google27eaa3905ca3fee3.html

Motto: Neexistuje žena, ktorá by nemohla byť krásna, sú len ženy, ktoré nenašli kľúč k svojmu štýlu, ku svojej individuálnej kráse.

V časopisoch nachádzate rady o individuálnom výbere kozmetiky, odevov, o správnom stravovaní a korekcii postavy. Tieto rady majú nepochybne svoj význam, keď máte v sebe „zázračný kľúč”, ktorý sa volá „pocit vlastnej krásy”.

Je to práve to, čo odlišuje skutočne krásnu ženu od obyčajnej „tety”. Pre také ženy je umenie dbať o seba príjemnou daňou za úctu k vlastnej kráse. Sú schopné bezchybne urobiť to, čo v danej situácii zdôrazní ich prednosti v súvislosti s potrebami a možnosťami danej situácie.

Pocit vlastnej krásy mení správanie žien tak, že môžu okúzliť viac, ako ich skutočný zovňajšok. Keď sa žena necíti byť peknou, koľko problémov jej to pridáva pri úprave vzhľadu! Má pocit, že na seba oblieka umelú masku krásky, ktorú po celú dobu musí kontrolovať v zrkadle, pretože neverí sama sebe a má strach, že túto masku stratí. Zároveň má aj obavy, či si to nevšimlo okolie.

Preto je nutné začať v sebe pestovať pocit vlastnej krásy. Na tento pocit sa nemožno len hrať. Dobrá správa je, že jeho zárodky má každá z nás. Jako deti sme sa sebe páčili, mysleli sme si,že sme najkrajšie na svete. A mali sme pravdu. Ale naše okolie nás neustále presviedčalo o opaku. Vo väčšine prípadov sa stalo, že sme tomu uverili. Preto dnes existuje veľa žien, ktoré príroda štedro obdarila, ale ktoré nedokážu byť krásne. A tak dokonca niektoré ženy aj majú vzhľad modelky, ale nevedia túto prevahu využiť.

Ako tento pocit vzkriesiť?

Odpovedzme si na banálnu otázku – čo na vás priťahuje mužov? Je to krása vášho zovňajšku, pohybu, pohľadu, spôsob vášho vyjadrovania, krása vyjadrovania pocitov a emócií, vyjadrenia mysle, duše. Muži obdivujú krásu vytvorenú ženami. A preto je potrebné začať najbližšie – u seba.

Keď sa žena nevie za seba postaviť, vždy sa nájde muž, ktorý ju ochráni. Keď žena nevie (zatiaľ) zarobiť peniaze, ale toto neumenie je krásne, vždy sa nájde po ruke muž s kreditkou v ruke. Keď nevie (zatiaľ) variť a svoju neschopnosť pekne podá, tak muž vyrieši situáciu sám.

Žena môže nevedieť ďalšie veci, ale nesmie nevedieť byť krásnou ženou. Žena bez krásy je ako človek bez mena.

Nachádzate rôzne výhovorky, aby ste si zdôvodnili, prečo nevyzeráte dobre. Akoby ste na sebe mali napísané: Nesúďte ma prísne, nestíham, mám priveľa starostí o deti, o manžela, o chorých rodičov a tiež musím pracovať, atď. Chápete to?

Áno, môžeme vás pochopiť, upokojte sa. A vaše ospravedlnenie skutočne zavážilo. Nik vás nebude naháňať a neukáže na vás prstom – aká ste nepekná. Pochopia vás tisícky takých, ako vy: “nepekných”. Najhoršie je, že váš život preletí v starostiach o nepeknosť.

Takže podmienka krásy je nevyhnutná. Ale nie tej „modelingovej”. Ja hovorím o kráse, ktorá je následkom umu a tiež správneho vzťahu k sebe samej. Inými slovami, správne použiť to, čo ti príroda darovala. Prestať napodobňovať cudzí image, vzor a všeobecne prijatý stereotyp. Či už ťa príroda stvorila akúkoľvek, len tvoja neustála práca v hľadaní „kľúča” k svojim možnostiam ti zaručia výsledok – tvoju individuálnu a neopakovateľnú krásu. Taká žena veľmi dobre pozná svoje prednosti a naviac ich aj miluje. Nezanedbáva ich, má ich denne rada a tiež ich môže zdôrazniť, keď chce. Jej celkový vonkajší vzhľad (oblečenie, vlasy, chovanie) je vybrané v prvom rade len k nej a až na druhom mieste je móda, názory iných atď.

Jej krása aj osobné kúzlo pramenia z lásky k sebe, znalosti samej seba.

(pokračovanie nabudúce)

MUDr. Vladimír Savčenko

*

Vynikajúca novinka vydavateľstva Eugenika:

Marsha M. Lucas – Přeprogramuj svůj mozek na lásku – Neuropsychologička a psychoterapeutka vám príjemným, vtipným a zrozumiteľným spôsobom vysvetlí, ako funguje váš mozog vo vzťahoch. Lepšie tak pochopíte, ako ste dospeli k svojim súčasným vzťahovým vzorcom, a naučíte sa, ako si svoj mozog účinne preprogramovať. Zistíte, aké vnútorné pochody nám vlastne prebiehajú v mozgu; ako si výrazne zlepšiť schopnosť nadväzovať a pestovať uspokojivé vzťahy; čo stojí za chorobnou úzkosťou zo záväzkov – to všetko doplnené množstvom príkladov zo života a praktickými návodmi. S pomocou uvedených návodov a meditačných cvičení dokážete zmeniť navyknuté reakcie vo vzťahoch, založené na strachu; vybudovať si emočnú odolnosť; užívať si krajšie milovanie; pochopiť a zlepšiť svoje prežívanie lásky.

Ukážka:

Vraťme se nyní zpátky k Julii. To, že intelektuálně chápala souvislost se svými zážitky z dětství, bylo dobré, ale nestačilo to. Poté, co jsme probrali dilema, které měla v mozku uložené, proč u ní dochází ke zkratu a není schopna zůstat ve vztahu, začala s pravidelnou meditací na všímavost. Julia pociťovala postupné a trvalé zlepšování. Dokázala se ve vztazích správně rozhodovat, místo aby z nich v panice prchala. Po roce přijala Gregovu nabídku k sňatku.

Pôvodná cena: 9.20 EUR, Naša cena: 7.36 EUR, Zľava: 20.00 %, Ušetríte: 1.84 EUR

*

Súvisiace články:

*

(Prečítané 2 131 krát, 1 dnes)

Comments are closed.