google27eaa3905ca3fee3.html

zazcorovy_kolac(1)Tento recept som dostala od jednej dobrej známej, ktorá úžasne pečie. Čo sa mi na jej koláčikoch najviac páči je, že nielen skvelo chutia, ale sú aj zo samých zdravých vecí. Veď posúďte sami. Zázvorové koláčiky budem určite robiť aj na Vianoce, lebo sa mi pre túto chvíľu hodia.

Zázvorové koláčiky

 • Počet porcíi: 16 ks
 • Čas prípravy: 7 minút
 • Čas pečenia: 11 minút

SUROVINY:

 • Zázvor (Nožička 5cm alebo podľa chuti)
 • 8 PL medu
 • 70g ovsených vločiek
 • 135g ovsenej alebo špaldovej múky
 • 2 ČL prášku do pečiva
 • 90 g masla
 • 1 polovica citróna
 • Štipka soli

POSTUP:

Nastúhate si zázvor do misky. S množstvom zázvoru je to tak, že si ho tam pridajte podľa toho, či máte radi jeho výraznú chuť alebo nie. Ja kvôli manželovi dávam menej, zhruba 5 centimetrovú „nožičku“ zázvoru. Do misky pridáte ovsené vločky, pridáte múku, med, prášok do pečiva, štipka soli, vytlačíte šťavu z citróna. Osobitne necháte rozpustiť maslo a rozoustené ho vlejete do misy k ostatným ingredienciám. Všetko spolu vymiešate, až dostanete jednu hmotu.

Na plech si položíte papier na pečenie. Z cesta vytvarujete malú guličku, ktorú na plechu rozotriete do tvaru placky. Koláčiky majú taký sušienkový tvar. Ale tvar si môžete zvoliť, aký chcete. Kľudne experimentujte 🙂

Rúru si nastavte na 180 stupňov, pečiete zhruba 11 minút.

POZNÁMKA:

Do cesta si môžete pridať napríklad orechy, mandľové lupienky alebo hrozienka. Fantázii sa medze nekladú:)

Na záver len toľko, že tento recept mi vždy poslúži najmä pri neohlásených návštevách:) Obľúbila som si aj kvôli tomu, že koláčiky sú ľahko stráviteľné vďaka ovseným vločkám a sú sladké, ale nie kvôli cukru, ale medu. Koláčiky sú vhodné aj pre deti, tie väčšie, ktoré môžu zázvor.

K týmto zázvorovým koláčikom môžete servírovať napríklad zázvorový čaj. Ako ho pripravíte, ale aj čo – to o zázvore sa dočítate v našom článku „Spoznajte zázvor ako liek„.

Viac na: http://www.cvicte.sk


Tip na knihu:

Barbara Temelie – Kuchařka podle pěti elementů – Skvelá príručka pre všetkých, ktorí sa zaujímajú o zdravú výživu, ako aj o čínsku medicínu. V prvom rade tu nájdete množstvo receptov. Na konci každého receptu sa uvádza liečivé pôsobenie daného jedla a odporúčania v súlade s princípmi tradičnej čínskej medicíny. Prílohou knihy je prehľadný plagát a abecedný zoznam potravín, kde sa uvádza, k akému prvku potravina patrí a aký má tepelný účinok.

Pôvodná cena: 11.55 EUR Naša cena: 9.24 EUR Zľava: 20.00 % Ušetríte: 2.31 EUR


Súvisiace články:


(Prečítané 3 543 krát, 1 dnes)
 

One Response to Zdravé a chutné zázvorové koláčiky

 1. Lekno píše:

  Od kedy je tepelna uprava zdrava ?
  Prasok do peciva obsahuje tusim toxicky hlinik.
  Preco nie sodu-bikarbonu (bez hlinika) ?