google27eaa3905ca3fee3.html

Už staroveké civilizácie vedeli, že príroda a jej dary sú tým najlepším spôsobom ako sa vyliečiť z každej choroby. Oni, na rozdiel od nás, neopustili prírodu, ale si ju veľmi vážili. Dary, ktoré im ponúkala dokázali patrične zužitkovať. Okrem iného i dar v podobe spomínaného kameňa. My sme ale život spojený s prírodou vymenili za umelú verziu, ktorá je paródiou na to pôvodné, pravé a jedinečné. Výsledok? Rôzne ochorenia. Ako z toho von? V prvom rade je nutné zmeniť svoj prístup. Začnite sa učiť od tých najmúdrejších civilizácií. Vyskúšajte prvky alternatívnej liečby jantáru, ktorého liečivé účinky prešli záťažovým testom času…

Jantár- nie len ozdobný kameň na krk

Jantár sa v súčasnosti väčšinou využíva „len“  ako ozdobný kameň do náhrdelníkov, prsteňov alebo náušníc. Málokto vie, že v skutočnosti je jeho lákavý až druhoradou prednosťou. Jeho najdôležitejším špecifikom je jeho liečivá sila. Práve tá bude v rámci alternatívnych druhov liečby predmetom nášho záujmu….

Jantár má skutočne veľmi výrazné  liečivé účinky, ktorých silu poznali už staroveké civilizácie. Silu jantáru vyzdvihoval dokonca i samotný Hippokrates, ktorý svoje zistenia zaznamenával do podrobných spisov. Osobitú pozornosť venoval baltickému jantáru, ktorý považoval  za najliečivejší.  Podľa jeho, ale i ďalších vtedajších lekárov, jantár lieči veľa neduhov a chorôb. Je vhodnou formou alternatívnej liečby v prípade, že:

 • vás bolí hrdlo (vtedy starovekí Rimania zmiešali jantárový prášok spolu s medom a medicína bola na svete)
 • máte žalúdočné problémy (starovekí liečitelia dávali maródom jantár zapíjaný vodou)
 • máte ušné alebo očné problémy
 • zdurené uzliny
 • zapálené podnebie v ústach
 • máte kŕče (vtedy naši predkovia používali tzv. jantárový sirup)

Taktiež sa vravelo, že jantár má zázračnú moc aj pri liečení duševných chorôb. Ľudia nosili jantárové prívesky aby neskôr neupadli do Božej nemilosti a „ nezbláznili sa“. Okrem toho nosili jantár i ako silný imunologický „prostriedok“. Verili, že ich tento zázračný kameň dokáže ochrániť pred všakovakými chorobami, ba dokonca tak silnými ochoreniami ako napríklad  žltačka. Jantár je veľmi známi i v súvislosti s detskými zúbkami. Jeho silná energia dokáže deti upokojiť a docieliť aby ich rast zúbkov až tak nebolel.

Jeho blahodarné účinky môžete vyskúšať i dnes. Prípravky, ktorých obsahom je jantár je možné si zakúpiť v špecializovaných obchodoch ako na internete, tak i priamo na predajni.

Jantár možno užívať dvoma spôsobmi:

 • vnútorne (spomínaný prášok z jantáru, rôzne tabletky obohatené i o med, ako to robili staroveké kultúry, rôzne inhalačné prášky a pod.)
 • povrchovo (jantárové masti, oleje, obklady a samozrejme i samotné kamene nosené na tele)

Pokiaľ si zo všetkých možností vyberiete variant nosenia kameňa na tele (ako súčasti svojich doplnkov a zároveň i liečivého kameňa) vedzte, že aby mal jantár spomínaný liečivý efekt, musíte dodržiavať niekoľko zásad správneho nosenia:

 • nemožno miešať kryštály
 • pred začatím procesu nosenia je potrebné kamene opláchnuť pod vodou a očistiť ich tak
 • je nanajvýš vhodné kamene občas nabiť na slniečku 

autor článku: Zuzana Sadivová

Zdroj: www.mysticshop.sk


Tip našej redakcie na knihu:

Helena Rerichová – Energetické působení věcí a jemnohmotný svět – Neživé věci žijú svojím vlastným životom: zachytávajú podnety a informáce z okolitého sveta a uchovávajú ich, takže na nás dokážu spätne pôsobiť a ovplyvňovať naše životy bez toho, aby sme si to vôbec všimli. Takto funguje jemnohmotný svet, ktorý zatiaľ dobre nepoznáme a po ktorom na rozdiel od nášho hmotného sveta ani nepátrame.

Úryvok: Žádný předmět nezůstává ani dva po sobě jdoucí okamžiky totožný. Je tomu tak právě díky vrstvení vnějších vibrací díky změnám, které nepřetržitě probíhají přímo uvnitř. Na všem, co nás obklopuje, se s velkou silou zachycuje nejen to, co je dostupné zraku, ale i všechny skryté lidské myšlenky a pocity, které zde tvoří jakýsi filmový děj. Záznamy, skryté v předmětech, mají buď svůj původ ve Světle, nebo ve tmě. Nesporně existují věci, které přinášejí radost nebo žal, požehnání či prokletí, štěstí či neštěstí – vše záleží na množství a kvalitě jejich vibrací. Předměty, jež vlastnili svatí a asketové, jsou nasyceny blahodárnou aurou. Rovněž si ovšem můžeme představit, čím bude nasycen náramek patřící satanistovi vysokého stupně. Se starožitnostmi je proto třeba zacházet obzvlášť opatrně! Na mnoha z nich ulpělo plno jedu. Nemluvíme zde o lidech, ale o tom, čím obestírají vše kolem sebe. Lidé nevěnují pozornost proudu svých myšlenek a citů, ale obyčejné kameny, domovní zdi i okolní předměty je vnímají a zaznamenávají.

Pôvodná cena:7.90 EUR, Naša cena:6.32 EUR, Zľava:20.00 %, Ušetríte:1.58 EUR


Tip z nášho eshopu:

Náramok – Jantár/ tromlovaný – Šírka: 60 mm, Výška: 60 mm, priemer 6 cm – JANTÁR – “kameň” šťastia. Mystické vlastnosti: V jantári sa spája očistná, oživujúca sila slnka a absorbujúca sila zeme, ťo mu dáva ukľudňujúci, povzbudivý a integrujúci účinok. Jeho projektívna sila prináša šťastie, krásu a lásku, lieči a ochraňuje. Uberá ťažobu veľkým bremenám a pomáha nájsť šťastie aj v ťažkých situáciách. Má transmutačné vlastnosti – premieňa negatívnu energiu na pozitívnu. Tým do života vnáša teplo, znižuje stres a neistotu. Liečiace vlastnosti: Vďaka transmutačným schopnostiam pomáha jantár telu, aby sa vyliečilo samo. Ukľudňuje nervy. Pomáha pri problémoch s trávením, žalúdkom, slezinou, obličkami, pečeňou a pri problémoch s kožou, ktoré sú zapríčinené zlým metabolizmom.

Pôvodná cena: 8.00 EUR, Naša cena: 7.20 EUR, Zľava: 10.00 %, Ušetríte: 0.80 EUR


Súvisiace články:(Prečítané 9 350 krát, 1 dnes)
 

One Response to Sila jantáru

 1. Anka24 píše:

  Jantár je tak starý, ako je samotný čas, je to už milióny rokov. V dnešnom svete ho stále využívame pre jeho výnimočné liečivé účinky od bolesti kĺbov, artritické ochorenia a dokonca tíši bolesť deťom pri prerezávaní prvých zúbkov. Baltický jantár sa tiež využíva v kozmetickom priemysle a v iných oblastiach života.Viac článkov o pozitívnej sile jantáru sa dočítaš tu http://www.sperkyjantar.sk/