google27eaa3905ca3fee3.html

Dr. Robert Young

Dr. Robert Young spolu s kolegami pracovali na vytvorení zdravého životného štýlu dvadsať rokov. Chceli nájsť niečo, čo zabráni vzniku rakoviny, alebo ju pomôže vyliečiť. Zistili, že zázračný v tomto prípade je celý komplex vecí – a tak sú tvorcami nového alkalického životného štýlu. Vďaka nemu sa už tisíckam chorých vrátil naspäť do vlastných rúk ich život. A mnohí ďalší našli nádej a nástroj na udržanie zdravia, mladosti, životného elánu. Dr. Young navštívil tento víkend Bratislavu. Z poznámok vyberám zopár dôležitých informácií.

Veľmi dôležitá pri liečení rakoviny (a akejkoľvek inej choroby) je psychika. Negatívne myšlienky (strach, smútok, depresia, hnev, nedôvera,) generujú viac kyseliny v organizme ako kyslé jedlo a sladené nápoje. V tejto súvislosti mi prichodí na um odpoveď pri „sezení“ Marcela Vaneka. Otázka znela, či môže dotyčný jesť aj trocha osolenú a okorenenú ryžu, keď sa stravuje makrobioticky a dbá o všetky zásady tejto výživy. Zhora prišlo: môžete jesť čokoľvek, ak to jete s láskou, s vďačnosťou ku zdroju a nevytvárate pritom myšlienky strachu, viny, neistoty, ani dôležitosti na základe duchovnej pýchy. A klapla sánka. Vrátim sa však k Youngovi. Okrem alkalického štýlu života, ktorý podľa neho zaručujú hlavne zásadité potraviny (hlavne zelenina) a príjemné pocity majú význam aj doplnky, ktoré predstavil. Napríklad – špeciálna soľ, ktorá pomáha zásobovať telo dôležitými iónmi a má silný alkalizujúci účinok. Táto soľ je univerzálna. Pridáva sa do kúpeľa, namáčajú sa v nej nohy, umývajú sa ňou zuby, ale napríklad aj riad a kachličky.

Pamätám si z detstva, že na toto všetko slúžila mojej babičke sóda bicarbona. Zomrela v osemdesiatke a nemala pokazený ani jeden zub. Inak aj Dr, Young odporúča piť zásaditú vodu, ktorú si pripravíme pridaním polovice kávovej lyžičky sódy bicarbony do litra vody. Ideálne je, vlastniť filtračné zariadenie, na ktorom si môžeme regulovať pH (kyslosť) vody. A prečo potrebujeme vytvoriť vo svojom tele zásadité prostredie? Lebo v takom sa nedarí mikroorganizmom, hubám, kvasinkám, rakovine ani ďalším chorobám. Práve vďaka týmto „potvorám“ chodí po svete čoraz viac extrémne chudých, čo je rovnako zlé, ako obrovské množstvo obéznych ľudí. Zdravý organizmus si dokáže sám regulovať hmotnosť zodpovedajúcu typu a stavbe tela. Každý má postavu, ktorá podporuje jeho zdravie.

Okrem toho odporúča Dr. Young konzumovať prášok zo sušenej zeleniny, pri spracovaní ktorej sa zachovali všetky živiny, enzýmy, vitamíny. Obsahuje najmä avokádo, uhorku a brokolicové klíčky. Klíčky všeobecne, ale najmä klíčky brokolice pomáhajú chrániť bunky nášho tela od škodlivých oxidačných procesov a podporujú ochranu tela proti voľným radikálom. Nenasýtené mastné kyseliny, ktoré obsahuje avokádo, majú priaznivý účinok na srdce a cievy. Dodávajú telu draslík, vitamín B,E, a K. Uhorka obsahuje veľa minerálnych látok – horčík, vápnik…a vitamín B6, C a A. Zeleninový prášok obsahuje aj mladú zelenú pšenicu, ktorá pôsobí ako výrazný antioxidant a okrem toho je tiež významným zdrojom vitamínov a minerálov a má priaznivý vplyv na trávenie a detoxikáciu organizmu. Všetky tieto rastliny obsahujú aj vzácny chlorofyl, ktorý Dr. Young nazýva krvou rastlín, pretože jeho molekulárna štruktúra a chemické zloženie sa podobá našej krvi, s tým rozdielom, že centrálny atóm nie je železo, ale horčík.

Najdôležitejším faktorom udržania zásaditého prostredia je však voda. Ideálna na liečbu a očistu tkanív a buniek má pH medzi 9 a 11. Tá z vodovodu má čosi okolo 7.

Ďalším dôležitým faktorom je stav našej psychiky. Ten zdravý nám môže zaručiť iba vedomé prežívanie života tu a teraz. Je nevyhnutné spoznať sa, spoznať svoje limity, svoju spiritualitu, schopnosť empatie, asertivitu, zmysel pre humor, schopnosť relaxácie. Uvedomenie si, že zmyslom života je sám život a zmyslom vzťahov sú vzťahy ako poučenie, nie napĺňanie našich predstáv.

Zlepšovať stav psychiky pomáha aj vitamín D, čo v realite znamená pravidelný pobyt na slniečku, v prírode a tým sa zabezpečí aj pohyb, ktorý je potrebný pre správny transport živín. Nič však netreba preháňať. Rovnováha vo všetkom je zárukou zdravého životného štýlu.

Na vnútornú očistu odporúča: 3 – 10 dní jesť iba tekutú stravu. Mixovanú zeleninu, polievky, omáčky, frešíky, zelené nápoje, oleje – ľanový, konopný, kokosový, olivový, makový …(A kto to potrebuje, tak aj klystír). Je dôležité vyhýbať sa všetkým jedlám z mäsa, mrazeným a konzervovaným potravinám a všetkým jedlám, ktoré obsahujú chemické príchute a prísady.

Desatoro alkalického životného štýlu

  • 1 – Pohár alkalickej filtrovanej vody raz za hodinu
  • 2 – Súčasťou každého jedla je surová zelenina
  • 3 – Nejesť mäso, mliečne výrobky, syry, vajíčka
  • 4 – Hlavné a najväčšie jedlo je obed
  • 5 – Večera má byť ľahká, najlepšie zeleninová
  • 6 – Sladené nápoje, bublinkové nápoje, umelé sladidlá, káva a alkohol sú zakázané
  • 7 – Nejesť potraviny s nebezpečnými E-čkami
  • 8 – Denne cvičiť, pohybovať sa, športovať, prechádzať sa, dýchať.
  • 9 – Nebrať veci smrteľne vážne, smiať sa, zabávať a relaxovať, tvoriť pocity šťastia
  • 10 – Spomaliť, nevytvárať stres, vyhýbať sa negatívnym ľuďom a prostrediu


Odporúčame túto skvelú a prehľadnú publikáciu:

Lise Bourbeau – Význam nemocí – Abecedne radený slovník, ktorý umožňuje každému, kto má nejaký zdravotný problém, aby rýchlo zistil, aká je jeho skrytá príčina. Každá choroba či symptóm sa tu vysvetľujú v týchto kategóriách: fyzický blok, emocionálny blok, duševný blok a duchovný blok. Navyše by si mal čitateľ položiť otázky, ktoré autorka uvádza na konci knihy a vysvetľuje ich zmysel.

Pôvodná cena: 16.20 EUR, Naša cena: 12.96 EUR, Zľava: 20.00 %, Ušetríte: 3.24 EUR


Súvisiace články:


 

(Prečítané 4 487 krát, 1 dnes)
 

Comments are closed.