google27eaa3905ca3fee3.html

Henri Monfort

O tomto nevšednom pánovi sme už neraz písali i prednášku sme natočili (TU), ale osobné stretnutie, to je predsa len silnejšia záležitosť. Na prvý pohľad je Henri Monfort síce milý, ale nijak extra špecifický päťdesiatnik. Avšak po chvíľke v jeho prítomnosti si človek nemôže nevšimnúť a nepocítiť láskavosť a zároveň veľkú vnútornú silu, či harmóniu, ktorú Henri okolo seba šíri. 

Jeho vystupovanie nie je ani zamak okázalé a takisto aj jeho potreba presviedčať o svojej pravde je úplne minimálna. Tento chlapík proste iba hovorí o svojej skúsenosti. Spontánne. Priamo. Bez zbytočných ornamentov a fráz.

V rozhovore, ktorý sme pripravili, sa rozhovoril samozrejme najmä o práne, pránickej výžive a troch veľmi dôležitých stupňoch na ceste k nej vedúcej. Niekoľkokrát dôrazne upozorní, ako už napovedá názov tohto článku, že pránická výživa nie je pôst, že on sám sa posledných 10 rokov výdatne stravuje. Ďalej napríklad poznamenáva, že nie je breatharián atď. atď., nebudem zbytočne prezrádzať, viac sa dozviete priamo z jeho úst, respektíve zo slov fešnej prekladateľky Diany, okrem iného aj o tom, že žijeme v ozaj prevratnom období, že spiritualita nie je žiadne pozlátko a že, a to by mohol byť podtitul tohto videa, prázdnota je plná:

Henri Monfort – Pôst a pránická výživa sú dve úplne rozdielne veci


Knihy, ktoré sa stali inšpiráciou pre Henriho Monforta:

Jasmuheen – Pránická výživa – Žití ze světla – Pokyny k jednadvacetidennímu procesu pro přechod na pránickou výživu

Fascinujúci príbeh, ako sa autorke podarilo opustiť fyzickú stravu a prejsť iba na výživu zo svetla. Pránická výživa nie je pôst, ale stav vedomia, kedy vieme, že našu skutočnú výživu nám prináša kozmické svetlo, ktoré dáva život všetkému. Kedysi bol takýto stav bytia vyhradený len pre svetcov, ale vďaka procesu, ktorý táto kniha popisuje, sa dnes stáva alternatívou pre všetkých, ktorí túžia po duchovnom živote.

Úryvok: Když už jsme prozkoumali, jak může žít bytost ze světla, a vysvětlili si pojmy energie a prány, podělí se s vámi další kapitoly o praktické uplatnění těchto informací. Ačkoli důvody, jež nás k této cestě zpočátku přitahovaly, byly hluboce osobní, při zpětném pohledu nelze přehlédnout, že mnozí, včetně mne, sloužili jednak za ‚pokusné králíky‘, a zároveň za průkopníky tohoto procesu na Západě. Způsob, jak se naučit žít čistě z prány, není ničím novým. Je to praxe stará přinejmenším jako védy, a sahající zřejmě ještě mnohem dál do historie, neboť podle jisté studie o dobách ztraceného kontinentu Mu se všechny bytosti kdysi živily z éterických sfér, a teprve poté, co ‚upadly v nemilost‘, začaly přijímat výživu ze sfér atmosférických. Ovšem časem naše dokonalost nějak upadala, byli jsme čím dál méně civilizovaní, méně citliví, méně uctiví. Proces, při němž se člověk nechá znovu živit z éterických sfér, je tedy pro mne návratem k civilizovanosti a úctě. Chápu, že vše Božské je dokonalé, a že to, co se v evoluci člověka odehrálo, byla přirozená, předem rozhodnutá část této cesty. Zároveň však zastávám názor, že svůj život chci žít PRÁVĚ TEĎ na nejvyšší možný potenciál.

Pôvodná cena: 12.20 EUR, Naša cena: 10.98 EUR, Zľava: 20.00 %

Jasmuheen – Využití prány

Prána je životodárná síla, která se nachází všude ve vesmíru. Čím více umožníme práně, aby proudila naším tělem, tím více zdraví a štěstí vneseme do svých životů. Tato publikace popisuje efektivní využití programu prány pro lidi na celé Zemi. Najdete v ní jednoduchý obecný postup pro práci s pránou s využitím různých technik a metod, a to především meditace, dýchání a afirmací. Celkově se zde velmi zajímavě píše o duchovním vývoji, zdraví a životním prostředí. Kniha je psána formou otázek a odpovědí.

Pôvodná cena: 10.90 EUR, Naša cena: 9.81

EUR Zľava: 10.00 %


Súvisiace články:(Prečítané 3 847 krát, 1 dnes)
 

8 Responses to Henri Monfort – Pôst a pránická výživa sú dve úplne rozdielne veci (video)

 1. Priprava... píše:

  To co p. Monfort nazyva priprava Jasmuheen povazuje uz za prechod na pranicku vyzivu. A ja s nou suhlasim.
  Priprava na 21dp – znizovanie mnozstva jedla a kvalitnejsia ziva strava – samotna aktivuje schopnost zivit sa pranou na stale viac percent. Ak niekto je len tretinu z toho „co by mal“ a nechudne, jeho pranicke percento je viac ako 60%.

  Ked je percento vyssie ako 80%, prechod je potom uz lahky.

  No hlad vnimam skor s pohladu p. Monforta – ze je to instinkt, nie ako Jasmuheen, ze je to zvyk. Pretoze hlad reaguje na podrazdenie. Ak viac jete, viac sa ozyva (aj ked telo jest nepotrebuje) … a mne sa k tomu hodi viac myslienka instinktu ako zvyku. … ale aj tak hovoria o tom istom, len pouzili ine slova.

 2. tibor píše:

  Ahoj Priprava. Ty sa pripravujes na prechod vyzivovat sa pranou? Tibor.
  http://www.smrad.sk
  smrad@smrad.sk

 3. Tibor píše:

  Priprava…Ty sa pripravujes na prechod vyzivy pranou?
  smrad@smrad.sk

 4. Sory, patdesiatnik? Vyzera na 70 a viac. Súhlasím aj s pránickou stravou, ale hlavne by to malo človeku byť na prospech.

 5. Katka Olšavská píše:

  ano tak to suhlasim ze vyzera na viac nez na 50…

  • Nevšedko píše:

   Nie že by to bolo bohvieako dôležité, ale má 59 rokov. V skutočnosti však pôsobí mladšie. Obrazovka niekedy skresľuje.

 6. Camila a Akahmi píše:

  Camila a Akahmi nie su na prane 10-15 rokov, ale 5. 21dp presli v marci 2008

 7. genius píše:

  kokotina. vsetko je to podvod zalozeny na jednoduchej prednaske,ktora je plna vyhovujucich reci. potom si pekne vyzbieraju vstupne a maju zarobene. ale tak dalej podporujte tento zvast. vidiet ze toho zosuvereneho nechutaka to živý. asi tym ma na mysli pranu , nic nerobi a uzivy sa prazdnymi recami