google27eaa3905ca3fee3.html

Dnes už nie je tajomstvom, že na naše konanie pôsobí Mesiac a preto je užitočné vedieť, kedy a aké sú jeho účinky. Svojou gravitačnou silou je schopný dvíhať hladiny oceánov do výšky viac ako desať metrov a ovplyvňovať brehy morí prílivom a odlivom. Tak prečo by sme si mali nahovárať, že človeka takáto sila nemôže ovplyvniť? Môže –a to dokonca zásadne. Pozrime sa aspoň na najzlomovejšie okamihy, keď silu Mesiaca pociťujeme na vlastnej koži. Tu sú výsledky: je nepochybne dokázané, že mesačný cyklus má vplyv na rastliny, živočíchy aj ľudí. Takisto aj na ženský menštruačný cyklus, čo sa dá vynikajúco využiť pri počatí potomka. Plánujete sobáš, čaká vás vstupný pohovor do zamestnania alebo dôležité obchodné rokovanie? Vyskúšajte rady Mesiaca podľa tohto návodu.

Fázy Mesiaca

Novolunie, keď je Mesiac skoro presne medzi Zemou a Slnkom, je obdobím rastových impulzov. Toto obdobie je najpriaznivejšie na odstraňovanie starých problémov a pre začiatok všetkého nového, pretože energia prírody výrazne narastá.

Pribúdajúci Mesiac nabíja telo energiou, ale často až nadbytočnou. Spočiatku sa môžete cítiť duševne aj telesne silní, ale potom sa vaša energia môže zvrhnúť až do agresie a konfliktov.

Spln, keď je Zem skoro presne medzi Slnkom a Mesiacom, je najbúrlivejším obdobím so silným vplyvom na celú prírodu. Záplava polarizovaného svetla vyvoláva zvláštne výstrelky a ku slovu sa hlási všetko, čo bolo potlačované. Ako dobré, tak aj zlé.

Ubúdajúci Mesiac je schopný rozumne využiť získanú energiu na nápravu všetkého, čo sa pokazilo pri splne. Je to obdobie pokoja a postupnej prípravy na ďalší cyklus.

Čo ste asi netušili

 • Mesiac je jediné nebeské teleso, podľa ktorého bolo možné bezchybne deliť rok na kratšie časové úseky, ktoré sa potom delili podľa Slnka na 28 až 31 dní. Preto je prirodzené, že Slnko a Mesiac hrali vo všetkých kultúrach sveta významnú úlohu (existoval napríklad Slnečný boh alebo Mesačná bohyňa). Mesačná bohyňa pritom symbolizovala plodnosť a na jej počesť sa organizovali aj sexuálne orgie.
 • Celý rad kalendárov vychádza zo sledovania slnečných a mesačných cyklov. Jeden slnečný cyklus trvá približne 365, 24 dňa a jeden mesačný cyklus približne 29, 530 dňa, takže celých 12 mesačných cyklov je iba 354, 36 dňa.
 • Postupne boli dlhodobo získané poznatky vyhlásené za povery. V podvedomí ľudí sa udržali len vďaka rôznym kalendárom. Sklamanie z vedeckých poznatkov neskôr posunulo záujem aj na senzibilov, liečiteľov a astrológov. Staré poznatky sa začali nahrádzať novými.
 • V súčasnosti sa vypracúvajú na každý rok lunárne kalendáre, v ktorých sa pre jednotlivé dni uvádzajú fázy Mesiaca, ako aj to, v ktorom astrologickom znamení sa práve nachádza Mesiac, čo je dobré robiť a čoho sa radšej vyvarovať.
 • Vplyv mesačného cyklu bol dokázaný nielen na rastliny, ale aj na ľudí. Od fáz Mesiaca je závislý napríklad aj menštruačný cyklus. Podarilo sa dokázať aj zmeny citlivosti oka na jednotlivé farby a mnoho ďalších zaujímavých vecí….

Vesmírna poradňa

ZDRAVIE

 • Operácia – mali by ste sa jej podrobiť v čase ubúdajúceho Mesiaca
 • Zubár – za ubúdajúceho Mesiaca, najmä keď je v znamení Býka
 • Posilňovňa – za pribúdajúceho Mesiaca
 • Redukčná diéta – začnite pôstom pri splne
 • Posilňujúca masáž – rozhodne v období, keď Mesiac pribúda

KRÁSA

 • Čistenie pleti – za ubúdajúceho Mesiaca
 • Výživa pleti – za pribúdajúceho mesiaca
 • Starostlivosť o ruky, nohy a nechty – za ubúdajúceho Mesiaca, najlepšie keď je v znamení Kozorožca
 • Posilňujúce kúpele – za pribúdajúceho Mesiaca, najmä keď je v znamení Blížencov alebo Vodnára
 • Upokojujúce kúpele – za pribúdajúceho Mesiaca, keď je v znamení Raka, Škorpióna alebo Rýb

LÁSKA

 • Flirtovanie – počas novolunia, najlepšie keď je Mesiac v znamení Barana alebo Leva
 • Sexuálne experimenty – v čase pribúdajúceho Mesiaca, najlepšie keď je v znamení Škorpióna alebo Strelca
 • Svadba – počas novolunia alebo začínajúceho pribúdania Mesiaca, najlepšie keď je v znamení Blížencov
 • Nebezpečie hádok – počas pribúdajúceho Mesiaca v znamení Barana, Býka alebo Škorpióna

PRÁCA A FINANCIE

 • Hľadanie zamestnania – počas ubúdajúceho Mesiaca
 • Ukončenie zamestnania – počas pribúdajúceho Mesiaca, najlepšie keď je v znamení Váh alebo Kozorožca
 • Obchodné rokovania – počas pribúdajúceho Mesiaca, najlepšie keď je v znamení Barana
 • Plánovanie práce – za pribúdajúceho mesiaca, najlepšie keď je v znamení Škorpióna, Kozorožca alebo Vodnára
 • Učenie – počas ubúdajúceho Mesiaca, keď je v znamení Blížencov a Leva
 • Vybavovanie na úradoch – počas ubúdajúceho mesiaca, najlepšie v znamení Panny a Kozorožca

VOĽNÝ ČAS

 • Cestovanie – počas ubúdania Mesiaca, najlepšie keď je v znamení Barana, Býka, Panny alebo Strelca
 • Šport – počas ubúdania Mesiaca, keď je v znamení Barana alebo Strelca
 • Odpočinok – počas pribúdania Mesiaca, najlepšie v znamení Raka
 • Nákupy – počas pribúdajúceho Mesiaca, najlepšie keď je v znamení Býka, Panny alebo Škorpióna

DOMÁCNOSŤ

 • Veľké upratovanie – najlepšie, keď je Mesiac v znamení Vodnára
 • Čistenie podlahy – najlepšie keď je Mesiac v znamení Blížencov, Váh, Barana alebo Strelca
 • Pranie – najlepšie keď je Mesiac v zname keď je Mesiac skoro presne medzi Zemou a Slnkom, je obdobím rastových impulzov. Toto obdobie je najpriaznivejšie na odstraňovanie starých problémov a pre začiatok všetkého nového, pretože energia prírody výrazne narastá.

Špeciálna zľava na Lunárny kalendár:

Vladimír Jakubec – Lunárny kalendár 2018 /Eugenika

Lunárny kalendár je veľmi populárny a užitočný. Vysvetlí a poradí vám, ako čo najvhodnejšie využiť čas v súlade s prírodnými silami, a to na základe vplyvu Mesiaca na život na Zemi. Rozmanité vplyvy prakticky na všetky oblasti nášho života sú dané jednak mesačnými fázami – premena Mesiaca od novu po spln a naopak – jednak cyklickým prechodom Mesiaca dvanástimi znameniami zverokruhu, ako aj stavom Mesiaca, ktorý delí dni na dni koreňov, listov, kvetov a plodov.

Lunárny kalendár charakterizuje každý z 365 dní z hľadiska mesačného (lunárneho) vplyvu. Predstavuje sprievodcu celým rokom, ktorý prináša množstvo užitočných a zaujímavých rád, odporúčaní a tipov. Hlavnou oblasťou záujmu je pritom záhradkárstvo. Záhradkári tu nájdu podrobný plán práce na celý rok. Tí z vás, ktorí radi zbierajú liečivé rastliny, sa dozvedia, kedy ktoré sa majú zbierať.

Ďalšou významnou oblasťou je zdravie, životospráva a psychika. Nájdete tu dôležité a zaujímavé informácie o tom, ktoré časti nášho organizmu sú deň za dňom Mesiacom ovplyvňované aj ako pôsobia aktuálne lunárne vplyvy na náš bežný život. Získate množstvo praktických, jednoduchých rád a tipov, ako posilniť svoju kondíciu, predchádzať zdravotným problémom, zmierňovať rôzne ťažkosti, zdravo sa stravovať, starať sa o svoje telo a nezanedbávať ani kozmetickú stránku. Mnohí ľudia iste ocenia aj rady na každý deň, aké druhy bylinných čajov sú práve vhodné. A zmieňuje sa tu aj vplyv Mesiaca na našu psychiku podľa toho, v akom znamení Luna práve stojí; každé znamenie zverokruhu totiž pôsobí inak na našu dušu, prebúdza v nás iné vlastnosti, pocity a potreby.

Dôležité upozornenie!!! 

V našom kalendári je zobrazený časový údaj prechodu Mesiaca „cez“ skutočné súhvezdia, nie astrologické znamenia. V dobách, keď vznikala astrológia, sa tieto údaje zhodovali so skutočnou polohou planét, súhvezdí a hviezd na oblohe. Drobné odchýlky dráhy Slnka, Mesiaca i hviezd v období 26 000 rokov, spôsobené periodickou výchylkou rotácie zemskej osi, viedli k tomu, že po tisícročiach je skutočné astronomické postavenie Mesiaca „v“ jednotlivých súhvezdiach odlišné od dávnych astrologických výpočtov. Kto sa trocha orientuje na nočnej oblohe, ten si všimne, že Mesiac stojí napríklad „v“ súhvezdí Rýb, zatiaľ čo tradičné zdroje uvádzajú, že Mesiac je v Baranovi. („V“ dávame do úvodzoviek preto, lebo Mesiac sa nikdy nedostane naozaj – fyzicky medzi hviezdy súhvezdí.) A tento rozdiel sa neustále mierne zväčšuje. Mnoho pokusov s pestovaním rastlín ukázalo, že ho treba brať do úvahy. Preto náš kalendár tento rozdiel zohľadňuje a uvádza postavenie Mesiaca v skutočných súhvezdiach, lebo tomu zodpovedá jeho vplyv na našu planétu. Týmto sa náš LK líši od väčšiny iných lunárnych kalendárov, ktoré vznikajú mechanickým výpočtom počítačovým programom a nie sú preverené praxou.

Pôvodná cena: 6.90 EUR, Naša cena: 1.00 EUR, Zľava: 85.50 %


Súvisiace články:


(Prečítané 9 053 krát, 1 dnes)

One Response to Pod vplyvom Mesiaca

 1. Jana píše:

  Pozdravujem,
  vypadol tam kúsok textu v poslednom odstavci.
  Môžem poprosiť o doplnenie?

  „Pranie – najlepšie keď je Mesiac v zname ………. keď je Mesiac skoro presne medzi Zemou a Slnkom, je obdobím rastových impulzov.“