google27eaa3905ca3fee3.html

lupeneŽijeme čas, keď je oveľa dôležitejšia ako kedykoľvek predtým, práca na sebe. Každý dostal do výbavy zmes silnejších i slabších stránok, darov a tieňov, s ktorými si sem prišiel pre ďalšie zážitky, skúsenosti a lekcie. Hráme si svoju ďalšiu dobrodružnú hru života na schodisku vedomia a je na každom z nás, ako svoje karty v tejto prelomovej dobe uchopí. Základom je ich uvedomenie a bezpodmienečné prijatie.

K pochopeniu podstatných súvislostí Vám pomôže prenádherná kniha Bezpodmínečná láska od Paula Ferriniho. Určená je pre každého, kto hľadá zmysel života, osvietenie a skutočné hodnoty. Okrem iného sa v nej dočítate: „Nikdo vám neškodí, kromě vás samotných. Stejně jako vaši bratři a sestry trpíte kvůli pocitu neschopnosti a bezcennosti. Cítite, že jste udělali strašlivé chyby, které budou dřívě nebo později potrestány lidmi nebo nějakou abstraktní autoritou, jako je Bůh nebo karmický zákon. Tyto nevyřešené záležitosti ohledně vlastní hodnoty tvoří okolnosti vašeho vtělení – jste zde, abyste je vyřešili.“ Autor ďalej o podmienečnom svete, v ktorom zatiaľ žijeme, píše: „To nejlepší, co mužete udělat, je zvýšit uvědomování si lásky, která je bezpodmínečná, a přijmout zodpovědnost za to, zda ji poskytujete taky sobě.“

Iste to poznáte. Podmienečná láska je založená na kritizovaní, obmedzovaní, kontrole, odsudzovaní a podobne. Spôsobuje kľúčové oslabenie človeka, ktoré ho vedie k potlačeniu jeho potenciálu a schopností. To sa potom prejaví vo forme hnevu, strachu, pocitov viny, hanby, pochybnosťami, pocitom nedôvery, podozrievaním či pocitom, že sa na vás všetko valí. Podmienečná láska dotlačí človeka do pozície potreby obetovať sa, k negatívnemu reaktívnemu rozhodovaniu, izolácii, nečinnosti až trpkej osamelosti. Netrvá dlho a človek sa stiahne do seba, do vnútornej bolesti a prichádza choroba – fyzická alebo psychická. Tento mechanizmus ústi až do stavov apatie, depresie, deštrukcie a rôznych závislostí.

Preto sa mnoho ľudí trápi. Hlboko denne stráda v dôsledku základného životného postoja nedostatočného sebaprijatia a nízkeho sebavedomia. Buď celej svojej bytosti, alebo časti tela či duše, charakteru, vlastností… Nasleduje nedostatok sebaúcty, sebalásky, nízka sebahodnota, nedostatočné sebaocenenie, zablokované sebauvedomenie, vnútorná sloboda a pokoj… Ľudia potom žijú s obmedzujúcim presvedčením, že nie sú dosť dobrí a vo svojom vnútri sú veľmi nešťastní. Je to dôsledok ich neprijatia a podmienečnej lásky zo strany rodičov, vonkajších autorít a nastavenia celej spoločnosti. Nielen na Slovensku je tento jav viac či menej všeobecne rozšírený.

Je pochopiteľné, že pred okolím to títo ľudia skrývajú a maskujú rôznymi spôsobmi. Sú nepríjemní, slovne vulgárni až agresívni – alebo prehnane sebavedomí, či utiahnutí a zakríknutí. Porovnávajú, posudzujú, odsudzujú, závidia až nenávidia, neprajú iným a nedovolia, aby sa mali lepšie ako oni, ako im ich malé JA a ego diktuje…. Tento obmedzujúci vzorec ich programuje na neúprimné správanie, vnucuje im negatívne emócie a pocity, niekedy aj výbuchy zlosti či nespokojnosti, sebaľutovanie až sebadeštrukciu, atp. Často hrajú rolu obete alebo tyrana, či dobrého chlapca alebo poslušného dievčaťa. Väčšinou žijú život iných, nie svoj… Chýba im uvedomenie si vlastnej hodnoty a jedinečnosti. Túto dieru v sebe neúspešne prelepujú prázdnym konzumom, zhŕňaním majetku alebo pôžitkov, predvádzaním sa pred ostatnými, bezohľadným správaním voči ľuďom, zvieratám, prírode, Zemi.

V čom je rozpor? Veľakrát bolo spoločenskými autoritami a osobnosťami v histórii ľudstva vyjadrené, že boh (Stvoriteľ, najvyššia inteligencia či univerzum) ľudí miluje bez podmienok. Sú jeho deťmi, jeho iskrami, jeho časťami. Všetci a celý vesmír je utkaný z lásky.

Nezaspíte dobu, pretože prichádza čas bezpodmienečnej lásky, ktorá je postavená na pochvale, povzbudení, vedení a prijatí. Človeka posilňuje a vedie ku komplexnému sebavyjadreniu a činorodej mentalite. Výsledkom sú prejavy vášne, sily, humoru, koncentrácie, pocity istoty a dôvery. Keď je človek milovaný bezpodmienečne, dokáže sa pozitívne, aktívne a samostatne rozhodovať. Výsledkom v praxi je jeho zmysluplné a plnohodnotné zapojenie do spoločnosti. Výsledkom bezpodmienečnej lásky je jeho uvedomenie, rastúca sila a dobré zdravie. V živote sa odváži robiť to, čo ho baví a to, na čo sem prišiel… Láska bez podmienok podnecuje jeho tvorivú činnosť, budovanie, úspechy, nadšenie a sebadôveru. Tak čo si pre seba a tento svet z toho vyberiete?

Paul Ferrini na otázku, ako vyjsť zo začarovaného kruhu, odpovedá, že všetko, čo sa deje v našich životoch, je neutrálne. Nie je to ani pozitívne, ani negatívne. Zmysel všetkému dáva človek. Navyše duchovnými kvalitami môže byť obdarené všetko, čo vychádza z vašej skúsenosti, keď ste do toho vniesli lásku, prijatie a odpustenie. Prvý krok je pochopiteľný – začať do seba.

Životné krízy prichádzajú vždy vtedy, keď nastala chvíľa posunúť sa ďalej a dopriať si zmysluplnejší, výživnejší a šťastnejší život. S ľahkosťou a úľavou teda zahoďte za hlavu všetky – aj tie najmenšie zábrany a s hlbokou dôverou v život vykročte vpred! Zbavte sa toho, čo Vás len brzdí, bolí a neslúži Vášmu šťastiu a prosperite.

 

Silvia Marisi Struhárová, PhD. – www.StastnaRovnovaha.sk


silvia-struharova_profil_300x437Silvia Marisi

Informácie o lektorke:

http://www.stastnarovnovaha.sk/kto-som/

http://www.profitmedia.sk/index.php/o-nas/kto-sme


NAJČASTEJŠIE OTÁZKY:

Kde a ako môžeme dospieť k sebaprijatiu, sebapoznaniu a získať autentické sebavedomie?

Sú súčasťou celostného programu sebarozvoja ŠŤASTNÁ ROVNOVÁHA, ktorý podporuje, kultivuje a obnovuje plný potenciál človeka v Slovenskej a Českej republike. Jeho autorkou a lektorkou je novinárka, spisovateľka, mentorka a koučka Silvia Marisi Struhárová, PhD. Vybrať si môžete individuálne sedenia, konzultácie, terapie či poradenstvo. Alebo na webovej stránke http://www.stastnarovnovaha.sk/ vyhľadať odpovede na témy, ktoré práve riešite, v kalendári pripravovaných akcií.

Mám si prečítať odporúčanú knihu Bezpodmínečná láska a potom mi žiadaná zmena do života príde?

To nestačí. Okrem čítania motivačnej literatúry je nevyhnutné absolvovať aj zážitkové semináre, ochutnávkové prednášky, osobné poradenstvo, mentoring či koučing. Je dobré začať alebo doplniť to online kurzom na danú tému.

Čo ma tam čaká?

Otestujete si svoju úroveň sebavedomia, budete trénovať sebaobranu, ako povedať nie, naučíte sa brániť pred manipuláciou, pomocou bioenergetizačných cvičení vyčistíte škodlivé programy svojho podvedomia, ktoré vás ovládajú a pochopíte súvislosti. Až potom môžete očakávať pozitívnu premenu a vyriešenie danej životnej situácie.

Najbližšie pripravované akcie v Bratislave:

Ochutnávka SEBAPRIJATIE A SEBAUVEDOMENIE, 23. september 2016, 19,00 – 21,00 h, Informácie a prihlášky: http://www.stastnarovnovaha.sk/event/ochutnavkova-prednaska-sebaprijatie-sebavedomie/

Zážitkový transformačný seminár SEBAPRIJATIE A SEBAVEDOMIE, 25. september 2016, 10,00 – 18,00 h Informácie a prihlášky: http://www.stastnarovnovaha.sk/event/seminar-sebavedomie-sebauvedomenie/

Online kurz spojený s koučingom SEBAPRIJATIE A SEBAVEDOMIE, 1. – 21. október 2016 Informácie a prihlášky: http://www.stastnarovnovaha.sk/wp-admin/post.php?post=1117&action=edit

Čo si odnesiete:pochopenie faktov, súvislostí a dôsledkov, nájdenie východísk, precitnutie a uvedomenie, že všetko čo potrebujeme, nosíme v sebe – a je to zadarmo. Len je nutné aktívne to hľadať, objaviť, začať používať v živote a vedome tomu venovať váš pozornosť a čas.

Registrácia tu: Info@StastnaRovnovaha.sk

Viac informácií na www.StastnaRovnovaha.sk


Poďakovania a referencie:

Musím vyjadriť môj úžas a hlbokú vďaku Silvii Marisi za oslobodenie a rozptýlenie mojich vytrvalých pochybností o sebe, o svojej hodnote, či som tu správne. Nedokážem ani vypovedať, aké je to báječné už nevstávať ráno s pocitom, že mi určitá časť môjho tela prekáža, že mám s ňou trvalý problém, že ju nemám rada a nedokážem ju na sebe prijať a vystáť. Naopak vychutnávam si ju ja osobne – aj môj partner. Objednala som si opakovane metamorfnú techniku a bola som na seminári sebaprijatia a sebavedomia. Ešte raz ďakujem a odporúčam.

(Milka, 29 rokov, Modra)

Obrovské ďakujem za pochopenie, súcit a čas, ktorý so mnou Silvia Marisi strávila. Posledných 6 rokov som žila v chronickej partnerskej kríze, keď som skúsila všetko možné, bola som totálne zmätená, nešťastná a nevidela som už žiadne východisko. Jej jasné, stručné a presné motivačné poradenstvo a koučing šťastia spôsobili, že sa po piatich spoločne strávených hodinách cítim doslova ako znovuzrodená. Je to úžasný pocit. Zrazu vidím smer, slnko a cítim veľkú vďaku a radosť zo života a z mojich najdrahších. Oči mi otvoril aj jej numerologický rozbor členov mojej rodiny. Takže skutočne velikánska vďaka. Je to výnimočná žena.

(Ľubka, 51 rokov, Trnava)

S partnerkou plánujeme druhé bábätko, ale máme malý byt, nedostatok peňazí a stále sa medzi nami prehlbovali nedorozumenia. Partnerka už začala úplne odmietať akúkoľvek komunikáciu. Absolvovali sme zlaté feng šuej – harmonizáciu bývania a interiérové poradenstvo, premiestnili sme zopár kusov nábytku, vyhodili staré obrazy – a spadol mi kameň zo srdca!!! Moja žena začala navštevovať ženské kruhy a po pár týždňoch sa situácia v našom spolužití, aj starostlivosti o syna, dostala do normálnych koľají. Ja som dokonca postúpil v práci a teraz zarábam o polovicu viac :-). Mal som skutočne hlboké zábrany vyhľadať pomoc, ale som veľmi rád, že som počúvol moju sestru, odhodlal sa na to a teraz neľutujem!!!

(Janko, 36 rokov, Bratislava)

Mala som veľké problémy vo vzťahu k rodičom. Trpela som pocitmi viny, hanby a bolestivej oddelenosti od ostatných. Cítila som sa byť inými, najmä mužmi aj šéfkami v práci využívaná, neustále som ustupovala, nedokázala som povedať nie a postaviť sa za seba. Som v rodine najstaršia, od malička som robila veci aj za iných. Nepodarilo sa mi založil vytúženú rodinu, ani mať šťastný dlhodobý vzťah. Až prišla vážna choroba. Tá ma zastavila, a tak som hľadala nové a úplne iné riešenie. Potom som sa dozvedela, že som bola citovo vydieraná a manipulovaná. Nosila som v sebe hlboké presvedčenie, že si mnohé veci nezaslúžim a nemôžem dovoliť. Cítila som sa dlhé roky veľmi zranená a ubolená. Škoda tých rokov, a že som k tomu neprišla skôr. Absolvovala som osobný tréning sebavedomia u Silvii a bola na jej ženskom víkendovom seminári. Pochopila som, že život nie je boj o prežitie. V sebarozvoji a práci na sebe intuitívne pokračujem. Život je prekrásny :-).

(Dorka, 42 rokov, Topoľčany)


KONTAKT ŠŤASTNÁ ROVNOVÁHA:

Mail: info@StastnaRovnovaha.sk

Mobil: + 421 911 112 710, +421 907 743 283

Web: www.StastnaRovnovaha.sk


Súvisiace články:


 

(Prečítané 1 032 krát, 1 dnes)
 

Comments are closed.