google27eaa3905ca3fee3.html

mano a manoDuch je vždy dobrý.

Duch je to, s čím ladíme, keď sa otvoríme pravde, keď sa prestaneme brániť, keď sa otvoríme jeden druhému v prijatí, keď sa otvoríme tomu, čo je… Keď prestaneme súperiť a báť sa – keď sa zjednotíme, spoločne prepojíme – v spoločenstve.

Vtedy cítime, akoby na nás zostúpil Duch. Nie, duch je tu vlastne stále – to len my s ním teraz ladíme. Splývame s duchom. Sme duchom. Cítime ducha nášho spoločenstva – cítime pravdivosť samých seba – každý sme kúsočkom toho, čo je – kúsočkom pravdy… V rôznorodosti sme jedno. Jedno pole. Sme jedna živa.

Duch je to uvedomenie, ktoré získame v prepojení. Duch nás vedie – ak prijímame – cez naše konanie nás vedie – cez cítenie a zdieľanie, cez vzájomné zrkadlenie… Duch nás učí pravde o sebe samých, pravde o ostatných v spoločenstve, v kruhu, vo svete…

Ducha cítime, duchom žijeme – v mieri.

V boji však Ducha necítime. Vo boji, keď sa bojíme, keď sa vyhradzujeme voči iným častiam toho, čo je… Keď staviame hranice, keď sa bránime – keď rozdeľujeme svet na dobro a zlo, na nás dobrých a tých druhých horších… Spoločenstvo bytostí kruhu sa rozpadá. Vtedy aj pravdu drobíme na polopravdy – a duch sa tratí. Už s pravdou nie sme v spojení, už ju necítime… Ostáva nám len veriť. Čomu? Necítime zdroj pravdy, ducha. Ostáva nám veriť tomu, čo si pamätáme z doby spojenia, z doby mieru… Veríme myšlienkam, spomienkam… Čo ak boj trvá dlhšie ako jedno pokolenie? Čo ak my sami už nemáme v pamäti mier? Čo ak nemáme skúsenosť? Čo ak sme sa nikdy nedotkli skutočného prepojenia, pravdy, ducha, ktorý všetko spája..?

Veríme spomienkam druhých, veríme v zápisy v knihách – ale spomienky sa pletú, pletú sa do nich nepochopenia, vykladáme si veci podľa seba, vznikajú lži… Už to nie je duch… Je to len viera, je to súbor predstáv o duchu, sú to myšlienky… My sme chorí, neduživí – pretože žijeme v klame a neladíme so skutočnosťou – príliš dlho sme boli bez spojenia s duchom… Stratili sme sa…

Pritom stačí málo. Pustiť sa tej viery, očistiť sa od myšlienok a predpokladov. Odovzdať sa životu. Prijať mier. V spojení. Stačí sa spojiť v kruhu. Spraviť si čas. Dovoliť si byť. Spoločne. Prijať seba, aký som. Prijať druhých, akí sú. Prijať to, čo je. Prijať tú pravdu… Sme chránení. Môžme.

Zážitok ducha. Duch, ktorý je síce všadeprítomný – my sme ho ale dosiaľ necítili, pretože sme s ním neladili… Bude to bolestivé. Bude to trvať. Bude to smrť. Bude to prerod. Bude to silný zážitok. Zážitok spoločenstva.

Krkavec

Tip vydavateľstva Eugenika:

Richard & Jan Potter – Duchovní rozvoj pro začátečníky – Kniha vás zorientuje v dnes tak často skloňovanom pojme „duchovno“. V súčasnosti existuje obrovské množstvo rôznych smerov, metód, teórií, cvičení… Osobitne zložitou témou je otázka duchovného učiteľa. Autori vám pomôžu všetko si ujasniť a doviesť k tomu, aby ste si našli vlastnú duchovnú cestu, ktorá vám bude čo najviac vyhovovať a čo najlepšie rozvinie váš jedinečný potenciál.

Pôvodná cena: 7.60 EUR, Naša cena: 2.28 EUR, Zľava: 70.00 %, Ušetríte: 5.32 EUR

images (28)

(Prečítané 464 krát, 1 dnes)

Comments are closed.