google27eaa3905ca3fee3.html

Legendárny a dnes takmer glorifikovaný riaditeľ firmy Apple – Steve Jobs, predviedol svoje vizionárske videnie nielen vo svete výpočtovej techniky a filmu, ale aj v tom najintímnejšom vzťahu aký máme – vzťahu so smrťou. V tomto krátkom príhovore, adresovanom absolvetom Standfordskej univerzity, prekročil, vtedy jeden z najbohatších ľudí sveta, hranice materializmu, biznisu a marketingu a predniesol nevídané posolstvo. Video je so slovenskými titulkami. Tu je úryvok z jeho reči:

Nikto nechce zomrieť. Dokonca aj ľudia, ktorí chcú ísť do neba, nechcú zomrieť, aby sa tam dostali. A napriek tomu je smrť cieľom, ktorý všetci zdieľame. Nikto jej nikdy neutiekol.

A takto je to tak, ako to má byť, pretože smrť je podľa všetkého tým najlepším vynálezom života. Je nástrojom zmeny v živote. Odstraňuje staré, aby vzniklo miesto pre nové. Práve teraz ste tým novým vy, ale raz, nie za tak dlhú dobu, sa postupne stanete tým starým, ktoré bude musieť ustúpiť. Ospravedlňujem sa, že som tak dramatický, ale je to tak.

Váš čas je obmedzený, tak ním neplytvajte. Nežite život niekoho iného. Nenechajte sa vlákať do pasce, nežite podľa pravidiel, ktoré vymysleli iní ľudia. Nedovoľte, aby v hluku cudzích názorov zanikol váš vnútorný hlas.

A čo je najdôležitejšie, majte odvahu ísť za svojim vlastným srdcom a intuíciou. Tie už akosi samé vedia, čím sa naozaj chcete stať. Všetko ostatné je druhoradé.

 

 

 

 

 

Skvelá kniha o životnom príbehu Steva Jobsa – TU

.

 

(Prečítané 1 372 krát, 1 dnes)
Tagged with:
 

Comments are closed.