google27eaa3905ca3fee3.html

Hovoríš že sa chceš zabiť? A ako to chceš urobiť? Chceš sa obesiť alebo odstreliť?

– No, hm, ťažko sa mi o tom hovorí. Rozmýšľal som nad koľajami a vlakom.

– Vieš o tom, že si sebec?

– Prečo, veď chcem zmárniť seba!

– A na vlakvedúceho, strojvodcu na nich si nepomysel? Myslíš že sa im bude príjemne žiť s myšlienkou, že zabili človeka?

– Ale veď ja im tam skočím sám, tak čo?

– Videla som ľudí, ktorých zrazil vlak. Nikdy nezabudnem na kosti, ktoré sa váľali po koľajniciach a podvaloch. Na zamotané nohy mŕtveho muža. Na mozog, ktorý ostal ležať medzi koľajami.

– Sa nejako vyznáš, to si bola pozerať na všetky zrážky?

– Každý deň som chodila zo školy po koľajach domov. Bývali sme blízko trate, stalo sa tam dosť nehôd. Už teraz ťa trápi, že si moc krásy nepobral. Čo myslíš, ako sa im bude pozerať na tvoj rozflaknutý ksicht? A čo keď ťa vlak len dokaličí a ty ostaneš nažive? Keby ťa aspoň mohli ľutovať, že to bola nešťastná náhoda, ale ty sa tam hodíš sám. Si proste sebec, ktorému nevadí, že bolesť, ktorú prežíva, sám spôsobí aj mnohým iným ľuďom.

– Bolesť. Viem čo je bolesť. Ale ja nechcem cítiť bolesť. Práve s bolesťou chcem skoncovať. Chcem zomrieť bezbolestne a rýchlo.

– A teba teraz vlastne bolí čo? Bolí ťa ruka ?

– Nie!? povedal začudovane.

– Bolí ťa noha?

– Ale nie, povzdychol.

– Tak hlava, alebo čo ťa vlastne bolí? O akej bolesti to stále rozprávaš?

– Trápim sa. Nerozumejú mi. Bolí.. bolí ma duša.

– Duša? Chceš vyliečiť dušu tým, že sa hodíš pod vlak??? Duša sa dá zabiť? NIE! DUŠA SA NEDÁ ZABIŤ! NANAJVÝŠ SI VYZLEČIEŠ TELO A DUŠA SA TRÁPI ĎALEJ. Ak myslíš že ti nerozumejú ostatní, spoznaj sa a rozumej si TY. Tvoja duša stojí za to, aby si ju miloval.

Autor textu: Zdenka Janková, viac tu


Person-walking-on-railroad-tracks


Súvisiace články:


Knižný tip redakcie Eugenika:

Pokračovanie knihy Plán vaší duše. Autor predstavuje, rozoberá a vysvetľuje tematicky zozbierané príbehy ľudí, ktorí mali možnosť nahliadnuť do pozadia svojich životov s pomocou senzibilného média. Zistili tak, prečo sa im v živote stali určité veci, čo ich to chcelo naučiť a kam sa vďaka tomu posunuli. Výsledkom je úžasný pohľad na zmysel nášho života, duchovný rast, dokonalé usporiadanie ľudskej existencie a metafyzických vzťahov duší. Kniha je písaná veľmi zaujímavo a napínavo, formou dialógov aj vysvetľujúceho textu. Témy príbehov v tejto časti: opatrovanie, duševná choroba, chudoba, samovražda, zvieratá ako pomocníci.

Pôvodná cena: 13.20 EUR, Naša cena: 11.22 EUR, Zľava: 15.00 %, Ušetríte: 1.98 EUR


(Prečítané 1 156 krát, 1 dnes)
 

Comments are closed.