google27eaa3905ca3fee3.html

Dr. Boris Subotić

Pracovať v redakcii vydavateľstva Eugenika je medziiným zárukou, že človek sa pravidelne stretáva s nezvyčajnými bytosťami. A v mojom prípade taktiež aj ako kameraman na rôznych festivaloch, prednáškach, pri natáčaní v štúdiu, atď. Skutočne som sa za tých pár rokov mal tú česť stretnúť s tým najzaujímavejším z Česko-Slovenského sveta duchovna a alternatívnej medicíny.

Doktor Boris Subotić patrí podľa mňa do tej najužšej špičky skutočných majstrov celostnej medicíny. Vychádza z princípov čínskej tradičnej medicíny, ale aplikuje ju zohľadňujúc naše klimatické a spoločenské podmienky. Svojich pacientov úspešne lieči okrem klasických TČM metód, akými sú akupunktúra, akupresúra či moxa taktiež aj elektroakupunktúrou, laseropunktúrou, fytoterapiou a ďalšími. Okrem iného ponúka aj vlastné 100%né prírodné výživové doplnky.

Nasledujúca prednáška je zameraná na jednu z najstarších detoxikačných metód – liečenie hlinou. Ak trošku natiahnete uši, tak sa rýchlo dostanete do Borisovej chorvátskej slovenčiny a dozviete sa mnoho zaujímavých a užitočných informácii a iste vám neujde ani jeho zmysel pre humor.  Články doktora Subotića si môžte prečítať aj u nás na blogu TU.

Detox hlinou – liek minulosti a budúcnosti


Odporúčame knihy:

Barbara Temelie – Výživa podle pěti elementů

Táto kniha prináša množstvo pre nás nových, niekedy až šokujúcich informácií o jedle, tele a myslení. Predovšetkým však ponúka praktické rady a odporúčania, na základe ktorých môžete prostredníctvom stravy dosiahnuť fyzickú aj psychickú rovnováhu, čo znamená mimo iné aj prevenciu proti chorobám, prípadne doplnok liečebného procesu.

Výživa podle pěti prvků chce upozorniť na určité princípy a zákonitosti, ktoré majú svoje opodstatnenie. Mnohí z nás už vedia, že celý vesmír, a teda aj náš vlastný organizmus, funguje na princípe vzájomnej rovnováhy dvoch energií – jin a jang. Autorka podrobne opisuje prejavy ich nerovnováhy, ktorú výrazne ovplyvňuje práve strava a spôsob jej úpravy. Vaša celodenná vitalita a nálada bude závisieť od toho, čo si dáte na raňajky, alebo čím si zaťažíte organizmus počas dňa.

Aj keď sa určite nedá prejsť na tento výživový systém naraz, určite každého při čítaní napadnú aspoň drobné zmeny, ktoré by sa mohli objaviť aj vo vašom jedálnom lístku. A malé zmeny sú vždy základom veľkých zmien. Táto kniha vám k nim určite dopomôže. Po jej prečítaní v sebe pocítite novú silu a chuť cielene sa postarať o svoje zdravie.

Ku knihe je priložený farebný plagát s tabuľkou, ktorá delí potraviny podľa elementov a tepelných účinkov (horúce, teplé, osviežujúce, neutrálne, studené).

Pôvodná cena: 8.90 EUR, Naša cena: 8.01 EUR, Zľava: 10.00 %

 +

Barbara Temelie, Beatrice Trebuth – Kuchařka podle pěti elementů

Skvelá príručka pre všetkých, ktorí sa zaujímajú o zdravú výživu, ako aj o čínsku medicínu.
V prvom rade tu nájdete množstvo receptov, rozdelených takto: čínska ryžová kaša, ranné jedlá (pikantné a sladké), jedlá z obilia, vegetariánske polievky, šaláty a dipy, zeleninové jedlá, jedlá z tofu, vegetariánske jedlá zo strukovín, ázijské orechové omáčky k zelenine aj mäsu, mäso, ryby, sladké jedlá, koláče, chlieb, nápoje (najmä čaje, ale aj iné). Nna konci každého receptu sa uvádza liečivé pôsobenie daného jedla a odporúčania v súlade s princípmi tradičnej čínskej medicíny.

Ďalšie kapitoly: Čo je to choroba? Tepelné pôsobenie potravín. Päť elementov. Chute. Varenie v súlade s ročným obdobím. 21 pravidiel stráviteľnosti.

Prílohou knihy je prehľadný plagát a abecedný zoznam potravín, kde sa uvádza, k akému prvku potravina patrí a aký má tepelný účinok.

„Největší část stravy, kterou jíme v rámci vyvážené výživy, je termicky neutrální, osvěžující nebo teplá; na rozdíl od teplých potravin, které se vyskytují v minimálním objemu a jež vzhledem k jejich silnému účinku používáme v omezeném množství. Kombinaci potravin třech středních působení využíváme po celý rok.“

Pôvodná cena: 13.20 EUR, Naša cena: 12.14 EUR, Zľava: 8.00 %


Súvisiace články:


(Prečítané 3 563 krát, 1 dnes)

Comments are closed.