google27eaa3905ca3fee3.html

Po celom svete existuje množstvo miest, kde by ste sa nemali zdržiavať, ak sa čo i len trochu bojíte paranormálnych javov. A niekedy to nie je len o strachu, pretože najstrašidelnejšie oblasti na Zemi vás môžu pripraviť nielen o rozum. Ktoré miesta patria medzi top sedmičku?

1. Oregonský vír – Vari najznámejším miestom, kde sa dejú podivuhodné javy, patrí Oregon Vortex – teda oregonský gravitačný vír. Nachádza sa v americkom štáte Oregon, presnejšie v lesoch mesta Gold Hill, a stalo sa doslova mekkou paranormálnych javov. Ak sem človek zavíta, už na prvý pohľad zistí, že na tomto mieste nie je niečo v poriadku. Stromy tu rastú zvláštne naklonené do strany, zvieratá sa plašia, a človeka ťahá akýsi podivný tlak k jednej strane. Neskôr určite zistíte, že všetko akoby išlo dolu kopcom – odbrzdené auto nejde dolu kopcom, ale do kopca, a to isté urobí hocijaký guľatý predmet, kotúľať sa bude vždy len hore kopcom, nikdy nie dolu. Oregonskému víru dominuje takzvaný House of Mystery – teda Dom tajomstva, ktorý s nachádza priamo v strede silového pásma, preto je  aj celý akýsi pokrútený. Vo vnútri domu návštevníkov čakajú ďalšie paranormálne javy – vyfúknutý dym z cigarety napríklad k stropu stúpa špirálovito, ak pustíte z ruky magnet padá k zemi veľmi pomaly, ak postavíte na zem trebárs metlu, bez akejkoľvek podpory bude stáť v naklonenom uhle 10 až 15 stupňov. Kompas vám tu je zbytočný, ten nefunguje vôbec. Dlhší pobyt v Oregon Vortex vraj môže spôsobiť až zdravotné problémy. Čo tieto javy vyvoláva, nie je známe.

2. Tunel svätého Gottharda – Poniektorí z vás už možno prechádzali švajčiarskym tunelom svätého Gottharda, ktorý sa nachádza asi 95 kilometrov od Bernu. Veľa ľudí si ani neuvedomuje, že prechádzať týmto tunelom je niekedy veľmi nebezpečné. V istom úseku tunela – presnejšie na 4. kilometri (tunel je dlhý 16,4 km), sa majú údajne diať nevysvetliteľné javy. Podľa očitých svedkov tu bez stopy miznú niektoré veci v aute, čo je tá lepšia možnosť. Stratili sa tu však aj ľudia v prechádzajúcich autách, nahlásené už bolo dokonca aj zmiznutie celého auto s pasažiermi! Gotthardský masív sa medzi miestnymi považuje za oblasť, kde sa majú okrem pôsobenia paranormálnych javov, zjavovať aj nejaké tajomné bytosti. Môže to mať niečo spoločné aj s tunelom sv. Gottharda?

3. Strašidelná cesta na Long Islande – Ak sa niekedy dostanete na ostrov Long Island v USA, radšej sa vyhnite ceste, ktorá vedie na najvyšší vrch tohto ostrova Mount Misery – Hora utrpenia. Podľa množstva miestnych obyvateľov je táto cesta prekliata, pretože je na nej vídať tajomné svetlá, zjavenia duchov, počuť strašidelné výkriky, a cítiť zápach dymu. Najčastejšie sa tieto javy dejú v nočných hodinách. Paranormálne javy sa údajne viažu k udalosti z roku 1840, kedy na vrchole Mount Misery zhorela nemocnica pre psychicky chorých pacientov. Je možné, že ľudia, ktorí v nemocnici zhoreli nenašli do dnešného dňa posmrtný pokoj?

4. Trojuholník zatratených – Teraz nemáme na mysli známy Bermudský trojuholník, ale oblasť v Tyrrhénskom mori medzi Sardíniou, Rímom a Sicíliou.  Táto oblasť je medzi rybármi a pilotmi lietadiel známa ako trojuholník zatratených, pretože sa tu malo stratiť niekoľko desiatok lietadiel a lodí. Podľa svedectiev, more vydalo telá posádok lodí alebo lietadiel až o niekoľko týždňov neskôr ako k tej ktorej udalosti prišlo. Z času načas tu je vídať aj prázdne rybárske loďky bez posádky, a podľa ľudí, ktorí týmto miestom prechádzali sa tu dejú nezvyčajné veci. Môže to byť ďalší „bermudský“ trojuholník?

5. Čínske mesto démonov – Na severozápade Číny, asi 100 kilometrov od mesta Karamay v miestnej púšti, sa nachádza oblasť s obrovskými skaliskami a prírodnými sochami. Číňania tomuto miestu hovoria Moguicheng, teda Mesto démonov. Množstvu ľudí totiž táto časť púšte naháňa strach, pretože pri skaliskách je počuť divné zvuky, v diaľke zase zvuk bubnov, a v noci dokonca detský plač. Ľudia, ktorí toto miesto navštívili, cítili na sebe až ohromujúcu úzkosť, ktorú si nijako nevedeli vysvetliť. Môžu toto miesto „okupovať“ nejaké paranormálne sily?

6. Zóna ticha v Mexiku – Medzi mexickými štátmi Durango, Chihuahua a Coahuila sa nachádza akési pásmo ticha, ktoré Mexičania volajú Mapimí. V tomto pruhu púšte vám nikdy nebude fungovať mobil, rádio ani vysielačka, ani žiadna iná elektronika. Zaujímavosťou je napríklad aj to, že ak sa tesne vedľa vás budú rozprávať ľudia, vy z ich rozhovoru nebudete nič počuť, preto sa tomuto pásmu hovorí zóna ticha. Majú sa tu totiž koncentrovať zvláštne energie, ktoré rušia nielen prístroje, ale aj hovorené slovo. Toto pásmo sa stalo pre turistov doslova atrakciou.

7. Údolie smrti – Death Valley, teda Údolie smrti v Kalifornii, je najnižšie položeným miestom v celých USA. Nachádza sa v Mohavskej púšti až 86 metrov pod úrovňou mora. Je to zároveň aj miesto, kde bola nameraná najvyššia teplota v USA, až 56,7 °C. Nie však kvôli tomuto je Údolie smrti záhadné. V tejto oblasti sa totiž už mnoho desaťročí pohybujú púštne balvany, ktoré za sebou ťahajú dlhé ryhy v piesku. Ešte nikomu sa však nepodarilo zdokumentovať to, ako tieto balvany putujú. Ak si skeptici myslia, že to robia ľudia, musíme ich sklamať, niektoré kamene vážia stovky kilogramov, a ryhy v piesku sa ťahajú aj niekoľko kilometrov. Komu by sa chcelo v  najteplejšom mieste v USA ťahať po zemi obrovské balvany? To by naozaj robil len blázon. Záhada pohybujúcich sa balvanov stále  čaká na rozlúštenie. Nikto nevie povedať, čo vlastne tento paranormálny jav vyvoláva


Tip na knihu:

Hazel M. Denning – Duchové a jejich záměry – Autorka je skutočná „krotiteľka duchov“. Rozpráva strašidelné, neuveriteľné, ale pravdivé príbehy mŕtvych osôb, ktoré nemohli nájsť pokoj. Nie všetci duchovia však desia živých – niektorí im aj pomáhajú alebo ich ochraňujú. Začítajte sa teda do tejto pútavej knihy a vžite sa do pocitov nehmotných bytostí, ktoré sa nám pozostalým pokúšajú niečo povedať.

Pôvodná cena: 9.70 EUR, Naša cena: 7.76 EUR, Zľava: 20.00 %, Ušetríte: 1.94 EUR


Súvisiace články:


(Prečítané 10 175 krát, 1 dnes)

Comments are closed.