google27eaa3905ca3fee3.html

41312155023fa6733ee743a83f689f23Si šťastná? Vieš či si, alebo nie si šťastná? Je možné, že nevieš čo šťastie je.

Stromy, kvety, vtáci, zvieratá, Zem, vesmír, existencia, to je spokojnosť. Šťastie. Neohraničené, večne trvajúce šťastie. Nič sa nedeje. Všetko je stále rovnaké. Východ slnka osvetlí priestor a zas zapadne. Vietor pofúka, zaprší a po daždi je znovu modrá obloha. Kráčaš v lese. Stromy ticho rastú, listy šuchocú, vtáci spievajú, tečie potôčik.

Kľud a ticho. A v tom tichu ty. Splynieš s prírodou. Celá príroda, celá existencia je šťastná.

Až na človeka. V tomto vesmíre vie byť nešťastný jedine človek. Dokáže sa utrápiť k smrti.

Heh…je mi to naozaj smiešne. Sedím nad tým všetkým hore a pozerám ako človek vytvára nešťastie a smútok. Je to jeho najdôležitejšia činnosť.

Na šťastí nie je vôbec nič výnimočné. Sedíš vedľa stromu, dýchaš, pozeráš, nič nerobíš. Nuda. Obrovská nuda. Ale nudiť sa vie len múdry človek.
Pre človeka je lepšie byť smutný a utrápený. Vtedy vyniká. Čím viac je utrápený tým viac priťahuje pozornosť ľudí.

Plačeš? Smútiš? Manželka, manžel, rodičia, ktokoľvek je okamžite pri tebe.

Čo je? Čo sa stalo?

Póóóď môj, poď ku mne. Poď nech ťa objímem. Nebóóóój, všetko bude dobréééé.

O trpiaceho človeka sa všetci starajú. Volajú mu, navštevujú, nosia jedlo, dávajú dary, peniaze.
Deti sa hneď v útlom veku naučia byť utrápené, choré, smutné. Priťahujú tak pozornosť rodičov. Nemusia ísť do školy, nemusia plniť úlohy.

Utrápený človek je totálny egoista. Vyrobí si trápenie a využíva ho vo svoj prospech. Zneužíva iných.

Šťastný človek nikoho a nič nepotrebuje. Nikto mu nič nedá. Načo? Netreba mu to. Nič mu nie je. Čo sa dá so šťastným človekom preberať? Že je šťastný?

Šťastný človek nepotrebuje byť s nešťastným. Môže mu síce vysvetliť, že si to spôsobuje sám, ale nešťastník mu aj tak neuverí. Nešťastník, utrápenec vždy zvaľuje vinu na kohokoľvek iného, len nie na seba.

Ak povieš, že si šťastná, všetci hneď spozornejú. Spozornejú a závidia. Ľudia závidia šťastie.

Byť šťastná je v podstate veľmi ťažké. Pretože šťastie je nuda. A nuda je samota. A byť sama znamená vedieť odísť z davu. Nikoho nepotrebuješ. Prídeš na to, že nemáš potrebu byť pre niekoho potrebná. Múdry a inteligentný človek v samote pocíti šťastie, ktoré je v ňom.

Ale akonáhle pocíti nudu, nešťastný človek, berie telefón a niekomu volá. Niekam ide. Do spoločnosti, za priateľmi. Len nie ostať sám. Pretože ostať sám je nepríjemné. Osamelý človek začne pociťovať nervozitu. A začína sa trápiť

Nešťastní ľudia sú nevedomí. Nevedia, že nešťastie si spôsobujú sami.


 Súvisiace články:


Tip redakcie Eugenika:

Kay Pollak – Šťastie nie je náhoda

Kniha je určená tým, ktorí túžia duchovne rásť a meniť svoj život. Múdrosťou nabitá knižka prináša jednoduché nápady a cvičenia, ktoré vám pomôžu vidieť pravdivo seba samých aj druhých a jednať v súlade s tým. Je to pomôcka pre každodenný život, ktorá vám umožní poznať, že šťastie nie je náhoda, ale že sa dá vedome dosiahnuť: tým, že zmeníte seba, svoj pohľad na svet aj vzťah k ostatným ľuďom. Ukážka z knihy: Môže byť šťastie záležitosťou voľby? Môžeme si sami zvoliť emócie ako nádej, sila alebo radosť? Možno si myslíte, že vaše pocity sú nevyhnutné. Je ale dôležité uvedomiť si, že myšlienky prichádzajú skôr, ako emócie. Môžete si voľne vyberať svoje myšlienky a tieto myšlienky potom vo vás tvoria emócie. Pre mňa bolo veľmi ťažké prijať skutočnosť, že niektoré veci sú záležitosťou našej vlastnej voľby. Neveril som, že veľa vecí závisí odo mňa, a nie od vonkajších okolností alebo iných ľudí. Dnes však som úplne presvedčený o tejto pravde: Zážitok radosti, šťastia alebo pokoja je vecou výberu, ktorý môžem ovplyvniť. Moje myšlienky o tom, čo sa mi prihodí, určujú, aké budem mať emócie. Zmena myslenia spôsobí aj zmenu cítenia.

Pôvodná cena: 8.90 EUR, Naša cena: 8.01 EUR, Zľava: 10.00 %, Ušetríte: 0.89 EUR


(Prečítané 1 774 krát, 1 dnes)
 

Comments are closed.