google27eaa3905ca3fee3.html

6100919_naramok-cakra-cierna-snurka_mediumV súčasnosti sa veľmi rozšírilo nosenie magických ochranných šnúrok, ktoré bývajú ručne viazané do uzlov, alebo sa nosia na ruke ako jednoduchá šnúrka spojená uzlami. Najčastejšie sa tieto náramky spájajú so symbolom priateľstva, sympatie a solidarity. V tradíciách starých kultúr majú šnúrky, uzly či strapce zo šnúrok mystický a ochranný význam a bohatú symboliku. Šnúrka je v starých európskych kultúrach symbolom „šnúry života“. Naším pradenom života a osudom.

Podľa gréckej mytológie zosobňovali osud a nevyhnuteľnosť tri sudičky – Moiry. Ovládali metaforickú niť osudu každého smrteľníka od narodenia až po smrť. Takéto predstavy súvisia s nutnosťou prijať určité prírodné a iné večné zákony a zmieriť sa so svojou smrteľnosťou. Ariadnina niť  je známa svojou symbolikou záchrany, veľkých činov, víťazstva, vedomostí, múdrosti a lásky.  Podľa gréckej mytológie dcéra krétskeho kráľa Minosa Ariadna pomohla vyjsť hrdinovi Theseovi z labyrintu za pomoci klbka nití.

Šnúrka je niečím, čo nás môže spojovať, zjednocovať, alebo naopak oddeľovať a ohraničovať. Jej ďalšia významná funkcia je symbolicky spútavať zlé sily a zabrániť tomu, aby prenikli do nášho života. Indiáni aj Tibeťania používajú šnúrky a strapce na svojich odevoch a rôznych nástrojoch, aby nimi odháňali hladných či nepokojných duchov. V Tibete sa používajú šnúrky Sungha zviazané v rôznych príveskoch ako magická ochrana. Vysokí duchovní predstavitelia budhizmu – lámovia a rinpočovia ju viažu ľudom na ruku pri prijatí zasvätenia, učenia a požehnania. Tzv. nekonečný uzol z červenej šnúrky sa vo východnej filozofii považuje za „uzol šťastia“. Je to uzavretý uzol, jeden z variantov swastiky; jeho pôvod je nejasný.

Uzol je symbol toho, že všetky javy spolu úzko súvisia. Tiež symbolizuje nekonečné vedomosti a
múdrosť. Kelti považujú uzly za symbol nadčasového poznania a večnosti ducha. Predstavujú aj  cykly zrodenia a znovuzrodenia, prepojenie fyzického sveta so spiritualitou duše. Prúdenie času a pohybu všetkých existencií, ktoré sú viazané časom a zmenami.

Ručne vyrobené náramky zo šnúrok symbolizujú harmóniu, priateľstvo, ochranu, vzájomnú prepojenosť. Podľa Kabaly slúži červená šnúrka ako prostriedok na odvrátenie negatívneho účinku „zlého oka“.

Šnúrky bývajú v rôznych farbách:

 • Žltá šnúrka: múdrosť; prijatie a zasvätenie do učenia
 • Hnedá šnúrka: nosí sa pre ochranu; uzemňuje; symbolizuje vedomé poznanie a múdrosť; prináša pocit bezpečia a pokoja
 • Zelená šnúrka: rýchla pomoc; splnené priania; šťastie; znovuzrodenie
 • Červená šnúrka: ochrana pred čiernou mágiou a nevedomosťou; ochrana majetku, tela aj duše; odvrátenie zla
 • Oranžová šnúrka: ochrana; sláva, bohatstvo; čistá myseľ, sústredenosť
 • Modrá šnúrka: očista tela a priestoru; uzdravenie; prebudenie
 • Svetložltá šnúrka: učenie; sláva; očista; požehnanie; čistá myseľ a čisté srdce
 • Biela šnúrka: najvyššia čistota vo všetkých úrovniach bytia; prázdnota; priestor; oslobodenie; požehnanie
 • Čierna šnúrka: ochrana; uzemnenie; ochraňuje pre démonickými silami, ľudskou zlovôľou a hlúposťou či skrytými negatívnymi silami

Do niektorých šnúrok náramkov sú zapletené rôzne ochranné symboly, amulety, korálky, liečivé kamene. Dodávajú náramku osobitú magickú silu.

 • RYBA je symbolom bohatstva, majetku a plodnosti, predstavuje tiež prekonanie všetkých prekážok a získanie chýbajúcich vedomostí
 • ŠTVORLÍSTOK je symbolom veľkého šťastia, znamením radosti a lásky, zdravia, súcitu a ochrany
 • ZLATÉ TEHLIČKY: symbol bohatstva, prosperity, majetku
 • MEDITAČNÝ náramok pomáha pri sústredení a meditácii. Pôsobí upokojujúco na myseľ
 • MAGICKÝ KRUH je symbolom dokonalosti, jednoty, večnosti
 • SRDCE je symbolom lásky, partnerstva, súcitu
 • ÓM – základná mantra – v sebe nesie obrovskú duchovnú silu
 • ANJEL – symbol lásky a ochrany
 • ŠPIRÁLA symbolizuje plodnosť, silu, neustále zmeny, vesmír
 • BENEDIKTÍNSKY KRÍŽ: Svätý Benedikt bol známy svojou čistou mysľou a oddanosťou Bohu. Kríž má veľkú moc vyháňať zlé sily a odháňať diabla. Na krížoch je latinský nápis: „Nechcem tvoje dary, Satan, sám si vypi svoj jed!“
 • KRUCIFIX: ochrana; symbol kresťanstva
 • ANJELIK: symbol čistej lásky a božej ochrany; šťastie
 • MINCE: symbol prosperity
 • MONÁDA JIN-JANG: symbol rovnováhy a harmónie
 • HLAVA BUDHU: prináša pokoj do našich životov, symbol  lásky, súcitu a vnútorného vhľadu
 • KORÁLKA S MANTROU: Veľmi silná ochranná mantra, mantra súcitu: “ OM MANI PADME HUM“. Otvára srdce a chráni nás pred nevedomosťou a zlom.
 • LIEČIVÉ KAMENE: z  krištáľu, červeného korálu, malachitu, ruženínu, ónyxu,..
 • ČAKROVÝ  NÁRAMOK: harmonizuje naše čakrové – energetické centrá

Pomaly, ale isto sa blížia najväčšie sviatky v roku, ktoré sú práve symbolom vzájomného spojenia a zjednotenia na fyzickej i duchovnej úrovni. Náramky sú priam ideálnym darom, ktorým určite nič nepokazíte. Pripravujeme a rozširujeme pre vás ponuku darčekov z doplnkového tovaru. Jednou z ponúk sú MAGICKÉ NÁRAMKY, ktoré stále dopĺňame o NOVÉ vzory, keďže máme záujem vychádzať v ústrety náročným požiadavkám našich zákazníkov. 

Príďte sa pozrieť do našich predajni v Bratislave, Banskej Bystrici a Košiciach.

Celú ponuku náramkov nájdete aj v našom e-shope www.eugenika.sk


NOVINKY:

Náramok – Mantra (dámsky)/ červená šnúrka – Oblasť použitia: Proti urieknutiu, Mágia, Ochrana, Očista.

Zapletené náramky a šnúrky sa nosia ako ochrana, symbol priateľstva, solidarity. ČERVENÁ šnúrka a náramky sa nosia v rôznych kultúrach ako ochrana pred čiernou mágiou, uhrančivými pohľadmi a závisťou. Sklenená čierna korálka – MANTRA – zlatým, tibetským písmom je na korálke napísaná OCHRANNÁ a OČISŤUJÚCA mantra. Mantra najvyššieho súcitu – OM MANI PADME HUNG – Voľný preklad: “Nech sú všetky cítiace bytosti šťastné.“ Náramok je ručne pletený s uzatváraním na „vyťahovací uzol“.

Pôvodná cena: 9.40 EUR, Naša cena: 8.46 EUR, Zľava: 10.00 %, Ušetríte: 0.94 EUR


Náramok – Čakra/ čierna šnúrka – Oblasť použitia: Ochrana, Harmónia.

Čierna šnúrka sa nosí pre ochranu a uzemnenie. Ochraňuje pred démonickými silami, zlovôľou, hlúposťou a skrytými negatívnymi silami. Náramok má sedem kameňov, ktoré sa prideľujú k jednotlivým – základným energetickým bodom na tele – ČAKRÁM. Tieto kamene harmonizujú všetkých sedem čakier: 1. čakra muladhára – korál 2. čakra Svadhištána – karneol 3. čakra Manipúra – tigrie oko 4. čakra Anaháta – jadeit 5. čakra Višudha – turkenit 6. čakra Adžna – sodalit 7. čakra Sahasrára – ametyst Náramok je ručne pletený s uzatváraním na „vyťahovací uzol“.

Pôvodná cena: 8.40 EUR, Naša cena: 7.56 EUR, Zľava: 10.00 %, Ušetríte: 0.84 EUR


Náramok – Shambala/ zelená korálka + štvorlístok + hematit – Oblasť použitia: Ochrana, Šťastie, Bezpečie

Čierna šnúrka sa nosí pre ochranu a uzemnenie. Ochraňuje pred démonickými silami, zlovôľou, hlúposťou a skrytými negatívnymi silami. Náramok je zdobený lesklou zelenou SHAMBALA KORÁLKOU (imitácia polodrahokamu Zirkon). ŠTVORLÍSTOK je symbolom veľkého šťastia. Znamením radosti, lásky, uzdravenia, súcitu a ochrany. HEMATIT vytvára ochranné pole, prináša vnútorný kľud, pocit tepla a bezpečia. Aktivuje krvný obeh a srdce. Odstraňuje krvné zrazeniny. Uzatváranie je na obojstranný zaťahovací uzol, na konci šnúrok je hematitová korálka.

Pôvodná cena: 8.90 EUR, Naša cena: 8.01 EUR, Zľava: 10.00 %, Ušetríte: 0.89 EUR


Náramok – Jin Jang (pánsky) – Oblasť použitia: Ochrana, Proti urieknutiu, Rovnováha, Harmónia

Zapletené náramky a šnúrky sa nosia ako ochrana, symbol priateľstva, solidarity. BIELA šnúrka je symbolom najvyššej ochrany vo všetkých úrovniach bytia. Prestavuje prázdnotu, priestor, oslobodenie a požehnanie. ČIERNA šnúrka sa nosí pre ochranu a uzemnenie. Ochraňuje pred démonickými silami, ľuskou zlovôľou, hlúposťou a skrytými silami. Monáda JIN-JANG symbol harmónie a rovnováhy. Náramok je ručne pletený s uzatváraním na „vyťahovací uzol“.

Pôvodná cena: 5.10 EUR, Naša cena: 4.59 EUR, Zľava: 10.00 %, Ušetríte: 0.51 EUR


Súvisiace články:


 

(Prečítané 2 914 krát, 1 dnes)
 

Comments are closed.