google27eaa3905ca3fee3.html

Sunrise,_Dinajpur,_BangladeshČlovek, čo povie, že život bez vášne je plytký netuší, čo život je. Taký človek žije mimo život. Žije na okraji, na plytčine. A plytký je sám.

Nedá sa žiť vášnivo život, keď sám človek život je. Keď sám človek vášeň je. Celý vesmír je obrovská, neutíchajúca, miliardy rokov trvajúca vášeň. Slnko vášnivo svieti. Zem sa vášnivo rýchlo točí. A ako vášnivo rýchlo sa točí naša slnečná sústava? A galaxie? A celý vesmír? To myseľ nikdy nepochopí. Pretože myseľ je mŕtva, statická. Myseľ je minulosť. A preto nemôže vstrebať prítomnosť. To čo sa práve teraz deje. A to je život. Stromy žijú vášnivo. Kvety vášnivo voňajú. Včely vášnivo opeľujú. Som vášnivo žijúci. Moje bunky žijú vášnivo. Moje srdce vášnivo tlčie, krv v mojich žilách vášnivo tečie. Som vášeň. Neutíchajúca, pulzujúca, žijúca. Som Život. Som bdelé kryštalické vedomie. Nie je potrebné hovoriť, že žijem život plný vášne, pretože vášeň som.

Človek čo hovorí, že život bez vášne je plytký, nežije život, ale svoje aktivity. A to je obrovský rozdiel. Svojim aktivitám, ktoré vytvára mysľou denno denne, vraví život. Zobudí sa, ranná hygiena, raňajky, 5 Tibeťanov, beh či iný šport, práca-desať aj viac hodín denne, semináre, kurzy, maľovanie, hudba, medzi tým všetkým jedlo, pitie, sex a drogy, zabíjanie, vraždy, ničenie. Aktivity rozdelené na prácu a súkromie. Každý má iné aktivity. A za tieto aktivity prijíma peniaze.

Aby sa tieto aktivity dali uskutočňovať celý život, pretože každá dlhotrvajúca aktivita sa raz stane nudnou a rutinnou činnosťou, myseľ vytvorí stav vášne. Myseľ vraví, moja práca ma baví. Behanie ma baví. Skoré ranné vstávanie ma baví. Všetko robím s vášňou a radosťou. Som šťastný človek. Ale všetka vášeň končí v okamihu, keď za vášnivé aktivity človeka, prestanú iní vášniví ľudia dávať peniaze, za ktoré si vášnivo kupujú jedlo, šaty, dovolenku, pekný dom. Vášnivý, krásny život, plný aktivít a šťastia skončil. Kvôli aktivitám, o ktorých si myslíš, že životom sú, ti samotný život uniká. Nežiješ ho, neuvedomuješ si ho. Si živá mŕtvola, plná vášnivých aktivít, ktorá žije na povrchu. Na okraji. K svojim aktivitám človek vytvára vášeň, ktorá ním lomcuje. Ako všetky ostatné pocity, ktoré vznikajú na základe situácií ktoré vytvára myseľ. V okamihu ak prestane byť človek aktívny, ak ovšem nie je mŕtvy, začne pociťovať život. Pocíti život vesmíru. Kozmické dianie. Pocíti jeho pohyb. Pocíti vášnivo, vášnivý pohyb, vášnivého bytia. Pretože život nie je aktivita. Život je vášeň, ktorú netreba vášnivo žiť. Len pozorovať a žiť. Nič nerobiť, len žiť. Užívať si.

Vášeň-Život nie je emócia, ktorá tebou lomcuje. Je to stav. Je to bytie. Je to prítomnosť. Existuje. Vášeň-Život je večný. Je to realita. Ale kto by chcel žiť vášnivý život stromu, ktorý len tak rastie a vydychuje pre teba vzduch, čo zadarmo dýchaš. Kto chce žiť život včely, ktorá len tak opeľuje, len tak vyrába med? Ty jej ho neustále berieš a ona za to nič nepýta? Kto by chcel žiť život Slnka a len tak bez všetkého vášnivo svietiť.

Človek mysle taký život nikdy žiť nebude. Nedokáže to. Je to mimo jeho chápania.


Foto: wikipedia.com


Súvisiace články:


Tip vydavateľstva Eugenika:

Dario Salas Sommer – Mágové promlouvají

Táto kniha je určená každému, kto chce poznať pravdu, koho poháňa ideál lepšieho sveta, dosiahnuteľný individuálnym duchovným rozvojom, a kto usiluje o mentálne aj duchovné zdokonaľovanie sa. Autor pojednáva o pravej podstate okultizmu a duchovného rastu, ktorá presahuje rôzne školy, smery či náboženstvá. Rozoberá, čo je to duch, duša, rozum, Boh, hmota, život, smrť, osud, karma. V druhej časti prakticky radí, ako sa duchovne zdokonaľovať, rozvíjať svoje vedomie. Významná časť je venovaná láske a sexualite.

Pôvodná cena: 8.60 EUR, Naša cena: 7.74 EUR,Zľava: 10.00 %, Ušetríte: 0.86 EUR


 

(Prečítané 424 krát, 1 dnes)
 

Comments are closed.