čínskej akadémie vied, zároveň je tiež členom Rady svetového akademického spoločenstva pre liečiteľský čchi kung / qigong.

Majster Xu MingtangThu-Hien – Liečenie duše: spev v jazyku anjelov

Predstavujeme vám nevšednú bytosť, duchovnú učiteľku a liečiteľku Thu-Hien a jej prvú prednášku na Slovensku. Thu-Hien sa narodila vo Vietname počas vojny v roku 1970 a vyrastala v USA. V roku 2012 sa presunula do starobylého mesta Inkov Cusca v Peru, aby mohla žiť v blízkosti Amazonskej džungle a posvätného horského pásu And, ktoré sa stávajú jednými z najvýznamnejších centier spirituálnej energie na Zemi. Piesne prichádzajúce prostredníctvom Thu-Hien z ríše anjelov v ich posvätnom jazyku obsahujú špeciálne vibrácie, ktoré povznesú dušu, vyčistia a otvoria srdce a naplnia telo láskou a svetlom.

Thu-HienŽiarislav – Čo bude po roku 2012 a ako k tomu prispejeme my

ŽIARISLAV  je ojedinelý zjav medzi slovenskými vedomcami, ktorý v sebe spája rozsiahle vedomosti, jasnozrivosť, racionalitu, ale aj úplné pochopenie prírodných zákonov a prebádaných koreňov Slovenov. Stretnutie s ním je vždy darom a povzbudením, či svetielkom v tme. Jeho prednáška Čo bude po roku 2012 a ako k tomu prispejeme my, nám pomôže pochopiť našu úlohu nielen ako ľudí, ktorí sú podmienený svojmu osudu, ale aj bytostí, ktoré majú slobodu rozhodovania. Dozvieme sa prekvapujúce informácie o tom, kde sa nachádzajú najstaršie stavby na svete, aké staré je naše pôvodne duchovno a aký vzťah má k nášmu jazyku. A nosnou ostáva toľko spomínaná a významovo poprekrúcaná téma konca roku 2012. Samozrejme okrem hovoreného slova nebudú v jeho  chýbať vystúpení ani nádherné autorské piesne.

ŽiarislavThajský mních Ajahn Samphao Dhammasaro – prednáška a meditácia v BA

Pôvodne malo byť toto video použité len na súkromné účely, zopár ľudí ma však poprosilo, nech ho zavesím na net. Ale to nie je jediný dôvod, pre ktorý ho publikujem aj tu na blogu. V prípade Thajského mnícha Ajahna Samphao Dhammasara som bol veľmi milo prekvapený. Ba dá sa povedať, že som úplne žasol. Nebolo to z jeho výzoru, ba ani zo slov, či názorov, hoc aj tie boli nesporne zaujímavé. Naprosto ma uchvátil mier, pokoj a uvoľnenosť, ktoré priam vyžarovali z neho samotného a taktiež s prekladateľky a žiačky Eriky, našej, pravdepodobne prvej, slovenskej budhistickej mníšky. Neviem si spomenúť, či som čosi také silné pocítil z iného človeka.

Je mi jasné, že tento pocit a stav vedomia je ťažko prenosný kamerou, hlavne keď je to natočené v tak chabom  zvukovom a vizuálnom prostredí, avšak verím, že to pár ľudí ocení aj v takejto kvalite. Nuž tentokrát bez loga Eugenika.TV, ponúkam video pre nadšencov, ktorým neprekáža, že budú musieť občas poriadne ponaťahovať uši aby porozumeli prekladu.

Ajahn Samphao Dhammasaro – mních z thajskej lesnej tradícieMarcel Vanek – Rodina a deti sú najefektívnejšou meditáciou

Na tomto človeku je sympatické a príťažlivé, že žije, prednáša a píše spontánne a nebojí sa hovoriť otvorene o iných ľuďoch, ale ani o tzv. intímnostiach súkromného života. Ani v otázke detí si nedáva servítku pred ústa. Neglorifikuje ich, nehľadá za nimi indigové, kryštálové či iné žiarenia. Ba často ich označuje za energetických upírov, ktorí, keď je im dovolené, dokážu veľmi úspešne manipulovať svet okolo, samozrejme najviac rodičov. Tieto malé bytosti nám nádherne nastavia naše duchovné zrkadlo a vedia veľmi efektívne podlomiť hlinené kolená našej duchovnej pýchy. Rozprávaním o deťoch, ich a našej budúcnosti, Marcel nepriamo naznačil čo si myslí o fenoméne konca roku 2012.

Marcel VanekPetr Chobot – Ako môžme zachrániť nás a našu Zem

Petr Chobot je rozhľadený človek s bohatými skúsenosťami a preto neprekvapí, že ho naša redaktorka Erika vyspovedala, okrem iného, aj z rôznych celospoločenských tém. Ak si máte chuť vypočuť originálne a presvedčivé názory o meditáciách, šamanizme, duchovnom napredovaní, globálnej politike, smutnej situácii juhoamerických indiánov a víziách o budúcnosti našej planéty, tak vám odporúčam tento zaujímavý rozhovor, v ktorom Petr rozpráva ľubozvučnou českou Slovenčinou 🙂

Petr ChobotŽiarislav – Čo bude po roku 2012 a ako k tomu prispejeme my

ŽIARISLAV  je ojedinelý zjav medzi slovenskými vedomcami, ktorý v sebe spája rozsiahle vedomosti, jasnozrivosť, racionalitu, ale aj úplné pochopenie prírodných zákonov a prebádaných koreňov Slovenov. Stretnutie s ním je vždy darom a povzbudením, či svetielkom v tme. Jeho prednáška Čo bude po roku 2012 a ako k tomu prispejeme my, nám pomôže pochopiť našu úlohu nielen ako ľudí, ktorí sú podmienený svojmu osudu, ale aj bytostí, ktoré majú slobodu rozhodovania. 

Miro Žiarislav ŠvickýMarcel Vanek – Rodina a deti sú najefektívnejšou meditáciou

Na Marcelovi Vanekovi je sympatické a príťažlivé, že žije, prednáša a píše spontánne a nebojí sa hovoriť otvorene o iných ľuďoch, ale ani o tzv. intímnostiach súkromného života. Ani v otázke detí si nedáva servítku pred ústa. Neglorifikuje ich, nehľadá za nimi indigové, kryštálové či iné žiarenia. Ba často ich označuje za energetických upírov, ktorí, keď je im dovolené, dokážu veľmi úspešne manipulovať svet okolo, samozrejme najviac rodičov. Tieto malé bytosti nám nádherne nastavia naše duchovné zrkadlo a vedia veľmi efektívne podlomiť hlinené kolená našej duchovnej pýchy.

Marcel VanekStojací Medveď – Ak hovoríte o láske, tak klamete

Eugenika.TV prináša ďalší zaujímavý rozhovor s charizmatickým členom kmeňa Čeroký, šamanom a liečiteľom  s nádherným menom – Stojací Medveď. Jeho videnie sveta je skutočne svojské a prekračuje hranice u nás vžitých a populárnych názorov na lásku, cnosť a zmysel života. Nosnou témou tohto krásneho rozhovoru je láska. Láska, o ktorej sa toľko všade hovorí a ktorej tak málo ľudí skutočne rozumie.

Stojací MedveďBhante Sujiva – prednáška a meditácia v Bratislave

„Mám rád slovenské babičky, vždy ma ponúknu koláčom“ úsmevne vyjadril uznanie Malajský mních a učiteľ Bhante Sujiva počas svojej prednášky v KC Dunaj. Počas pokojného večera a prednášky mali možnosť všetci prítomní vyskúšať si meditáciu všímavosti a vhľadu (v páli jazyku satipatthána vipassána) a meditáciu dobrotivosti (v páli jazyku mettá).

Bhante Sujiva

Pokračovanie:Jaroslav Chrastecký – Načúvajte svojej duši a synchronicite vesmíru 

Známy český lektor Jaroslav Chrastecký pracuje s viacerými energiami a metódami (Shamballa, Re Sheeba, Dikša, Ho´oponopono). Učil sa od východných majstrov v Indii i od šamanov z indiánskych kmeňov. Jeho cieľom je priniesť do života ľudí lásku, pochopenie, radosť a harmóniu a pomôcť im na ceste k lepšiemu a plnohodnotnejšiemu a veselšiemu životu.

Jaroslav ChrasteckýLuisa Muratori – Aktivizácia nástroja planetárneho zvuku

Talianska vedma a channelerka Luisa Muratori. A jej zaujímavá prednáška o nástroji planetárneho zvuku našej Zeme, ktorý bol objavený na ostrove Bora-Bora, kde Luisa spolu so svojimi súpútnikmi strávila niekoľko nevšedných dní. Luisa ďalej hovorí o plánovanej materializácii jednoduchého predmetu napríklad pohára, za účasti divákov, ktorú chystá túto jeseň a samozrejme základnou témou je prelomový rok 2012. Príjemné pozeranie a počúvanie.

Fredy, Luisa a Michal vo výbornej náladeGravidjoga – duchovná výmena energií medzi matkou a dieťaťom

Veľmi vhodnou metódou prípravy na pôrod je GRAVID-JOGA, ktorá umožňuje budúcej mamičke spoznať svoje telo a nasledovať svoju vnútornú intuíciu. Je zameraná na komplexnú fyzickú (otváranie panvy, práca s panvovým dnom, uvoľňovanie, posilňovanie, naťahovanie…) aj psychickú predpôrodnú prípravu(psychické uvoľnenie, nadviazanie spojenia s bábätkom, načerpanie energie…). Okrem toho získajú mamičky množstvo informácii ohladne rôznych polôh – či už na pôrod alebo na uľavenie od bolesti alebo napätia v rôznych častiach tela. My sme sa s kamerou a mikrofónom vybrali do jedného bratislavského štúdia, aby sme zistili viac od cvičiteľky Kataríny Jurenkovej, ale aj priamo od cvičiacich mamičiek. Nech sa páči:

Ásany v podaní Kataríny Jurenkovej (vpravo) a budúcich mamičiek


Gomdra Khenpo Tsultrim Tenzin – Esenciálne učenie tibetského budhizmu 

Pri príležitosti Tibetského Nového Roku Losar 2139 sa v Bratislavskom klube Dunaj uskutočnilo veľmi milé podujatie. Pozvanie prijali aj dvaja tibetský lámovia – Gomdra Khenpo Tsultrim Tenzin a Geshe Nyima Woser Choekhortshang, ktorí nám predviedli tradičné každoročné rituály. Nechýbala ani prednáška o esencii tibetského učenia – Dzogčhen, z ktorej vám prinášame to najzaujímavejšie a skutočne najesenciálnejšie.

Gomdra Khenpo Tsultrim TenzinRuediger Dahlke – Čo očakáva od vzťahu Animus a čo Anima

Eugenika.TV prináša to najlepšie z prednášky slávneho doktora a spisovateľa Ruedigera Dahlkeho v Bratislave ( 11. februára 2012 ) na tému Partnerské vzťahy a Princíp tieňa – udobrenie sa s našou tienistou stránkou, teda to čo vidí aj nevidí na svojom partnerovi mužský archetyp Animus a ženský Anima. Doktor Dahlke vysvetľuje na konkrétnych, niekedy  skutočne zábavných, prípadoch z vlastnej praxe, aké dôležité je poznanie vlastného tieňa, našej odvrátenej stránky, pred ktorou si mnohí zakrývame oči a častokrát projektujeme vlastné prešľapy a chyby na nášho partnera.

Ruediger DahlkeSwámi Vishwananada – daršan a prednáška v Bratislave

Swami Vishwananda a jeho prvá návšteva Slovenska. Tento charizmatický učiteľ vyžaruje vôkol veľmi pozitívnu, tvorivú energiu. Hudba na tradičných indických nástrojoch, rytmické nápevy, vonné tyčinky, pestrofarebné sári, Swámiho prednáška, to všetko pripravilo nevšednú atmosféru k vyvrcholeniu večera, ktorým bol takmer trojhodinový daršan.

Sri Swami VishwanandaNaše prastaré mamy žili podľa Ayurvédy

Ayurvéda je najstarší a najkomplexnejší liečebný systém na svete. Jej celostný a individuálny prístup k človeku si nachádza čoraz stabilnejšie miesto aj v našich krajoch.  Tím Eugenika.TV sa stretol s jednou s najlepších odborníčok na Ayurvédu u nás Ľudmilou “Lienkou” Bruchalovou. Lienka má niekoľkoročné skúsenosti so štúdiom a praxou na Slovesnku, v Čechách a Indii ( 7 rokov s učiteľom  Dr. Govind S. Rajpoota PhD. a 3 roky s Yogacharya Ajay L. Bobade ) a cítiť to aj pri rozhovore s ňou.

Ľudmila “Lienka” BruchalovaIndiánsky šaman Emahó – Ohňový tanec na Slovensku

Z času na čas sa v našich krajoch objaví skutočný Šaman a Duchom Zeme naplnený človek, s ktorým je už len sa stretnúť zážitok. Emahó je americký Indián z kmeňa Tewa a už viac než 20 rokov vedie semináre a kurzy v Európe i Amerike. Žije v púštnej oblasti neďaleko Santa Fe v Novom Mexiku. Koncom minulého roka prišiel prvý krát aj na Slovensko, aby nás vtiahol do víru očistného Ohňového tanca. Slovenské titulky cez CC v YouTube prehrávači

Emahó

2. prednáška:Eric Pearl – Rekonektívne liečenie na Slovensku

Eugenika.TV vám prináša rozhovor a prednášku s americkým doktorom, vedcom a zakladateľom systému Reconnection – Ericom Pearlom v Bratislave. Tento bývalý chiropraktik nám vysvetľuje a na konkrétnom príklade diváčky z publika aj priamo prezentuje, ako metóda Rekonektívneho liečenia funguje. Eric čerpá svoje poznanie a schopnosť liečiť z poľa informácii, ktoré je omnoho komplexnejšie a „väčšie“ ako energetické polia, s ktorými pracuje alternatívna medicína.

Slovenské titulky cez CC v YouTube prehrávači

Eric Pearl

pokračovanie:Astrológ Emil Václav Havelka – Osud si vytvára každý sám

Zaujímavý rozhovor s jedným z najznámejších astrológov v Čechácha a na Slovensku o astromedicíne, bylinkách, rakytníku a nutnosti spolupráce alopatickej a tzv. alternatívnej medicíny. Astrológ a liečiteľ Emil Václav Havelka nám prezrádza viac o spôsobe diagnostiky v astromedicíne a dôležitosti prevencie. Samozrejme sme v rozhovore neobišli ani tému horoskopov a vplyvu hviezd na náš osud.

Emil Václav HavelkaMarcel Vanek – Ako prežiť duchovnú a materiálnu krízu

Marcel Vanek patrí medzi tých málo ľudí v Čechách a na Slovensku, ktorých posolstvo je hlboké a unikátne a presahuje hranice naších krajín. Jeho slová sú jednoduché a pritom veľmi výstižné. Ďalšia zo skvelých prednášok, od tohto známeho autora kníh a channelera, je viac ako aktuálna v tomto prelomovom období. Marcel nás nechce strašiť budúcimi temnými víziami, naopak, snaží sa nám ukázať ako vďaka krízam môžme duchovne rásť, pretože tieto neštandardné životné situácie nám ukazujú to, aký naozaj sme a čo môžeme v sebe zmeniť.

Marcel VanekRoy Littlesun – Učenie Jedného Srdca

Prednáška starešinu kmeňa Hopiov Roya Littlesuna o dôležitosti jedla v našom živote. Potraviny sú základnym stavivom naších buniek, našich procesov v tele a napokon aj našich myšlienok. Preto by sme nemali zanedbávať zdroj, dôkladnú prípravu či samotné požívanie stravy. Medzi najdôležitejšie faktory správneho stravovania podľa Roya sú vedomosti o vhodnej kombinácii potravín. Kto chce taktiež vedieť viac o makrobiotike a pochopiť proces odovzdávania informácii cez stravovanie,  mal by si nájsť čas na túto zaujímavú prednášku.

Roy LittlesunMiroslav Hrabica – Rodina, vzťahy a duševné zdravie

Liečiteľ a autor kníh o zdraví a ľudskom hľadaní zmyslu života Miroslav Hrabica si našiel čas pre nás a našich divákov a podelil sa o svoje skúsenosti. Z jeho slov môžme cítiť hlbokú znalosť pomerov v rodinách a vzťahoch, ako aj schopnosť riešiť mnohé z telesných i duševných problémov. To najsilnejšie čo však z neho vyžaruje je láska k človeku, častokrát schovaná za drsnejšie slová a gestá, ale stále prítomná. A to je známka vysokých duchovných kvalít.

Miroslav HrabicaŽiarislav a Bytosti – Koncert pôvodnej slovenskej novodrevnej hudby 

Žiarislav je jeden z tých ľudí, ktorý priamo žijú odkaz toho najlepšieho, čo nám predkovia zanechali. A odráža a chveje sa to najmä v jeho piesňach a lyrike. Jeho hudba sa zvukom aj prístupom nepodobá na nič iné. Väčšinou ho zaraďujú do škatuľky “world music”, sám označuje svoju hudbu ako novodrevnú a štýl ako “RODO”  Vychutnajte si teda priatellia koncert z klubu Hlava XXII, pretože naozaj stojí zato.  Nech je Živa v každom z nás.

Miro Žiarislav ŠvickýStanley Bradley – Láska je duševná porucha

Stanley Bradley(alias Stanislav Brázda) je spisovateľ, terapeut a jasnovidec, ktorýje  známy v Čechách aj na Slovesku a momentálne sa chystá preraziť svojimi liečiteľskými metódami v USA. Pri rozhovore v našom štúdiu nás prekvapil svojským humorom aj nevšednými názormi. Neľakajte sa minutáže tohto videa, pretože skutočne stojí zato si ho celé pozrieť. Obsahuje aj bonus v podobe predpovede do budúcnosti pre každého diváka.

Stanley Bradley (alias Stanislav Brázda)


Žiarislav – význam pôvodných slovanských sviatkov a rituálov

Hudobník, publicista a vedomec Žiarislav nám v rozhovore predstavuje pôvodnú slovanskú kultúru a rodné duchovno v kontexte sviatkov, zvykov a rituálov. Väčšina ľudových sviatostí, ktoré boli úzko spojené s prírodnými živlami, bola umelo prekrytá cirkevnými a štátnymi sviatkami. Pôvodný očistný, či duchovný rozmer sviatkov bol zastretý ortodoxnými hodnotami oficiálneho náboženstva, či politického systému. A nie je tomu ináč ani dnes. Aj o tom je Žiarislavove posolstvo pre súčasnosť.

ŽiarislavMarcel Vanek – Zázrak zrodenia a smrti

Prednáška známeho channelera Marcela Vaneka – Zázrak zrodenia a smrti – o dvoch najpozoruhodnejších udalostiach v živote človeka. Všetko v kontexte našej pohnutej doby, ale samozrejme podfarbené Marcelovým svojským humorom. Tak ako sme si vedome vybrali a prijali svojich rodičov, mali by sme byť aj plne vedomý fenoménu smrti a plne ju prijať ako súčasť a vyvrcholenie života.

Marcel VanekRoy Littlesun – Máme poslednú možnosť urobiť slobodné rozhodnutie 

Starešina kmeňa Hopi – Roy Littlesun pomáha aktivovať planetárny portál na magickom hrade Devín. Rituál zvaný – Tanec jedného srdca– nám pomáha spojiť sa s Matkou Zemou a slobodne sa rozhodnúť, ktorým smerom sa vyberieme. Posolstvo a energia, ktoré Roy Littlesun prináša sú veľmi závažné, potrebné a pravdivé.

Roy LittlesunMark Dzirasa – 21 dnů

Mark Dzirasa – 21 dnů– Rozhovor so známym motivačným speakrom Markom Dzirasom a so žurnalistkou Jaroslavou Timkovovou o ich novej knihe, duchovnom poznávaní, dôležitosti ticha a meditácie v našom živote a samozrejme aj o prelomovom roku 2012

Mark DzirasaLuisa Muratori – Rok 2012 a vesmírna harmónia

Luisa Muratori– Rok 2012 a harmónia vo vesmíre. Rozhovor s talianskou vedmou, maliarkou a “vesmírnou sprievodkyňou” o najaktuálnejších témach súčasnosti. Poslaním Luisy Muratori je otvárať Brány. Je to kozmická pomoc od našich bratov a sestier z iných dimenzií. Tými bránami potečie na našu planétu energia, ktorá nielenže zmení naše srdcia a mysle, ale si vynúti aj zásadné zmeny v bunkách ľudského organizmu – zmení reťazec DNA.

Luisa MuratoriPetr Chobot- O liečení, šamanizme a planéte Zem

 Z Petrových slov: „Jedinou neúctou k Bohu je to, když ho nepovažujete za Sebe Sama. To je jediné pohrdání Bohem, které je možné. To, když ho nedefinujete jako Sebe Sama. To je vlastně, jakoby jste vyháněli toho Boha pryč ze Sebe, že o něj vlastně nestojíte, že se bez něj vlastně obejdete. Že vy jste přece něco jiného atd. A to je vlastně jediný průšvih mysli.“

Petr ChobotShiFu Shi DeLon – Qi gong Shaolin

1. časť – Dokument o svetoznámomterapeutovi, učiteľovi a majstrovi bojových umení. Shifu Shi DeLon je Doktorandom vo výskume na Inštitúte náboženstva, vedy a sociálnych štúdií, ShanDong Univerzita v Číne, kde pracuje na svojej doktorantskej práci PhD-téma: ”XingQi DaoYinShu” (Taoistická veda o kozmicko-ľudskej energii).Je choreografom a dablérom bojových scén viacerých hongkongských a hollywoodskch akčných filmov najčastejšie spoločností Chow Brothers a Universal. Ako veľkého priaznivca Brucea Leeho ho lákali najmä rôzne klasické príbehy. Dnes sa venuje najmä Šaolinskemu čchi-kungu a šíreniu Tchaj-ťi-čchüan podľa základov Šaolinu. Jeho terapeutická práca s energiou v praxi je to najpresvedčivejšie a najneuveriteľnejšie čo je možné u nás vidieť.  Presvedčte sa sami:

ShiFu Shi DeLon

Qi gong Shaolin. 2.časť

Nie príliš veľa ľudí vie, že Tchaj-ťi-čchüan “TaiJiQuan” je forma veľmi starodávneho cvičenia Tao-jin-šu “TaoYinShu“ (starého viac ako 2700 rokov). Existujú vysoko meditatívne strečingové cvičenia vnútorných šliach, väzív a vnútorných svalových vrstiev. Účelom je stimulovať naše nervové zakončenia, obzvlášť 31 párov spinálnych nervov vo vnútri miechy. Akonáhle sa nabudila energia orgánov Cang-fu-dž’-čchi „ZangFuZhiQi” špecifický Tu-na-kung “TuNaGong”, pomenovaný ako Jinová “Yin” technika, potom riadi tok Čchi “Qi” v tele vo vnútri komplikovanej siete akupunktúrnych dráh. Klinické záznamy ukazujú, že vedomý strečing a manipulačné techniky Tao-jin-šu “TaoYinShu” dokážu rozohnať hocijaké psychologické a fyzické blokády pozdĺž 26 stavcov a zároveň umožňujú cestovať väčšiemu množstvu signálov z mozgu dopredu a dozadu prostredníctvom neurónovej dráhy. Takýmto spôsobom dokáže Tchaj-ťi-čchüan “TaiJiQuan” naplno aktivovať kapacitu všetkých životne dôležitých systémov vo vnútri našeho tela s cieľom dosiahnutia lepšieho zdravia a dlhovekosti…Petr Soldán – O ženách, mužoch a transformácii

Moravský liečiteľ a tvorca liečebného systému Moravské kvety – Petr Soldán navštívil v týchto dňoch Bratislavu a my vám prinášame rozhovor s ním o súčasnom stave spoločnosti, o vzťahoch a o vízii na najbližšie roky.

Petr SoldánMarcel Vanek – Aké zmeny nás čakajú po roku 2012

Channelované správy o budúcnosti ľudstva a najmä roku 2012. Marcel nám  predkladá možné variácie tohto prelomového obdobia  a necháva na nás ako sa k nim postavíme. Jeho prednášky sú vždy nevšednou  udalosťou, nielen svojím nadčasovým posolstvom, ale aj samotným prejavom Marcela Vaneka.  Nesnaží sa totiž pôsobiť ako učiteľ, majster či guru, ale jednoduchými slovami otvára mnohé otázky naších duší a hľadá na ne odpovede.

Marcel Vanek