google27eaa3905ca3fee3.html

PrekonatStrach

Strachu a jeho transformácii sa venuje veľa článkov – často krát zostaneme pri analýze svojich pocitov/emócií/myšlienok/slov/činov viac menej na povrchu a pôvodný činiteľ – strach – zostáva ukrytý. Ak sa nám podarí ho vystopovať, polovičku práce máme za sebou.

V tomto článku som sa snažila rozpísať moje myšlienkové pochody, uvedomovania si, precítenie a navrátenie sa do stavu plynutia s mojím JA. Možno sa v niektorých častiach spoznáte a možno vám niektoré časti pomôžu na ceste k sebe:

Pozorovaním myšlienok, mojich reakcií na okolie a veci, ktoré ma stretajú sa snažím vycítiť prúd, ktorým plyniem a ísť, plynúť v jeho súlade. Darí sa mi niekedy viac, niekedy menej ;).

Minulý týždeň som „začula volanie“ môjho vnútra a pokračovala som v rozvíjaní nápadu, spojiť do jedného kalendára čo najviac akcií týkajúcich sa sebarozvoja. Bola som nadšená týmto nápadom (nie mojím) na FB, kde jeho realizácia bola blízko cieľa, ale kalendár sa z toho nevykľul.

Aké by to bolo perfektné, keby sme mali jeden kalendár, kde by sme mohli pozrieť aké akcie sa dejú na Slovensku, v Čechách a aj inde v našej reči! Žiadne snorenie v gúgli, ako by sa semináre mohli volať. Pozriem do kalendára a precítim, kam ma to ťahá.

No a my veď jeden kalendár už máme, tak by sme ho mohli predsa vylepšiť, čo-to napasovať a otvoriť iným! JUCHUUUU! Prebrali sme to so spoločníčkou Sun, Sun povedala tiež JUCHUUU a šlo sa nastavovať, vytvárať, napasovávať. Táto fáza bola pre mňa jednoducho technickým postupom, kde som sa nezaoberala, čo vlastne toto otvorenie pre mňa znamená. Technicky spravím, potom uvidím.

A uvidela som. Moje strachy. Plne prepukli, keď som sa rozhodla zverejniť náš nápad. Zrazu prichádzali myšlienky ako:

–          Cha, kalendár bude plný akcií, k tvojim kurzom sa už nik neprihlási.

Zrazu som sa zastavila – a začala načúvať. Odkiaľ prichádzajú? Ktorá moja časť sa búri? Kde cítim nedostatok? Kde mám strach z nedostatku? O_o a je tu slovko strach. Častý základ blokád. Povedala by som, základ 90 percent blokád. Kde ho u mňa nachádzam? Čoho sa to bojím? Snažila som sa odpovedať si:

–          Budete prehliadnuté.

–          Budete nedostatočné.

–          Budeš mať nedostatok.

Keď si myslím, že budeme prehliadnuté, nedostatočné, nedostatok – kde je moja sebadôvera? Kde je moja dôvera? Kde je moja PRA-Dôvera?

Akonáhle som prišla k slovíčku, k pocitu dôvery, urobilo to u mňa veľké KLIK. Tu je pes zakopaný, na tomto môžem pracovať. V mojom vnútri som na to išla tak, že som si uvedomila mňa ako celok so všetkými, ako jednotu so všetkými a precítila som prepojenie so všetkým čo je. V tomto prepojení najlepšie cítim hojnosť bytia a dokážem doňho načrieť.

Odpoveď a transformácia vety a pocitu „Budete prehliadnuté“: Dôverujem a viem, že nás nájdu presne tí, ktorým niečo vieme dať a ktorí dajú niečo nám. Ak to v jednom momente nikto nebude, tak je to tá správna voľba pre všetkých.

Transformácia vety a pocitu „Budete nedostatočné“: Ste a si najlepšie možne pripravená, presne tak, ako to má byť. V každom momente v súlade s mojou cestou využívam maximum mojich poznatkov a zároveň sa ďalej rozvíjam načúvaním a sledovaním znamení okolo mňa a vo mne.

Ďalší strach som objavila pri myšlienke:

–          Už to nebude TVOJ/NÁŠ kalendár, ale všetkých. (Pričom „náš“ rovná sa nás troch a ani zďaleka sa to nepribližuje slovíčku „všetkých“)

Tu som sa sama seba pýtala: Na čom lipnem? Prečo lipnem? Na kalendári? Na akciách? Čoho sa bojím? – Zase ten strach.

Ja predsa viem, že všetko v hmotnom svete je len požičané! Precítením tohto výroku, precítením môjho vnútra, môjho vedomia som mohla nastúpiť na cestu pustenia a otvorenia sa:

Transformácia: Otváram sa a púšťam pocit lipnutia, púšťam všetko lipnutie na veciach požičaných na tomto svete. Vítam všetkých, ktorí vstupujú do môjho života, môjho sveta a ďakujem im.

Objavili sa aj pochybnosti typu: „Nikto kalendár využívať nebude.“

Neboli sprevádzané silnou reakciou, bola len taká tichučká obava, predsa len sa objavila a tak som ju zobrala tiež do parády.

Transformácia: Dôverujem zvuku mojej duše a intuície, pocitu hlbokej radosti počas realizácie a dôverujem nasledovaním vnútorných znamení a ich zmyslu pre mňa a ostatných. Dôverujem v zmysel každého môjho rozhodnutia.

Uvedomovaním si svojich strachov, som sa postupne znova dokázala od nich oslobodiť a získať počiatočné nadšenie z celého projektu. Celé uvedomovanie sa netrvalo dlho a pritom bolo veľmi intenzívne, od nadšenia cez strach k znovu-nadšeniu, ktoré prekonaním mojich strachov akoby ešte narástlo.

A tak, teraz s VEĽKOU RADOSŤOU 🙂 pozývam všetkých do nášho, t.j. aj vášho kalendára Cesta k sebe a srdečne vás vítam! Kalendár má podporovať každého na jeho Ceste k sebe, byť inšpiráciou pre sebarozvoj a podporiť spoluprácu, vzájomné prepojenie sa a rozvíjanie sa na našich cestách životom.

Pri prečítaní si tohto príspevku mi napadlo vytvoriť afirmačné kartičky s vetami, ktoré som používala pre transformáciu, ak by sa niekto pasoval s podobnou situáciou :). Stiahnuť si ich môžeš tu v pdf: Trasnformácia strachov a ako jpeg:

TrasnformáciaStrachov

S láskou
Tina

Ak ešte nemáte klasický lunárny kalendár:

Lunárny kalendár 2014 – Prechod Mesiaca rôznymi znameniami zverokruhu prináša rozdielne podnety a možnosti pre náš život. Nájdete tu rady a pokyny pre prácu na záhradke, starostlivosť o domácnosť, tipy a informácie týkajúce se zdravia, telesnej aj psychickej pohody. Kalendár obsahuje aj značenie lunárnych dní. A samozrejme nechýba ani nič z typických kalendárnych údajov (mená, sviatky, východy a západy Slnka…).

Pôvodná cena: 6.60 EUR, Naša cena: 5.61 EUR, Zľava: 15.00 %, Ušetríte: 0.99 EUR

(Prečítané 726 krát, 1 dnes)
Tagged with:
 

Comments are closed.