google27eaa3905ca3fee3.html

Omaľovánky pre dospelých sú veľmi pekné a podporujú príjemné trávenie voľných chvíľ – napríklad pri počúvaní hudby či iného audio vysielania, ale pokojne trebárs aj pri voľnom debatovaní s niekým… alebo počas relaxu pri vode či na terase s lahodným nápojom po ruke…  Avšak ich účelom je aj niečo viac: majú slúžiť ako nástroj na hlboké uvoľnenie, meditáciu, spustenie liečivých procesov v tele aj duši.

Jeden z našich najúspešnejších a najpopulárnejších autorov, Vladimír Sineľnikov, začal pracovať na sérii takýchto omaľovánok, a to na tému čakier: každá publikácia sa venuje jednej čakre.

Jeho omaľovánky sa však líšia od iných – ponúkajú totiž oveľa viac než len pekné obrázky, ktoré si môžete vyfarbiť, ako len chcete: obsahujú pomerne veľa textu, v ktorom nájdete hodnotné informácie, rady a vysvetlenia.

Vysvetľuje sa tu, čo vlastne daná čakra predstavuje, s čím súvisí, čo má „na starosti“. Hlavným cieľom knihy je potom vzťah medzi oblasťou pôsobenia danej čakry a rôznymi chorobami či inými problémami, ktoré sa môžu v našom živote vyskytnúť. A ako je u doktora Sineľnikova bežné, svoju teóriu dokladá príkladmi zo života, čím sa čitateľom prihovára zrozumiteľne, prakticky a najmä ľudsky, ale aj veľmi konkrétne a názorne.

Mandaly si môžete vyfarbovať a pri tejto tvorivej činnosti sa ponoriť do meditatívneho stavu, ktorý je hlboko liečivý. Pri vyfarbovaní (ale aj pri následnom prezeraní si svojho diela) sa nalaďujete na podstatu a energiu danej čakry, harmonizujete ju a tým uzdravujete akékoľvek problémy, ktoré sú s ňou spojené. Tento účinok ešte umocnia príslušné afirmácie alebo mantry (ku každému obrázku ich je priradených niekoľko), ktoré si treba čo najčastejšie hovoriť a opakovať, či už nahlas, alebo v duchu.

No aj ak žiadne ťažkosti nemáte, mandaloterapiu a mantry je vhodné praktizovať preventívne. Vyfarbovanie týchto obrázkov a čítanie si uvedených afirmácií vám rozprúdi energiu, prebudí vo vás silu, radosť, záujem a inšpiráciu.

* * *

Valerij Sineľnikov

Anáhata – Srdeční čakra

Nájdete tu skryté posolstvo konkrétnych ťažkostí, spojených so srdcovou čakrou: arytmia, bolesť pri srdci, vysoký tak, ochorenia dýchacích ciest, kašeľ, trombóza a ďalšie.

Druhá časť obsahuje 25 mandál a k nim priradených mantier, či skôr afirmácií (skrátka pozitívnych, liečivých viet), zameraných na nastolenie harmónie, podporu energie a podobne, prípadne na  liečenie a odstránenie ťažkostí – všetko pochopiteľne v súvislosti s oblasťou srdcovej čakry.

Múladhára – Kořenová čakra

Prvá časť publikácie vysvetľuje vzťah medzi uvedenou čakrou a ochoreniami, ktoré sa môžu v súvislosti s ňou vyskytnúť. Nájdete tu skryté posolstvo napríklad týchto ťažkostí: nadváha, reumatizmus, úrazy, zlomeniny, natiahnuté svaly a šľachy, vredy, nádory, cysty, rakovina, hemoroidy, kožné problémy či padanie vlasov.

Druhá časť obsahuje 26 krásnych mandál na vyfarbenie a k nim priradených pozitívnych výrokov a myšlienok, zameraných na liečenie ťažkostí súvisiacich s oslabenou koreňovou čakrou.

(pripravujeme ďalšie pokračovanie Svadhistána – Křížová čakra)


Ukážky mandál z kníh Anáhata a Múladhára:


Súvisiace články:


 

(Prečítané 207 krát, 1 dnes)
 

Comments are closed.