google27eaa3905ca3fee3.html

DSC_0018Celé tisícročia je známa liečivá sila prirodzeného svetla slnka. Niet snáď človeka, ktorý by po dlhých studených dňoch zatiahnutej oblohy, nečakal na blahodarný vplyv slnečných lúčov, vyvolávajúcich  radosť  spojenú s teplom i svetlom slnečných dní v každom ročnom období. Nespočítateľné sú básne, ódy i uctievania starých národov, ktoré milovali a ďakovali za blahodarné lúče dávajúce Zemi svetlo i život.  Čo by aj bola príroda bez slnka?

Dnes nás chce veda  presvedčiť,  že slnko spôsobuje rakovinu, škodí očiam a treba sa pred ním ukrývať a zabrániť vniknutiu „nebezpečného “  UV žiarenia do organizmu, v ktorom vidia hlavný problém.

Dr. Jakob Liberman vo svojej,  podľa mňa vynikajúco napísanej knihe s názvom „Světlo – lék budúcnosti“, opisuje blahodárne pôsobenie svetla na ľudský organizmus. Objasňuje  ako mocne dokáže energia svetla ovplyvňovať všetky procesy liečenia prirodzeným svetlom i s pôsobením farebných lúčov prostredníctvom zraku. Opisuje prípady celého radu liečenia i vyliečenia fyzických i psychických chorôb pacientov a podáva veľmi dôveryhodné vízie uzdravovania prostredníctvom svetelnej energie, do budúcnosti.

Liberman je veľkým zástancom prirodzeného vplyvu slnečného žiarenia na základe čoho vyvracia i fámy o škodlivosti slnečného svetla na zdravie ľudí. Okrem iného  sa dozvedáme o tom ako vznikli vedecké tézy o škodlivosti slnka a nestačíme sa čudovať, ako je možné, že sa dovoľujú šíriť vedcom povrchné a jednostranné, „z kontextu vytrhnuté“  vyhlásenia, pričom sa ešte odvažujú nazývať lekármi.

Ako ľahko je nezrelými informáciami možné uviesť ohromné množstvo ľudí na dráhy myslenia, ktoré skutočne môže potom  vyvolať telesné poškodenie a vážne problémy. Veď to čomu človek verí a čomu venuje zvýšenú pozornosť, zvlášť ak je spojená s obavami a strachom, nezostane bez následkov.

Pozrime sa čo o UV žiarení  píšu lekári, ktorí  nemanipulujú ľudí strachom  zo života,  ale hlásia sa k tomu  čo  vždy bolo a naďalej  je  prirodzené a životu prospievajúce:

  • UV žiarenie aktivizuje syntézu vitamínu D nepostrádateľného  pre vstrebávanie vápnika a ďalších minerálov zo stravy
  • UV žiarenie znižuje tlak krvi
  • UV zvyšuje výkonnosť srdca (srdce je silnejšie a pumpuje viac krvi)
  • UV zlepšuje elektrokardiogram (EKG) a hodnoty krvi u osôb s aterosklerózou
  • UV znižuje hladinu cholesterolu (napr. 2 hodiny po vystavení UV o 13%  u 86% ľudí vydržala znížená hladina ďalších 24 hodín)
  • UV pomáha pri redukcii váhy (zrejme ako dôsledok stimulácie štítnej žľazy)
  • UV je účinné pri liečbe psoriázy
  • UV ničí zdravie ohrozujúce baktérie (napr. TBC), pomáha krvi odstraňovať prach z pľúc, pomáha proti astme , infekciám a pod.
  • UV zvyšuje hladinu pohlavných hormónov
  • UV aktivuje dôležitý kožný hormón – solitrol sa podieľa na riadení reakcie tela na slnečné svetlo a tmu, pôsobí proti melatonínu, zodpovedajúcemu za zmeny v nálade, v dennom rytme i v súvislosti s ročným obdobím

(Dr. Jakob Liberman: Světlo – lék budoucnosti)

Iste, že škodlivá je  prehnaná miera žiarenia UV, ale to predsa platí u všetkého. Ak  veda  však odvádza pozornosť od podstatného prospievajúceho a stavia do popredia povrchné a jednostranné informácie ako skutočnosť, potom je otázne či má vôbec zmysel  brať ju vážne.

Obchodníci so strachom 

Pri povrchných vyhláseniach vedcov u ktorých ľudia predpokladajú určitú serióznosť, si je ľahko predstaviť  dômyselnosť a  horlivosť obchodníkov, ktorým šírenie strachu ženie vodu na mlyn, čomu hodne prispievajú  médiá.  „ UV faktor 10 či 15“  je už nepostačujúci, my vám dokážeme poskytnúť až UV 30, kupujte naše výrobky“. A bláznenie pokračuje až do neuveriteľného.

Nie je nič prekvapujúce, že šialenstvo s démonizovaním  škodlivosti UV žiarenia  má veľký vplyv napokon  na samotnú  imunitu tela, pretože nedostatok UV žiarenia, tak dôležitého pre organizmus, sa podpíše na zdraví a naozaj zvýši chorobnosť. Má to na svedomí neustále zvyšovania  filtrovania UV žiarenia v opaľovacích krémoch, upravovaných žiarivkách, okenných fóliách, ale snáď v ešte  vyššej  miere  u farebných okuliarov s UV filtrom. Nosenie tmavých okuliarov zo strachu z jasného svetla už dávno nie je výsadou mafiánov, ale stalo sa bežným trendom.

Práve oko je prvou a najdôležitejšou vstupnou bránou prostredníctvom dráh vedúcich svetlo ku všetkým orgánom  telesného organizmu. Obmedzovaním, alebo jednostranným filtrovaním  pri používaní farebných skiel dochádza k ochudobňovaniu celého farebného spektra, čo môže ľahko vyvolať nerovnováhu v organizme, vedúcu k ďalšiemu poškodzovaniu zdravia.

Duch a telo v rovnováhe

Vzťah človeka ku slnku sa neodlišuje od vzťahu k samotnej prírode. Kto skutočne miluje prírodu, potom je i jeho vzťah s ňou vzájomný a  nie je možné, aby z toho nemal i vlastný prospech. Láska k prírode je spojená zároveň s radosťou a je to opäť radosť, ktorá rozžaruje ducha, z čoho má nesporne úžitok i telo.

DSC_0063 (2)Nie nadarmo sa hovorí, že duch si tvorí telo. V tomto zmysle je teda i telo natoľko „pohyblivé“ aká je pohyblivosť  ducha v ňom pôsobiaceho.

Sú lekárske správy, ktoré  poukazujú na to, že vážnymi zdravotnými problémami sú vystavení  viac úradníci, žijúci najväčšiu  časť dňa pod umelým osvetlením žiariviek  v uzatvoreným budovách, kde málo alebo kde vôbec nepreniká  prirodzené denné svetlo. Na rozdiel od robotníkov a ľudí, ktorí trávia väčšiu časť práve vonku.  Nebude to asi inak ani u panelákových typoch ľudí, ktorí sa vyhýbajú slnku a priamemu pôsobeniu denného svetla.

Celá problematika má ale ešte  ďalší rozmer, ktorý pokladám za veľmi  zásadný. Je to celková životospráva  človeka a hlavne vnútorný vzťah k životu, ktorý dokáže veľmi skresliť  tabuľky, na ktoré sa vedci tak odvolávajú, keďže tento faktor neberú takmer vôbec do úvahy. Ľahko síce možno obviniť za vznik rakoviny napr. kože  slnko, ale ťažšie sa vyvodí zodpovednosť za vnútornú nečistotu organizmu, keď sú bunky doslova otrávené škodlivinami. A ešte ťažšie sa prijíma skutočnosť otrávenia duševným stavom ľudí, nezriadeným  životom, ktorí sa denne ničia a poškodzujú svojimi vzťahmi, nespočetnými slabosťami, keď sa neusilujú z nich oslobodiť. Obviniť slnko je  ovšem ďaleko pohodlnejšie.

Človek milujúci prírodu nemá predsa ďaleko ani k vnútornej radosti zo života. Láska k prírode je tomu dokonca najväčšou pomocou.

Človek rozhodne nežije správne, ak žije iba telom a v telesnom vidí príčinu i následok. Sme  duchovné bytosti a telo je len nástrojom ducha, ktorý mu má vládnuť, nie byť zatlačený do úzadia. Vládnuť duchom neznamená nič  iné, než nechať sa duchom viesť.  Byť duchovným vôbec neznamená byť pobožnostkárom a už vôbec nie náboženským fanatikom.  Duchovný človek žije v súlade so zákonmi stvorenia, preto sa i jeho úcta k prírode a k životu všeobecne  netýka iba telesného, ale z väčšej časti vnútorného života, na ktorý nikdy nezabúda. Veď vonkajšie sa vždy utvára z vnútorného. Ak človek neutláča svojho ducha, ale mu prenecháva slobodu, ľahšie rozozná faloš a lož, ktoré sa mu chcú postaviť do cesty.

Vnútorne otvorený človek dbá na rovnováhu  v prijímaní a dávaní, preto nič nepreháňa.  Nápadným znakom takého človeka je ušľachtilá dôstojnosť a srdečnosť, pojem nie náhodou spojený so srdcom. Na rozdiel od človeka držiaceho sa len rozumu, ktorý si prehnanou učenlivosťou a precitlivenosťou na každú správu zo sveta, uzatvára vnútorný cit, ktorý by mu za iných okolností „ukázal“ lepšie cesty.

Kto miluje prírodu, miluje i prirodzenosť, ktorú tento pojem v slove „príroda“ vyjadruje.  Rozumie jej ako najlepšej spoločníčke, ktorá mu nikdy neškodí ak dbá na jej tiché rady a pokyny, ktoré znamenajú viac, než dočasné vyhlásenia experimentátorov, vidiacich všade len hmotu a tým i veľmi obmedzené a nepostačujúce poznanie skutočnosti.

DSC_0071

DSC_0073

DSC_0082

slnko4


Výborná kniha od Jacoba Libermana:

Jacob Liberman – Dobrý zrak bez brýlí

Autor knihy – očný lekár si začal všímať súvislosti medzi tým, ako vidíme, alebo ako zle vidíme, a psychickým rozpoložením slabozrakých ľudí. Dospel k záveru, že videnie nie je funkciou očí, ale ducha. Preto ak si chceme zlepšiť zrak, musíme zjasniť svoje vnímanie; byť ochotní pozrieť sa na tie stránky života, pred ktorými sme doteraz zatvárali oči; pripustiť si pocity, pred ktorými sme sa skrývali za sklami okuliarov. Skrátka, rozšíriť svoje vedomie a prestať sa báť.

Liberman postupne a veľmi pútavo píše o tomto všetkom, pričom prepája fascinujúce poznatky s praktickými radami, návodmi a originálnymi cvičeniami. Zavádza pojem „videnie bez námahy“, ale aj život bez námahy, dosahovanie cieľov bez námahy… Vysvetľuje, že aj ľudské oko funguje optimálne pri tzv. voľnom zaostrení.

Zároveň upozorňuje, že žiadne cvičenie samo o sebe nie je podstatné: podstatná je zmena vedomia a celkového vnímania, ktorá následne a prirodzene umožní zraku, aby sa vrátil k svojmu pôvodne danému fungovaniu.

Pôvodná cena: 9.90 EUR, Naša cena: 8.91 EUR, Zľava: 10.00 %


 Súvisiace články:


(Prečítané 966 krát, 1 dnes)
 

Comments are closed.