google27eaa3905ca3fee3.html

Elektrospotrebiče a mobily sa stali súčasťou nášho každodenného života. Prinášajú nám úžitok, potešenie a uľahčujú nám život. To je ich pozitívna stránka. Odvrátenou stránkou je produkcia umelých elektromagnetických polí, ktoré nazývame elektrosmog. O účinku elektrosmogu sa toho popísalo veľa. Bolo vykonaných veľa štúdií. Mnohé dokazujú škodlivosť, iné ju zas vyvracajú. Často je to dané aj tým, kto si štúdiu objednal. Mobilní operátori by asi nemali radosť, ak by sa dokázali škodlivé účinky na zdravie. Mohli by čeliť žalobám. Preto štúdie, ktoré si dávajú vypracovať, popierajú akýkoľvek negatívny dopad mobilov na zdravie. V počiatočných štúdiách sa sledovalo, či nedochádza k prehrievaniu tkanív a meral sa tzv. termický účinok. Termický účinok by mohol mať dosah na poškodenie bielkovín a enzýmov v našich bunkách. Tým by sa bunky dostali do stavu narušenej funkčnosti. Aby nedochádzalo k prehrievaniu tkanív, stanovili sa maximálne prípustné normy pre ochranu pred rádiovými vlnami. Veľká väčšina výskumov potvrdila, že používanie mobilov neprispieva k prehrievaniu tkanív.

            V poslednej dobe sa ale začalo sledovať vplyv elektromagnetických rádiových vĺn na vznik oxidačného stresu. Vedci už dlhodobo poukazujú na fakt, že elektromagnetické rádiové vlny majú vplyv na plazmatickú membránu bunky.

Obr. : plazmatická bunková membrána

Plazmatická membrána bunky je dôležitým orgánom bunky, ktorý ju chráni, zabezpečuje výživu a vyplavovanie toxínov. Plazmatická membrána, okrem iného, chráni bunky pred vplyvom voľných radikálov. Tieto sú pre bunku nebezpečné. Môžu a dokážu spustiť proces premeny normálnej bunky na rakovinovú. Voľné radikály majú nespárovaný jeden elektrón a sú vysoko reaktívne. Voľné radikály sú nepretržite neutralizované  antioxidantmi, ktoré sa nachádzajú v tele. Vždy, keď množstvo voľných radikálov prevýši množstvo antioxidantov, ktoré ich majú zneutralizovať, dochádza k oxidačnému stresu. V roku 1992 vedci zistili, že elektromagnetické polia zvyšujú aktivitu voľných radikálov v bunkách.

Obr.: Neutralizácia voľného radikálu antioxidantom

Štúdie dokázali, že antioxidanty ako melatonín, kyselina kávová, vitamín C a vitamín E spôsobujú v dôsledku elektromagnetických rádiových vĺn v živočíšnych tkanivách oxidačný stres alebo zabraňujú tomu, aby choré a nefunkčné bunky prirodzene odumierali.

Štúdie s ľudskými spermiami tiež poukázali na zvýšenú produkciu a aj aktivitu voľných radikálov v ľudských spermiách na základe mobilného žiarenia.  Množstvo nedávnych štúdií poukazovalo na možný súvis medzi používaním mobilu a neplodnosťou u mužov. Používanie mobilov má negatívny účinok na kvalitu ejakulátu tým, že sa znižuje počet spermií, ako aj pohyblivosť, životaschopnosť a tvar spermií, čo prispieva k neplodnosti mužov. Dĺžka vlastnenia mobilu a denná doba vysielania mobilu mala negatívny účinok na správanie sa a na pohyb spermie. Situácia je o to dramatickejšia, že mnohí muži dnes používajú moderne telefóny so zapnutým Bluetooth. Zapnutý Bluetooth alebo Wifi na notebookoch na kolenách chlapov má veľmi nepriaznivé účinky na spermie. Mužské spermie sú vysoko citlivé na oxidačný stres, vzhľadom na ich vysoký podiel polynenasýtených mastných kyselín v bunkových membránach.

Je možné sa vôbec nejako chrániť pred elektrosmogom? Tu je niekoľko odporúčaní. Ak nosíte so sebou mobil, noste ho čo najďalej od tela, najlepšie v aktovke, kufríku resp. keď nemáte nič so sebou, tak aspoň v ruke. Je moderné byť neustále pripojený k internetu. Ale zdravie je viac. Preto si vypínajte Bluetooth nielen na mobile, ale aj v notebooku. Pokiaľ pracujete s notebookom, nemajte ho na kolenách. Posilnite antioxidačnú ochranu Vašich spermií antioxidantami, ktoré sú veľmi účinné v semenníkoch: LUTEÍN, LYCOPEN a SELÉN.


Skvelá kniha:

Steven Vedro – Technika – součást duchovního vývoje – Autor analyzuje náš technologický rozvoj ako psychospirituálny proces. V moderných komunikačných technológiách vidí potenciálnu múdrosť týkajúcu sa hlbších úrovní ľudskej komunikácie. Východiskom je systém čakier, ku ktorým sa priraďujú odpovedajúce komunikačné technológie. Telegraf, telefón, rádio, televízia, internet, digitálne technológie, videohry, DVD disky a MP3 prehrávače. Pri každej kapitole sú aj cvičenia na preladenie našich komunikačných vysielačov.

Pôvodná cena: 7.60 EUR, Naša cena: 6.08 EUR, Zľava: 20.00 %, Ušetríte: 1.52 EUR


(Prečítané 995 krát, 1 dnes)
 

Comments are closed.