google27eaa3905ca3fee3.html

Woman_redhead_natural_portraitĽudský duch sa prejavuje prostredníctvom svojho tela nielen slovami, ale aj svojimi pohybmi. Tak ako zodpovedá stupňu ušľachtilosti a zrelosti nášho ducha úroveň ušľachtilosti hovoreného slova, rovnako i každý náš pohyb hovorí nielen o našom momentálnom naladení, ale aj o celkovom stave ušľachtilosti a presvetlení nášho ducha.

Tento prejav, nevedome pôsobiaci na iných, je zvlášť vnímateľný u žien, ktoré sa prejavujú buď s prirodzeným pôvabom, plným harmónie a vznešenej krásy, alebo disharmonickou až hrubou formou, vyvolávajúcou u druhých podvedomú neúctu k takejto žene.

Držanie tela

Len sa zahľaďme na dnešné ženy, ako držia svoje telo, ako gestikulujú pri rozhovore, ako sa kolíšu pri chôdzi, pričom si vôbec neuvedomujú, akým dojmom pôsobia.

Ak sa pri pohľade na plátna starých majstrov sústredíme práve na držanie tela vyobrazených žien, zistíme, že vo väčšine prípadov dýcha na nás z týchto obrazov istý druh vznešenosti a pôvabu.

Často si povieme, že je v tom dávno stratené kúzlo. Mnohí nad tým mávnu rukou, že sa to do dnešnej doby vôbec nehodí. Ženy majú predsa náročné zamestnanie, rodinu, športujú a navyše majú veľmi málo času. A ešte by mali pri všetkom tom strese dbať na držanie tela pri chôdzi, státí a sedení?

Avšak práve držanie tela je ovplyvňované naším duchom. Spomeňte si len na svoj zhrbený chrbát, keď ste unavené; máte dojem, že nesiete na svojich bedrách balvan, ktorý vám nedovolí vzpriamiť sa. Je vám až na odpadnutie. A predstavte si, ako ľahko a svižne sa vám kráča, keď prežívate stav vnútornej radosti, blaženosti a krásy, pri ktorom stačí už len roztiahnuť krídla a letieť… V tej chvíli ani nepomyslíte na držanie tela, a napriek tomu z vás vyžaruje krása, pôvab a ladnosť pohybu. Rovnako je to aj s pohybom našich rúk, ktoré sprevádzajú našu reč. Pokiaľ sa vo vnútri naladíme na nežné až láskyplné tóny, naše pohyby rúk sa stávajú mäkkými a ušľachtilými.

Reč nášho tela o nás za každých okolností veľmi mnoho prezradí. Nemusíme mať nejaké zvláštne schopnosti a znalosti rôznych techník, ktoré sa zaoberajú čítaním z ľudskej tváre, z ruky či z tvaru ucha. K tomu, aby sme vedeli bezpečne čítať v reči tela iných ľudí, stačí len náš cit. Aj v rysoch každej tváre dokážeme zaznamenať buď harmóniu a mier, alebo hrubosť, aroganciu, povýšenosť či utrpenie.

Aby sme teda mohli svojmu duchu pomôcť, snažme sa pôsobiť aj opačnou cestou, a to ušľachtilým pohybom. Vyhýbajme sa, pokiaľ možno, všetkým činnostiam, ktoré v nás práve tú najjemnejšiu ušľachtilosť potláčajú a obmedzujú nás v prirodzenom prejave pravej, dôstojnej, pôvabnej, nežnej ženskosti.

Vlasy a líčenie

Všetko, čo nám pomôže v reči nášho tela prežívať svoju ženskosť, rozvíjajme! Aj zdanlivá maličkosť, ktorá takisto hovorí rečou nášho tela – naše vlasy – vypovedá o našej ženskosti. Keď sa pozrieme na ženy, zistíme, aký zúfalý stav v tom panuje. Aká zažitá je predstava, že dlhé vlasy sa už žene vyššieho veku nehodia a že ak si šediny nepokryje farbami všetkých možných druhov alebo nemá moderný strih, je nevýraznou šedou myškou, zanedbávajúcou svoj zovňajšok.

Rovnako je to aj s maľovaním. Akú silne zažitú formu má v tomto smere väčšina žien: keď chcú vyzerať čo najlepšie, musia si aspoň jemne nafarbiť oči, líca alebo pery. V súčasnosti je žena schopná urobiť pre svoje telo veľmi veľa. Koľko peňazí a času stráveného skrášľovaním! A čo rozvíjanie ducha k ušľachtilosti, pôvabu, k nežnému a čistému ženstvu? Na to jej už čas nezostáva!

Ak budete naozaj poctivo sledovať svoje okolie a najmä ak budete pozorovať ženy okolo seba, potom môžete svojím citom vnímať, že ani to najlepšie nalíčenie, ani ten najmodernejší strih a farba vlasov či módne oblečenie nedajú žene krásu, pôvab a ušľachtilosť, pokiaľ to všetko v sebe nenesie jej duch, ktorý necíti potrebu márnivo sa predvádzať. Je to opäť len dielo rozumu. Dnešná spoločnosť už tak silno ovplyvňuje každého človeka v tom, čo je moderné a dodáva žene tú jedinú neodolateľnú krásu, že väčšina z nich je už načisto závislá od módnych bláznov a úplne potlačila svoje vlastné cítenie a zmysel pre krásu. Dokonca sa bojí mať v tomto smere vlastný názor, ktorým by sa odlišovala od davu poslušne podliehajúceho móde, ktorý neuvážene zaobchádza so svojím telom ako s kusom modelovacej hmoty.

Žena s rozjasneným duchom má celkom prirodzene ušľachtilé držanie tela, jej krok je pružný a radostne ľahký, jej ruky sú motýlie krídla, ktoré sa však nezľaknú práce. Duch ženy, smerujúci ku Svetlu, prežaruje celé jej telo až do končekov prstov. Z očí jej svietia jasné hviezdy, dodávajúce jej tvári oveľa viac krásy než akékoľvek líčenie. A v zrelom veku biele alebo strieborné vlasy jej pridajú nielen dôstojnosť, ale i žiaru okolo jej spanilej hlavy.

Takýto a ešte krajší obraz nádherného ženstva nesme si stále vo svojom vnútri, aby sme v ktoromkoľvek okamihu nášho konania dokázali udržiavať spojenie s duchovnými prúdmi, ktoré nás môžu viesť len správnymi cestami. Potom budeme schopné správať sa a pôsobiť pri každej našej činnosti aspoň ako vzdialený odlesk predobrazu pravého ženstva. Po tomto svetlom lúči, vedúcom k nášmu predobrazu, môžeme kráčať stále dopredu, dôstojnejšie, nežnejšie, spanilejšie, ako ženy, ktoré sa snažia naplniť svoje poslanie. Ani vek, ani vzhľad nášho tela v tom nie sú prekážkou. Naopak, je potrebné, aby sme dozrievali do dôstojnosti a múdrosti ženského pôsobenia. Stretli ste sa niekedy so ženou, ktorá je vo svojom zrelom veku naozaj krásna? Keď takú ženu stretnete, istotne prežijete nesmierne posilnenie a radosť z krásy, ktorá vo vás môže vyvolať odhodlanie stať sa tiež takou. A až bude takých zrelých žien viac, potom postupne bude môcť ozdravieť aj celá naša spoločnosť. Lebo ženy majú vychovávať mužov bez slov svojím čistým a krásnym ženstvom už od detského veku. Ak je teda dnešná spoločnosť v tomto smere chorľavá, je to z prevažnej časti vina žien.

Kráčajme teda po svojej ceste ku Svetlu s vierou a odhodlaním, že naše poslanie, poslanie ženy, je také nádherné, liečivé, posilňujúce a zároveň prirodzené, že ho stačí len chcieť zo všetkých svojich síl napĺňať.

Autor textu: Martina Štokrová – 15 STUPŇŮ NA CESTĚ K PRAVÉMU ŽENSTVÍ

Prevzaté zo stránky: http://www.pre-slovensko.sk/

redakčne krátené


Súvisiace články:


Tip vydavateľstva Eugenika:

David D. Burns , M.D. – Cítit se dobře – Jak se dostat z pasti ničivých myšlenek – Úžasná kniha! Absolútne logicky vám vysvetlí, aké automatické negatívne myšlienky vás držia v pasci. Tento triezvy pohľad na vec vás každých pár strán rozosmeje, pretože vám ukáže absurditu vašich presvedčení. Je totiž naozaj absurdné myslieť si, že vy jediný/jediná ste výnimkou v celom vesmíre, ktorá nemá nádej byť šťastná, úspešná alebo normálna…

Autor – uznávaný terapeut a profesor psychiatrie – vám na konkrétnych príkladoch trpezlivo vysvetlí všetky možné variácie a scenáre myslenia, ktoré spôsobujú zlú náladu, depresiu, nechuť, nedostatok motivácie, neschopnosť riešiť problémy či iné negatívne stavy, ktoré vás v živote brzdia, obmedzujú a terorizujú. Vy sa nimi ale nemusíte dať terorizovať po zvyšok života!

Ukážka: Každý váš špatný pocit je výsledkem vašeho deformovaného negativního myšlení. V rozvoji a trvání všech symptomů hrají hlavní roli vaše nelogické pesimistické postoje.

Intenzivní negativní myšlení vždy provází epizodu deprese nebo ostatně jakoukoli jinou bolestivou emoci. Vaše trudnomyslné myšlenky budou pravděpodobně úplně jiné než ty, jež vám hlavou běží, když jste v pohodě. Jedna mladá žena těsně před doktorátem to vyjádřila těmito slovy:

Vždy, když na mě přijde deprese, mám pocit, jako by mě náhle trefila nějaká vesmírná šleha, a vtom začnu věci vidět jinak. Tato změna kolikrát netrvá ani hodinu. Popadnou mě negativní a pesimistické myšlenky. Dívám-li se do minulosti, jsem přesvědčená, že vše, co jsem kdy udělala, nestálo za nic. Každé šťastné období mi připadá jako iluze. Moje úspěchy mi připadají opravdové asi jako falešná fasáda ke scéně z westernového filmu. Jsem si jistá, že mé skutečné já je bezcenné a neschopné. Nemohu se hnout z místa s prací, protože mě ochromují pochybnosti. Ale v klidu vydržet nedokážu, protože to utrpení je nesnesitelné.

Stejně jako ona zjistíte, že skutečnou příčinou vašich emocí, jimiž se sami odepisujete, jsou negativní myšlenky, které vám zaplavují mysl. To ony vás udržují v letargickém stavu a způsobují, že si připadáte neschopně. Vaše negativní myšlenky neboli kognice jsou nejčastěji přehlíženým symptomem deprese. A jelikož právě ony drží klíč k úlevě, jsou i symptomem nejdůležitějším.

Pokaždé, když vás kvůli něčemu přepadne deprese, snažte se identifikovat odpovídající negativní myšlenku, jež vás napadla těsně před počátkem deprese a během ní.

Pôvodná cena: 13.20 EUR, Naša cena: 11.22 EUR, Zľava: 15.00 %, Ušetríte: 1.98 EUR


(Prečítané 719 krát, 1 dnes)
 

Comments are closed.