google27eaa3905ca3fee3.html

Vedeli ste, že rastliny prechádzajú rovnakým vývojom ako naša duša? Preto ich Indiáni, ale aj ostatné prírodné národy považujú za svoje sestry a bratov. Niektoré rastliny sú viac mužské, iné ženské bez ohľadu na svoje skutočné pohlavie. Duša človeka sa dvíha ku svetlu a to isté robia rastliny. Rastliny dospievajú, zrejú majú plody a semená, ktoré zaručia ďalší cyklus, rovnako ako ľudia.

Mnohí ste si určite všimli, že keď ste v dobrom životnom období a darí sa vám, opeknievate a priťahujete pozornosť, rovnako ako rastliny a keď sa vám nedarí, zvesíte ramená aj hlavu. Rastlinky zvesia hlavu a listy, čím upozorňujú na nedostatok pozornosti a starostlivosti. Len čo im ju venujete, vztýčia hlávky a listami sa vám prihovárajú ako keby ďakovali. Mnohí doteraz považovali gazdinky, ale aj citlivých mužov, ktorí sa rozprávali so svojimi kvetmi za čudákov a neverili, že kvety im odpovedajú. Dnes budú musieť svoj výsmech korigovať. Schopnosť komunikácie rastlín potvrdila už aj veda. Kvety sú schopné zhovárať sa nielen s človekom, ale aj medzi sebou navzájom. A nerobia to potichu. Ako vedci potvrdili, vydávajú pritom hlasné zvuky, ktoré však náš sluch nie je schopný zachytiť. Hlávky kapusty sa napríklad navzájom varujú pred húsenicami a kukurica vydáva cvakavé zvuky.

Experti na čele s biológmi Danielom Robertom a Monicou Gaglianovou použili silné reproduktory a počúvali mladú kukuricu. Zistili, že z jej koreňov vychádzajú „cvakavé“ zvuky. Keď potom dali korene do vody a pustili im zvuk podobnej hlasitosti, korene sa nakláňali za zvukom. To, čo ľudová múdrosť a básnici vedeli už celé tisícročia potvrdzujú dnes laboratórne výskumy a čuduj sa svete prichádzajú s prevratnou myšlienkou, že tento výsledok výskumu otvára novú diskusiu o tom, ako by sme mali rastliny vnímať. Asi skôr než ako veci, by sme ich mali brať ako živé bytosti “ povedali autori výskumu.

Hurá, už to máme potvrdené, že sme normálni, keď hodíme večer reč s ugrilovanými muškátmi a sľúbime im vodičku a úľavu po dusnom dni.

V knihe Energie pokojových rostlin od autorky Jeleny Mazovovej sa dozviete na základe jej poznania a praxe mnoho súvislostí, ktoré vám potvrdia, že aj s rastlinami tvoríme Jednotu a navzájom si pomáhame. Možno vám tieto vedomosti o pár rokov potvrdí aj náboženstvo ateistov – veda. Zistíte, že jednotlivé znamenia horoskopu uprednostňujú niektoré druhy kvetov, že kvety spolu s vami vytvárajú atmosféru vášho domova, že ich trápi, keď sa hádate, alebo inak prejavujete negatívnu energiu. Zistíte, že darovaný kvet má vplyv na vaše citové prežívanie, že niektoré kvety otvárajú cestu vysoko vibrujúcim bytostiam a tým k vám privolávajú dobrú energiu, ale aj to, aký majú vplyv na váš zdravotný stav desiatky konkrétnych kvetín. Napríklad: že prítomnosť Juky obrovskej v dome má významný vplyv na spevnenie kostí a svalov obyvateľov bytu, ochraňuje pred prudkými bolesťami a reumatizmom a pomáha tomu, aby sa rýchlejšie hojili rezné rany.

Natália Krížová


Jelena Mazovová – Energie pokojových rostlin

Autorka veľmi pekne popisuje, ako pôsobia jednotlivé druhy bežne pestovaných rastlín na našu psychiku, zdravotný stav a vzťahy. Rastliny sú na základe svojho pôsobenia a energie rozdelené podľa dvanástich znamení zverokruhu, uvádzané v abecednom poradí, s čb ilustráciami. Táto kniha, plná hlbokého porozumenia a lásky k svetu rastlín, nám kvety odhaľuje inak než len ako dekoratívny doplnok. Na základe poznania, ktoré prináša, si každý z nás môže vybrať vhodnú rastlinu, alebo vhodnú rastlinu niekomu darovať.

Úryvok: Čínská růže – Královna květin – růže je nejvýraznějším představitelem znamení Lva. Růže má silný, mužský charakter. Růže v domě je jako tichý hnací motor, který naplüje atmosféru kolem sebe energií činorodosti. Růži pěstujte tam, kde bydlí lidé unavení životem a lidé pohodlní, jež by si chtěli pouze užívat a snaží se vyhnout jakékoliv práci. Růže pohlcuje mdlou energii lenosti a přeměňuje ji na tvůrčí energii.

* * *
Každá rostlina má své vlastní tajnůstky, ale existuje záhada, která je pro všechny rostliny společná: každá rostlina pohlcuje nejenom kysličník uhličitý, vytváří kyslík a transformuje sluneční energii pro živé organizmy, ale také přeměňuje energii lidského hněvu, prchlivosti a pesimizmu na energii dobra, laskavosti a aktivity. Jedny rostliny zpracovávají jed našich zbytečných a nicotných myšlenek, druhé – jed pesimizmu, třetí – jed křivd a příkoří…

Pôvodná cena: 7.60 EUR, Naša cena: 6.84 EUR, Zľava: 10.00 %, Ušetríte: 0.76 EURSúvisiace články:


(Prečítané 1 616 krát, 1 dnes)
 

Comments are closed.