google27eaa3905ca3fee3.html

V každom čase a bytí ľudia hľadali útočisko, kde by sa mohli skryť pred nepriazňou osudu. Žiadať o pomoc, nahliadnuť do hĺbky svojho srdca a duše, hľadať odpovede a spojenia – ten vnútorný hlas má každý v sebe, sprevádza ho, je to jeho múdrosť získaná mnohými skúsenosťami, precitnutiami. Zdá sa nám niekedy, že niečo či niekoho poznáme celú večnosť a vo vnútri duše o tom nepochybujeme, ale často krát nám strach a logické myslenie nedovolí vidieť skryté veci a odpovede.

Keď som bola malé dievčatko, našla som si jedno miesto, veľkú skriňu môjho otca. Vždy keď bol odcestovaný na služobnej ceste, nemohla som zaspať, kým som sa neuistila, že je v poriadku. Vliezla som do skrine s jeho vecami, všetko som okolo seba opľula a sústredene som na neho myslela, až kým som ho „neuvidela“. Keď som zistila, že je všetko v poriadku, tak som mu prikázala, aby si dával pozor a vrátil sa domov, a pomodlila som sa. Potom som išla spať. Otec sa vždy čudoval, keď som mu rozprávala, že čo robil, s kým bol a kde som ho „videla“, keď bol preč. Pre dieťa je úplne prirodzené mať svojich ochrancov a sprievodcov, svoje oltáriky duše…. túto prirodzenosť v dospelosti musíme niekedy znova hľadať, niekedy nám len čas a zhon nedovoľujú počúvať náš vnútorný hlas.

Je dobré si nájsť nejaké miesto, ktoré nám pomôže dostávať sa do kontaktu so svojou múdrosťou. Tam sa pokúsime stíšiť svoje myšlienky a napojiť sa na čistú energiu svojho srdca, zdroj svojej duše.

Chcete sa zbaviť obáv a strachu napríklad pred zlodejmi, potopou, tak môžete v duchovných úrovniach nájsť schopného sprievodcu a ochrancu. Každé náboženstvo či učenie alebo filozofia má svoj panteón učencov, filozofov, svätých, anjelov, archanjelov, bódhisattvov, buddhov, ríše víl a elfov… atď. Všetci predstavujú určitú kvalitu, fyzickú manifestáciu vedomostí, poznania.

V budhistickej tradícii je to napríklad Tára tibetský ženský bódhhisattva. Má 21 aspektov, podôb, ktoré sa od seba líšia ikonograficky, farbou, držaním tela a atribútov a svojich kvalít. Môžu sa zjavovať vo svojej pokojnej podobe, alebo hnevlivej či zúrivej podobe. Najčastejšími podobami je Zelená Tára a Biela Tára.


Zelená Tára – Drolma je vysloboditeľkou, silným ochrancom, božstvom rýchlej pomoci, odstraňovateľkou prekážok, chorôb a nepriateľov, démonov. Môžete ju žiadať o pomoc v akejkoľvek chvíli. V prípade akejkoľvek potreby. Pomôže pred hroziacim nebezpečenstvom. Podľa legendy povstala zo slzy bódhisattvi Avalokitešvaru, ktorú uronil, keď videl všetko utrpenie sveta.

Pri vyslovení mantry: “ Óm táre tuttáré turé sohá “ ju môžete privolať.

Podľa okolností sa môže prejaviť v hnevlivej alebo pokojnej podobe, jej moc siaha až do neba aj pekiel, premôže zlých duchov…. je to matka rýchla v skutkoch a schopná zvíťaziť…. kto chce byť bohatý bude bohatý….


Biela Tára – ženský bódhisattva súcitu. Je „matkou oslobodenia“, zaručuje dlhovekosť, uzdravenie a úprimnosť skutkov.

Podoba Táry – je prejavom jej kvalit. Na oltárik jej môžeme dať obetu.

Prejav úcty tela – zapáliť sviečku, vonnú tyčinku, dať misku s čistou vodou, misku s voňavou vodou, misku s ryžou, kvety. Večer vždy vodu z misiek vylejeme do kvetou alebo na trávnik.

Prejav úcty v reči – mantra, hudba.

Prejav úcty v myšlienkach – rituál…..poklona, poďakovanie

O oltárik sa staráme s úctou, je to miesto kde chodí naša myseľ a duša meditovať.


Z E-shopu Eugenika.sk dávame do pozornosti:

Hayagriva / pozlátená soška, výška 16 cm; rozmery 13 x 5,5 cm;

Krásne vypracovaná soška zo zlatého kovu, maľovaná. V tibetskom a japonskom buddhizme Hayagriva predstavuje manifestáciu Avalokitešvaru (boddhisatvu súcitu). Jeho špeciálnou vlastnosťou je liečiť choroby. Podľa tibetskej tradície vedel zaháňať démonov tak, že erdžal ako kôň. Pri invokácii (vzývaní) sa ohlasuje erdžaním a tento zvuk ničí falošné zjavenia. V tejto podobe má tri hlavy, šesť rúk, štyri nohy, stojí na porazených démonoch v ľudskej podobe. V rukách drží rôzne rituálne zbrane a meditačné predmety. Na hlave v korune z ľudských lebiek má hlavu koňa, čo je pozostatok jeho pôvodnej podoby človeka s konskou hlavou. Je v objatí so ženským božstvom (jam-bum). Okolo seba ma „oheň Aeónu“ – symbol konca prejaveného sveta, ktorý všetko očistuje a spaľuje.

Pôvodná cena: 550.00 EUR, Naša cena: 495.00 EUR, Ušetríte: 55.00 EUR, Zľava: 10% /(Prečítané 876 krát, 1 dnes)
 

Comments are closed.