google27eaa3905ca3fee3.html

Na svojom dátume narodenia nič nezmeníme. Ale je v našej moci ovplyvniť ručičky biologických hodín a oddialiť proces starnutia dokonca aj o niekoľko rokov.

Koľko máte rokov? Väčšina ľudí sa dnes dožíva vyššieho veku ako kedysi. Priemerný vek sa neustále posúva a preto môžeme – vynímajúc nepredvídané okolnosti – počítať s tým, že podľa kalendára dosiahneme skutočne úctyhodný vek. To, v akom stave sa ho dožijeme, závisí do veľkej miery od nás samotných. Nikto sa predsa netúži dožiť deväťdesiatky, ak má byť posledných tridsať rokov sužovaný chorobami, obmedzeniami a byť závislý od viac či menej starostlivej rodiny. Omnoho radšej by sme aj vo vysokom veku vystupovali na vrcholky hôr, tancovali, plávali – jednoducho, vychutnávali život až do posledného vydýchnutia. S pomocou najnovších vedeckých poznatkov a presného ,,plánu jazdy“ môžeme svoje biologické hodiny prekabátiť – každý deň aspoň o malý kúsok.

Spánok: Osem hodín denne, alebo šesť hodín a šlofíček popoludní robí zázraky. Najmä ak sa dostanete do postele do 23 hodiny. Dostatok spánku zredukuje váš vek o päť rokov. Samozrejme, že každý sme iný, a každý potrebuje iné množstvo spánku, ale všeobecne platí, že premáhať spánok, alebo ho odkladať kvôli práci a povinnostiam škodí.

Sex: Pri troch sexuálnych zážitkoch týždenne je možné znížiť biologický vek až o osem rokov.

Paradajky: Muži, ktorí niekoľkokrát denne jedia paradajky alebo paradajkový pretlak, sa s veľkou pravdepodobnosťou vyhnú rakovine prostaty. Okrem toho omladnú priemerne o 0, 8 roka. (Toto je overené Talianmi, ktorí hltajú denne tony špagiet s paradajkovým základom a takmer nepoznajú rakovinu prostaty)

Fajčenie: Jedna škatuľka cigariet denne pridáva fajčiarom na rozdiel od nefajčiarov osem rokov navyše. Pre vašu motiváciu: ak ešte dnes prestanete fajčiť, už po dvoch mesiacoch budete o rok a po piatich rokoch o celých sedem rokov mladší.(Ak dobre rátam, niektorým fajčiarom začína vek v mínuse)

Vitamíny: pôsobia ako antioxidanty a spomaľujú proces starnutia. Ak svojmu organizmu každodenne dodáte dostatok vitamínov C a E, môžete svoj vek znížiť o šesť rokov. Nespoliehajte sa na umelé preparáty, ich vysoké dávky – môžu spôsobiť presný opak!

Šport: naozaj sa oplatí premôcť vlastnú lenivosť. Na zníženie veku o 6,4 roka postačí absolvovať trikrát týždenne intenzívny dvadsaťminútový tréning. Smiech: už ste sa dnes zasmiali?

Smiech: redukuje stres v celom organizme, podporuje medziľudskú komunikáciu a redukuje strach a napätie. Smiech taktiež posilňuje imunitný systém a tým spomaľuje proces starnutia o 1,7 až 8 rokov.

Slnko: trocha slnka (10 až 20 minút denne) a s ním spojená tvorba vitamínu D v pokožke redukuje vek o 0,9 roka. Ak sa budete starostlivo vyhýbať soláriam a chrániť sa pred nadmerným UV-žiarením, omladnete o 1,7 roka.

Tuky: uprednostňujte mastné kyseliny, ktoré sa nachádzajú napr. v olivovom alebo avokádovom oleji. Ak budete konzumovať menej ako 60 g tukov a menej ako 20 g nasýtených mastných kyselín denne, môžu vaše biologické hodiny ukázať o šesť rokov menej.


Súvisiace články:


Tip redakcie Eugenika:

Marsha Lucas – Přeprogramuj svůj mozek na lásku

Neuropsychologička a psychoterapeutka vám príjemným, vtipným a zrozumiteľným spôsobom vysvetlí, ako funguje váš mozog vo vzťahoch. Lepšie tak pochopíte, ako ste dospeli k svojim súčasným vzťahovým vzorcom, a naučíte sa, ako si svoj mozog účinne preprogramovať. Zistíte, aké vnútorné pochody nám vlastne prebiehajú v mozgu; ako si výrazne zlepšiť schopnosť nadväzovať a pestovať uspokojivé vzťahy; čo stojí za chorobnou úzkosťou zo záväzkov – to všetko doplnené množstvom príkladov zo života a praktickými návodmi. S pomocou uvedených návodov a meditačných cvičení dokážete zmeniť navyknuté reakcie vo vzťahoch, založené na strachu; vybudovať si emočnú odolnosť; užívať si krajšie milovanie; pochopiť a zlepšiť svoje prežívanie lásky. Ukážka: Vraťme se nyní zpátky k Julii. To, že intelektuálně chápala souvislost se svými zážitky z dětství, bylo dobré, ale nestačilo to. Poté, co jsme probrali dilema, které měla v mozku uložené, proč u ní dochází ke zkratu a není schopna zůstat ve vztahu, začala s pravidelnou meditací na všímavost. Julia pociťovala postupné a trvalé zlepšování. Dokázala se ve vztazích správně rozhodovat, místo aby z nich v panice prchala. Po roce přijala Gregovu nabídku k sňatku.

Pôvodná cena: 9.20 EUR, Naša cena: 8.28 EUR, Zľava: 10.00 %, Ušetríte: 0.92 EUR


(Prečítané 933 krát, 1 dnes)

Comments are closed.